Ако Бог постои атеистите ке го јадат немиен!

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Не баце, немаш постигнато просветлување...
На оваа планета, будизам е целосно спротивно од просветлување..
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не баце, немаш постигнато просветлување...
На оваа планета, будизам е целосно спротивно од просветлување..
Кај прочита дека сум јас будист?
Тоа што го сакам Буда не значи дека сум јас будист......не гледај профилни сликички и никови, тоа е само колку за идентификација :)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Може и да си хиндуист.
Може и да пушиш трава.
Може и да си католочко момче од хор..
Ама немаш постигнато просвелтување
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Moжеш да кажеш нешто такво..
Права просветленост се постигнува кога(фигуративно) си до гуша во срање... и кога не си под влијание на субстанци..
За жал, не бев ни блиско до гуша во срање...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Moжеш да кажеш нешто такво..
Права просветленост се постигнува кога(фигуративно) си до гуша во срање... и кога не си под влијание на субстанци..
За жал, не бев ни блиско до гуша во срање...
Ако ти кажам дека сум се родил просветлен :)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Ако ти кажам дека сум се родил просветлен :)
Не друже. Тоа а што е невино, тоа што не ги има фпиено и тоа што ги отфрла сите проблеми во светот не може да биде просветлено...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не друже. Тоа а што е невино, тоа што не ги има фпиено и тоа што ги отфрла сите проблеми во светот не може да биде просветлено...
Тоа ти што сега го кажуваш е она на Ниче...трансформациите на духот. Од камила преку лав до дете. Точно е тоа во скоро 100%....ама од време на време верувам дека не е така.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Тоа ти што сега го кажуваш е она на Ниче...трансформациите на духот. Од камила преку лав до дете. Точно е тоа во скоро 100%....ама од време на време верувам дека не е така.
Oсвен неколку цитати, во животот го немам читано ниче..
А сепак.....
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Која е целта на темава? Инаку кога сме кај атеистите највеќе на нерви ми одат оние атеисти кои прават слики, мемиња, гифови и слично каде што го исмеваат она што според нив не постои. Колку треба да си ненормален да го правиш тоа, односно да исмеваш нешто што според тебе не постои. Им се смеат на квази верниците што споделуваат слики со текст: Споделија сликата од Св Петар и пиши амин за да бидеш благословен. Всушност и таквата група на атеисти не се поарни од овие квази верници, а нив ги исмеваат додека таквите атеисти од друга страна ги правдаат своите небулозни постапки. Лудило левел 1000. :facepalm:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Која е целта на темава? Инаку кога сме кај атеистите највеќе на нерви ми одат оние атеисти кои прават слики, мемиња, гифови и слично каде што го исмеваат она што според нив не постои. Колку треба да си ненормален да го правиш тоа, односно да исмеваш нешто што според тебе не постои. Им се смеат на квази верниците што споделуваат слики со текст: Споделија сликата од Св Петар и пиши амин за да бидеш благословен. Всушност и таквата група на атеисти не се поарни од овие квази верници, а нив ги исмеваат додека таквите атеисти од друга страна ги правдаат своите небулозни постапки. Лудило левел 1000. :facepalm:
Верниците и атеистите пловат на ист брод :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom