Ако имате временска машина, во кој период од историјата би сакале да живеете?

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.645
Koга ги убивале евреите.
Да видам дали кога се работи за статистика, знаците на слабост стојат настрана.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
-Чикаго или Њу Јорк почеток на 20 век
-Скопје средина на 50тите
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.646
Поени од реакции
13.103
Самиот крај на 19 век во Англија. Златно доба, башка паметни луѓе.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
На 78 страна, втор поднаслов, во Историјата би сакал да живеам.


А вака во кој временски период...Хммм...Секое време си носи лоши работи и не би сакал да живеам во никое време. А само за посета - има доста дати ама повеќето се поврзани со мене. Познати личности не сакам да запознавам зашто сигурно ке ми се уништи впечатокот за нив.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Да би требало да бирам еден период од историјата... би се размислувал помеѓу повеќе периоди...
Има едноставно работи кои би сакал да ги видам и искусам... Империјата на Александар наш, освојувањата на Наполеон, Дел од Турската империја за време на нивното опустошување на балканот како и делови од Азија и Европа... Но од поблиското , едноставно би сакал да се вратам во 80тите, при крајот некаде, кога рап културата била најубава, кога секоја трака имала прекрасна и прилично Funky содржина, и секако да бидам дел од нив ( раперите ) да го имам тој стил, да го имам америчкиот живот, и да превземам нешто за денес да не се сваќа музика како она што го прави Лил Вејн или кај нас Тони Зен за рап. Да не смее да се спомне тој идиотизам и таа “лиричка способност“ под терминологијата HIP-HOP.
Ама како што кажа личноста над мене... Желбите се само едно, а можностите.... друго!
 
F

Frankie Yale

Гостин
Напред едно 5,000 години да видам како е :)
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
46
Поени од реакции
6
Јас би се вратил во времето на Маите,Инките и Ацтеките...
Некаде во длабоките џунгли на амазон да ја почувствувам таа нивна хармонија со природата.
Исто така би се вратил лето 2008 и би спречил запознавање со една личност нешто слично како во Butterfly Effect :D
 
Член од
9 март 2009
Мислења
212
Поени од реакции
24
Во повеќе периоди би се вратила не можам да се одлучам за еден...
-1821 во Пиза да се запознам со Џорџ Гордон Бајрон
-1890 во Парис да го видам Ван Гог и да направам се што можам за да не си го одземе животот
-1970 во Лондон да се запознам со Фреди
итн.
Од технологија би земала камера.
Исто така би се вратила во Јуни летово...ех да можеше убаво ќе беше.

Ајде доста сонување, бек ин д рил лајф.
Ако го сперчиш Гог можеби и никогаш нема да стане познат уметник :)
Ааа да Фреди Меркури.. и јас би дошол со тебе :D и на секој нивни концерт ќе бев присутен, се до 91 а можеби и подолго ако му оденсам една кутија кондоми најквалитетните - глупавата сида цк цк цк.

После сето тоа ќе се вратев уште назад на времето и ќе констатирав дали дали дарвинизмот или бог го создал човештвото... со факти!
 
S

Shellshock nam67

Гостин
би се вратил на битката Херонеја 338 гпне и би ја дотолчил Грција
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Не би го мењал ова за ништо, иако имам ќејф да ѕирнам малку напред и назад. :)
 
С

сашенко

Гостин
Сега да ја имам при рака би отишол само 10 години во иднината да видам како ке биде.
 

Mike_Cor

Истражувач
Член од
8 мај 2011
Мислења
10
Поени од реакции
2
Во САД, во времето на „големата депресија“ .. Би било интересно.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom