Акита Ину

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.413
Поени од реакции
23.587
Се е во ред тоа што ги прикажувате и мааните, но сепак претеравте малку. Од кучето волк направивте. :D

Како некои партиски војници сте :icon_lol:

Јас ќе направам реклама, " На ZeenaK9 и Lu не може да им се верува ", ќе видите вие :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Се е во ред тоа што ги прикажувате и мааните, но сепак претеравте малку. Од кучето волк направивте. :D

Како некои партиски војници сте :icon_lol:

Јас ќе направам реклама, " На ZeenaK9 и Lu не може да им се верува ", ќе видите вие :D
Кога сме веќе кај волците :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
881
Поени од реакции
894
Сега видов шуба ину се исти само помали од акита ину. Кажете по карактер исти се овие или сосема различни? Може ли да се најдат во Македонија и ако може колку пари се отприлика?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.929
Поени од реакции
2.516
Сега видов шуба ину се исти само помали од акита ину. Кажете по карактер исти се овие или сосема различни? Може ли да се најдат во Македонија и ако може колку пари се отприлика?
Не се исти, во карактер се тука некаде. Во Македонија ги нема, а во Србија има само два примерока, уште се бебиња. Најблиската одгледувачница е во Хрватска. Цена.... солена(родителите се увоз од Јапонија) :D
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.104
Поени од реакции
25.271
Хачи. :cuc::cuc::cuc:

Каков прекрасен филм. Магаре како мене од 190 сантима и 90 кила плачеше како мало дете. :LOL: Него дали е можно уствари да постои такво куче кое толку си го сака газдата? Значи не зборувам конкретно за Акита Ину туку воопшто било каква раса на куче? Ова е невозможно , го чекаше 10 години на станицата , ми се сјеба вечерта ќе го сонувам вечер , ептен тежок филм.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.413
Поени од реакции
23.587
Најпознатата акита во светот било кучето Хачико (Hachiko). Тоа секој ден одело на железничката станица да го пречека својот газда кога се враќал од работа. Дури и по смртта на сопственикот, верното куче Хачико продолжило да оди на железничката и да го чека својот газда да се врати секој ден се до неговата смрт после девет години. Денес има негова статуа на таа железничка и се одржуваат годишни церемонии во негова чест.
1932303_10151955719403263_1134983773_n.jpg
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.964
Дали има некој на форумов што чува или чувал акита?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5036X using Tapatalk
 
Член од
10 јануари 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Колку е тешко (поточно колку време треба дневно да се одвои) да се чува акита?
 
Член од
10 јануари 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Па од прилика од 11-15 години. :angel:
Не озбилно (n)[DOUBLEPOST=1456774818][/DOUBLEPOST]И да прашам колку е распространета акитата кај нас, зашто колку што знам мислам дека нема одгледувачници за акита? Има ли некој од вас акита?
 
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2013
Мислења
175
Поени од реакции
231
Не озбилно (n)[DOUBLEPOST=1456774818][/DOUBLEPOST]И да прашам колку е распространета акитата кај нас, зашто колку што знам мислам дека нема одгледувачници за акита? Има ли некој од вас акита?
Има одледувачница InumaKensha од Радовиш , преубави примероци има човекот ама очекувај и многу поскапи, а ако сакаш нешто поевтино имаш на фејбоок пиши Iki Trajkovska она исто така продава акита ину кученца ама сега нема легло, ама јас лично ако сакам да купам акита од МК би земала од ИнумаКенша-Дончо Борисов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom