Акумулатори: Exide Premium vs Duracell

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од an0n, 27 јануари 2018.

1. an0n

an0n

Член од:
    15 јануари 2018
    Мислења:
    9
    Допаѓања:
    4
    Дали некој има искуство со овие два брендови, ,би земал Exide ама се двоумам.
    Mоментално имам BOSCH 100 ампери, оваа му е седма година (има печат на него) и веќе покажува знаци на слабост.

2. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    4.842
    Допаѓања:
    6.233
    Јас од Exide сум задоволен, 5.5 години ми траеше на дизел возило, Duracell не сум користел, а од поскапите брендови зедов Варта и од неа не сум задоволен, само што помина гаранцијата од две години си еба матер.

На Ron0n, * BUDALA * и an0n им се допаѓа ова.
  3. * BUDALA *

* BUDALA *

Член од:
    22 јануари 2016
    Мислења:
    124
    Допаѓања:
    57
    Exide ,nema utka ,ima perfect zatvoren sistem,zboram za 75,kupiv nov i eve 2ra god brilijanten..

На an0n и Ron0n им се допаѓа ова.
  4. Ron0n

Ron0n The Mercedes Guy

Член од:
    16 август 2009
    Мислења:
    323
    Допаѓања:
    163
    +1 за Exide. Моментално на сите коли имам Exide Premium и никогаш никаков проблем не сум имал. Дел од нив и ми стојат паркирани само и освен 1 месечно палење, ниту еднаш не ми откажал акумулатор (а веќе некои акумулатори се и по 2 години монтирани)

На an0n и * BUDALA * им се допаѓа ова.
  5. C R E S

C R E S Chelsea Fan!

Член од:
    30 јуни 2006
    Мислења:
    3.389
    Допаѓања:
    1.162
    Нема правила тука ако му е среќата добра и 8 години ќе тера.
    Иначе Exide одлични според мене.Едино од топла ја не сум задоволен крш акумулатори.

На an0n му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Torte Mobile

Torte Mobile Модератор

Член од:
    29 ноември 2007
    Мислења:
    6.612
    Допаѓања:
    1.605
    Јас сум најзадоволен од варта, сега ставив и на бмв варта 100А блу динамик
    на другата кола тера веќе 5 год. сигурно

На an0n му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Gladiatorized

Gladiatorized

Член од:
    11 ноември 2015
    Мислења:
    226
    Допаѓања:
    49
    Јас имам Exide Premium Carbon Boost за мојата Корса и презадоволен сум.:)

8. BurnOutM3

BurnOutM3

Член од:
    27 октомври 2018
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Еве темава случајно ми излезе, јас пак спротивно од вас од ексајд ич не сум задоволен, ни од квалитетот ни пак од односот на нивниот мајстор или сервисер што ти ја знам, јас лично од Дурацел сум презадоволен скоро две години без никаков проблем и тоа на 4 коли, фиеста тдци, пасат 2.0 тди, мини морис С и тојота ландкрузер. Некако многу ми беа извикани овие од ексајд и кога видов дека во италиа се прават ми стана јасно, итаљанците за превара ги бива не за работа.

9. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    4.842
    Допаѓања:
    6.233
    Ако се радуваме дека издржал акумулаторот 2 години без проблеми каде ни е крајот, тогаш оди земи го најефтиниот со 2 години гаранција и не се замарај, работата е ако платам скап акумулатор да тера 4-5 години.

10. Ron Burgundy

Ron Burgundy

Член од:
    29 јуни 2014
    Мислења:
    7.675
    Допаѓања:
    8.142
    Топла се такви акумулатори, две години и како наштимани на саат да цркнат, а и нема врска толку со цената колку со брендот кој ги прави имаш и поефтини што држат

Сподели преку: