Аеродромот Александар Велики најдобар во Европа

Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
2013 успешна земја за Македонија ќе биди изгледа. Кајгана у топ 15 форуми на светот со најмногу мислења, александар велики аеродромот прв, најдобар во европа и уште што не. :icon_lol:
Ме чуди како тоа Сител се уште не објавиле... :rolleyes:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Патував само два пати во 2012-те преку Александар Велики но и во обата случаи вработените беа мошне љубезни, пријатни и услужливи.

Ова е една од најдобрите инвестиции во Македонија. Скопје е предодредено да биде регионален центар (hub), a полека ќе расте бројот на патниците на сметка на Белград и другите регионални центри.

Инаку го чекав Illuminous да се налепи да видиме според коментарот колку маката го мачи деновиве. И немаше утка. Си поплука типот како по обичај.
Мисирков ти каде и да одиш сите се љубезни и внимателни кон тебе во Македонија, колку слатко. Да не те знае човек приватно кој си и што работиш дури може да помисли и дека е вистина тоа и дека Македонија само него го мрази.
Јас немам негативен впечаток од Аеродромот наш, исто се понашаат како и секаде. Далеку подобро изгледа од стариот и далеку подобар од други аеродроми во Европа кои се малечки колку и нашиот. Од мене лајк шо би рекле предизиборно и убаво признание.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Патував само два пати во 2012-те преку Александар Велики но и во обата случаи вработените беа мошне љубезни, пријатни и услужливи.

Ова е една од најдобрите инвестиции во Македонија. Скопје е предодредено да биде регионален центар (hub), a полека ќе расте бројот на патниците на сметка на Белград и другите регионални центри.

Инаку го чекав Illuminous да се налепи да видиме според коментарот колку маката го мачи деновиве. И немаше утка. Си поплука типот како по обичај.
(y) Женско е, а од толку плукање по се што има врска со Македонија, навистина незнам што и е целта/поентата...

Веста е одлична, абе Македонско си е Македонско :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Дај бе луѓе средете се малку, на нашиов аеродром има само една врата, односно има две, ама само едната работи.
После кога ќе слезеш од авион имаше едно 10 минути пеш да одеш надвор на минус 20 или пак плус 40.
Куферите треба да ги чекаш еден час во просторија каде што нема ниту клима, ниту пак затоплување.
Тоалетите се останати исти како од минатиов век.
Не знам по кој критериум ние сме одбрани како најдобри. :confused:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
(y) Женско е, а од толку плукање по се што има врска со Македонија, навистина незнам што и е целта/поентата...

Веста е одлична, абе Македонско си е Македонско :)
Мала, оди прво патувај со авион па дроби. Или читни го факерот.

А и не знам каде видовте дека плукам, само ви посочив дека насловот нема врска со пишаното, сеа вие зорле што идете тоа е друго.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Дај бе луѓе средете се малку, на нашиов аеродром има само една врата, односно има две, ама само едната работи.
После кога ќе слезеш од авион имаше едно 10 минути пеш да одеш надвор на минус 20 или пак плус 40.
Куферите треба да ги чекаш еден час во просторија каде што нема ниту клима, ниту пак затоплување.
Тоалетите се останати исти како од минатиов век.
Не знам по кој критериум ние сме одбрани како најдобри. :confused:
Си бил воопшто на новиот аеродром? Не дека е најсовременото здание во Европа, ама сега авионите застануваат директно на "тунелчето" (не знам како се вика точно:oops: ) и не се оди по писта туку влегуваш право на пасошка контрола, а багажот се зема во сосема пристојна просторија, лентата за багаж е нова и веднаш излегуваат куферите.
Во однос на тоа што кажаа за фрлањето на куферите, секаде така ги фрлаат, на сите аеродроми без исклучок. Затоа не се купува скап куфер за патување со авион. Најдобро од кинеските, и онака ќе се распадне во рок од три секунди.
Јас имав добро искуство со вработените, но тоа не значи дека се секогаш добри, обично знаат да бидат безобразни и прости. Обично не ги фалам многу "иновациите" во Македонија, ама аеродромот е навистина добар. Во споредба со претходниот е савршенство без мане.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Си бил воопшто на новиот аеродром? Не дека е најсовременото здание во Европа, ама сега авионите застануваат директно на "тунелчето" (не знам како се вика точно:oops: ) и не се оди по писта туку влегуваш право на пасошка контрола, а багажот се зема во сосема пристојна просторија, лентата за багаж е нова и веднаш излегуваат куферите.
Во однос на тоа што кажаа за фрлањето на куферите, секаде така ги фрлаат, на сите аеродроми без исклучок. Затоа не се купува скап куфер за патување со авион. Најдобро од кинеските, и онака ќе се распадне во рок од три секунди.
Јас имав добро искуство со вработените, но тоа не значи дека се секогаш добри, обично знаат да бидат безобразни и прости. Обично не ги фалам многу "иновациите" во Македонија, ама аеродромот е навистина добар. Во споредба со претходниот е савршенство без мане.
Искрено немам летано од Сеп 2011. Кога е направено реновирањето?:eek:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Искрено немам летано од Сеп 2011. Кога е направено реновирањето?:eek:
Мислам дека беше после септември, значи точно си го фатил стариот кога и не го ни чистеле веќе веројатно :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Искрено немам летано од Сеп 2011. Кога е направено реновирањето?:eek:
Ти пак правиш далги сега и ми ги нервираш подпаролите за џабе :D
Шо е убав убав е, тука нема муабет.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ти пак правиш далги сега и ми ги нервираш подпаролите за џабе :D
Шо е убав убав е, тука нема муабет.
Изненаден сум пријатно ако го средиле, навистина бевме за резил со аеродромот. Знам дека Турците го менаџираат сега, ама не очекував дека кај нас ќе тргне нешто набрзина.
Инаку бевме навистина за никаде, уште кога ќе ги видише искршените хангари додека слетуваш, и тој искршениот авион, се до одењето пеш.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Изненаден сум пријатно ако го средиле, навистина бевме за резил со аеродромот. Знам дека Турците го менаџираат сега, ама не очекував дека кај нас ќе тргне нешто набрзина.
Инаку бевме навистина за никаде, уште кога ќе ги видише искршените хангари додека слетуваш, и тој искршениот авион, се до одењето пеш.
Стариот личеше на сендвичара Стоилко наместо на аеродром. Катастрофа.
Новиов личи на аеродром верувај, внатре свети замисли и елеватор има :D И шалтери и табли и ознаки, простор за седење, голем паркинг, Бургер Кинг има, кафиќи, озбилно убав е.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Стариот мој работи ваму и коа му ја кажав веста се прсна од смеење
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Изненаден сум пријатно ако го средиле, навистина бевме за резил со аеродромот. Знам дека Турците го менаџираат сега, ама не очекував дека кај нас ќе тргне нешто набрзина.
Инаку бевме навистина за никаде, уште кога ќе ги видише искршените хангари додека слетуваш, и тој искршениот авион, се до одењето пеш.
Не е реновиран стариот туку нов аеродром се изгради...повели:
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Сител и Канал 5...пред избори...
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178

Kajgana Shop

На врв Bottom