Акумулатори: Exide Premium vs Duracell

Член од
15 јануари 2018
Мислења
9
Поени од реакции
4
Дали некој има искуство со овие два брендови, ,би земал Exide ама се двоумам.
Mоментално имам BOSCH 100 ампери, оваа му е седма година (има печат на него) и веќе покажува знаци на слабост.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Јас од Exide сум задоволен, 5.5 години ми траеше на дизел возило, Duracell не сум користел, а од поскапите брендови зедов Варта и од неа не сум задоволен, само што помина гаранцијата од две години си еба матер.
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
+1 за Exide. Моментално на сите коли имам Exide Premium и никогаш никаков проблем не сум имал. Дел од нив и ми стојат паркирани само и освен 1 месечно палење, ниту еднаш не ми откажал акумулатор (а веќе некои акумулатори се и по 2 години монтирани)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Нема правила тука ако му е среќата добра и 8 години ќе тера.
Иначе Exide одлични според мене.Едино од топла ја не сум задоволен крш акумулатори.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Јас сум најзадоволен од варта, сега ставив и на бмв варта 100А блу динамик
на другата кола тера веќе 5 год. сигурно
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Јас имам Exide Premium Carbon Boost за мојата Корса и презадоволен сум.:)
 
Член од
27 октомври 2018
Мислења
8
Поени од реакции
8
Еве темава случајно ми излезе, јас пак спротивно од вас од ексајд ич не сум задоволен, ни од квалитетот ни пак од односот на нивниот мајстор или сервисер што ти ја знам, јас лично од Дурацел сум презадоволен скоро две години без никаков проблем и тоа на 4 коли, фиеста тдци, пасат 2.0 тди, мини морис С и тојота ландкрузер. Некако многу ми беа извикани овие од ексајд и кога видов дека во италиа се прават ми стана јасно, итаљанците за превара ги бива не за работа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Ако се радуваме дека издржал акумулаторот 2 години без проблеми каде ни е крајот, тогаш оди земи го најефтиниот со 2 години гаранција и не се замарај, работата е ако платам скап акумулатор да тера 4-5 години.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Топла се такви акумулатори, две години и како наштимани на саат да цркнат, а и нема врска толку со цената колку со брендот кој ги прави имаш и поефтини што држат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom