Ад Флу

Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Бегај од такви вируси, не ги гибај.
Незнам врз каква основа ти е коментаров но еве, adf.ly ти е страна која е посредник зема големи пари за да ти дај минимално денарче за кое ти си бескрајно радосен. Ти му даваш кликови тие тебе парина, а измеѓу тебе и нив стои 3та личност на која му се извршува услугата.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
365
Поени од реакции
152
Адресата ми звучи како болест, но тоа ми е само првиот впечаток. Го посетив сајтот на кратко. Не знам каков веб сајт имаш, но ако ставаш вакви додатоци, треба да имаш предвид дека ќе ти одземат простор и ќе ја намалат брзината, а можеби и прегледноста на сајтот. Види си го есапот, ако ти плаќаат доволно „start shrinking“. ;)
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
но ако ставаш вакви додатоци, треба да имаш предвид дека ќе ти одземат простор и ќе ја намалат брзината, а можеби и прегледноста на сајтот.
Од тука си само за едно во право ќе ти се намалат само прегледите на сајтот со ваков тип на страни... А за другото живееме во 2016та еве за скоро 2017та, каде технологијата е многу напредна. Сакам да ти помогнам, несакам да бидам нападен ама мора да почниш да учиш, пред да искоментираш. Во ред е да не знаеш и да прашаш фала богу никој не бил научен секој почнал од 0 па некој изградил кула...

Кажи ми што ќе ти одземи:

Код:
<script type="text/javascript">
    var adfly_id = 10912147;
    var popunder_frequency_delay = 0;
</script>
<script src="https://cdn.adf.ly/js/display.js"></script>
?
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
365
Поени од реакции
152
Овој код е само линк до содржината на нивниот сервер. Веројатно не си некој кодер. Секој посетител на твојот веб сајт ќе чека лоудинг и од нивниот сервер и ќе гледа и нивни содржини.:)
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Овој код е само линк до содржината на нивниот сервер. Веројатно не си некој кодер. Секој посетител на твојот веб сајт ќе чека лоудинг и од нивниот сервер и ќе гледа и нивни содржини.:)
Друже дали си ти нормален? Јас колку што имам сработено сајтови и колку што се бавам со ова ти толку петки не си имал цел живот на школо. Дали воопшто знаеш што значи зборот кодирање и каде се користи или само онака (разликуваш скрипти и кодови)? Mислиш дека веб дизајнер се станува со крадење теми и бесплатни веб хостинзи? :tapp:
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
:lolzz::pos::busi::tapp::ROFLMAO::neetaka::icon_lol::aplauz:
Од ваквите скриптери и дизајнери ни отиде државата јабана.
Многу мрсиш м*да, нема муабет со некој кој е самобендисано говедо, несреќа се затвори е-магаре, па неможам да ти докажам кој сум и што сум или пак среќа... Избега од темата, сосема друго прашање имаше, мада состави твој сајт, па курчи се сега за сега со краден дизајн неможеш ништо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom