Агенција за вработувања во Дубаи Priority Employment Solutions Macedonia

Член од
28 јули 2014
Мислења
25
Поени од реакции
0
Споделете искуства, препораки, и информации во врска со вработувањата на оваа агенција за во Дубаи и слично
Изгледа доста привлечно, не се плаќа ништо, доколку го поминеш интевјуто, визата и другите трошоци се покриени.
https://www.facebook.com/PriorityEmploymentSolutionsMKD/
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
***Баристи – 2000QR (550usd) + Tips
***Келнери - 2000QR (550usd) + Tips
Колку е ова 400тина евра фиксна ( бакшиж нема потреба да ми го пишува, демек голем стап.. може 0 да извадиш денот може и 100 долари.. но тоа си е екстра која нема потреба да ми ја спомнува работодавецот во полето ПЛАТА . Јебем ли га набијем, да патувам на другата страна на светот во земја каде 189 целзиусови степени е просечна температура.. за овие бедни пари... да бедни.. Кипар,Грција,Малта,Италија,Шпанија... еве ви алтернативи каде платите ( фиксна плата ) се поголеми за горенаведените позиции... плус не се милијарда километри оддалечени од МК и температурите се каде каде поподносливи.. е сега да потребно е за ИТалија,Шпанија ЕУ пасош.. но предпоставувам горе долу секој кој решил да замине од МК веќе има извадено, или е во процес на вадење.....
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Ако се одкажеш од животот и се решиш да заработиш, ќе вратиш некое доларче дома. Иначе мала е разликата помеѓу заработката и потрошувачката.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
***Баристи – 2000QR (550usd) + Tips
***Келнери - 2000QR (550usd) + Tips
Колку е ова 400тина евра фиксна ( бакшиж нема потреба да ми го пишува, демек голем стап.. може 0 да извадиш денот може и 100 долари.. но тоа си е екстра која нема потреба да ми ја спомнува работодавецот во полето ПЛАТА . Јебем ли га набијем, да патувам на другата страна на светот во земја каде 189 целзиусови степени е просечна температура.. за овие бедни пари... да бедни.. Кипар,Грција,Малта,Италија,Шпанија... еве ви алтернативи каде платите ( фиксна плата ) се поголеми за горенаведените позиции... плус не се милијарда километри оддалечени од МК и температурите се каде каде поподносливи.. е сега да потребно е за ИТалија,Шпанија ЕУ пасош.. но предпоставувам горе долу секој кој решил да замине од МК веќе има извадено, или е во процес на вадење.....
Озбилно $550? па за 550 не навивам будилникот да ми звони, да им е..м матер.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Озбилно $550? па за 550 не навивам будилникот да ми звони, да им е..м матер.
Да бе :) .. отвори им ФБ ќе се увериш.... паре су скупе... оскудација... слабо пари Арапите.. племето гнасно им ебем...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Повторно има отворени позиции за Авганистан (Fluor) и Ирак (KBR)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Споделете искуства, препораки, и информации во врска со вработувањата на оваа агенција за во Дубаи и слично
Изгледа доста привлечно, не се плаќа ништо, доколку го поминеш интевјуто, визата и другите трошоци се покриени.
https://www.facebook.com/PriorityEmploymentSolutionsMKD/
Другарче за 1200 евра месечно работи во Хрватска келнер 5 месеци преку лето. Ова некако е смешна сума за Дубаи.

П.С Некако за таа сума не вреди ризикот освен ако не сакаш да се прошеташ.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Тие се платите, ако си женско нормално ќе заработуваш повеќе(се знае на кој начин) :coffee:
 
Член од
28 јули 2014
Мислења
25
Поени од реакции
0
Има позиции за кои платата е над 900 долари, тоа дали ви звучи некоја солидна сума?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Па за шанкер не ти треба факултет, логична е платата. Нема да бидеш менаџер.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
550 Амерички долари во Катар што пишува во постираното, па во Црна Гора шанкери земаат толку.
Не вреди тоа, преваранти се тоа и посредничките агенции и Арапите.

Повторно има отворени позиции за Авганистан (Fluor) и Ирак (KBR)
Ќе можеш те молам да споделиш линк и информации за тоа што си напишал?
Пиши и приватно порака ако сакаш, само дај информации.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Нема што да кријам, има отворени позиции за Македонци, на официјалните страни на двете фирми, и знам со сигурност дека вработуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom