Авто-турнеја низ Македонија

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
@STEALTH кога планираш да ја правиш турава? Ако е сега есенва да кажеш на крај колку ќе те фати, пошо со еден другар имаме во план ама за на пролет.
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Идејата ти е паметна и тоа е нешто што и јас го сакам и сум исто од Штип :D Нашиов народ ги шетаат Европа, Светот а не ја познаваат споствената земја. Одлично.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.619
Поени од реакции
14.353
@STEALTH кога планираш да ја правиш турава? Ако е сега есенва да кажеш на крај колку ќе те фати, пошо со еден другар имаме во план ама за на пролет.
Здравје на пролет/лето, а секако и финансиите се тука хахах
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Супер ти е идејата , штом планот ти е накај пролет/лето ако ти излезе се како што треба ,имаш доволно време да испланираш се што ти треба ,, во кој град се што е вредно да видиш , каде колку ке останеш , спиење итн...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.503
Одлична идеја(y)
Не само што ќе ја запознаеш подобро Македонија, туку и ќе добиеш авантура која ќе ја паметиш целиот твој живот, а успат можеш и да се запознаеш со некоја женЦка:D
Еден мал совет од мене........., можеш да прошеташ и низ некои села........ и носи си повеќе пари........, секогаш може да ти искочи нешто неочекувано:)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.619
Поени од реакции
14.353
Не само што ќе ја запознаеш подобро Македонија, туку и ќе добиеш авантура која ќе ја паметиш целиот твој живот, а успат можеш и да се запознаеш со некоја женЦка:D
Па нема да одам сам :) Или да ја оставам сегашната у Демир Хисар, у Демир Капија да најдам нова :icon_lol:
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
41
Поени од реакции
17
Добра ти е идејава.Според ова може да се заклучи дека си човек-авантурист.Епа како што кажаа и другите ти треба добра организација и план за колку пари ке земеш и пресметки да направиш колку отприлика ке ти треба.Идејава ме потсети на Истражи ја Македонија емисијата со Владо што патува низ Македонија.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.619
Поени од реакции
14.353
Попрво на Калиопи - На пат низ Македонија хахах
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
http://www.rent-a-camper.mk/

....само е малку солено...барем за мене :(
Ова е тоа истото што го имам спомнато во пртходната страна

Солено е барем за 90% од луѓето затоа и му дремат

Во туристичко место ќе најдеш апартман од 25-45 евра на ден а по други градови има што издаваат соби од 200 денари нагоре за кревет
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Јас почнав ваква турнеја, само што јас одам во викенд, некогаш на еден ден - некогаш на повеќе. Тргнување - од Скопје, на крај пак се враќаме во Скопје. Последните 2 месеци ги поминав: Велес (не се смејте, освен на Велешко никогаш немав претходно прошетано низ Велес), Куманово, Делчево, Пехчево, Струга, Гевгелија, Валандово, Битола, Тетово, Дојран, Кавадарци (не ги бројам околните села и градовите во кои само сум застанала на пола час-час). Следни, здравје, Прилеп, Демир Капија, Штип... еден по еден, полека :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Одамна имам ваква замисла, а се надевам наскоро ќе ја реализирам. Имам
желба да го посетам секое селце во Македонија. Се надевам пролетоска ќе имам шанса да ја реализирам желбава :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.619
Поени од реакции
14.353
Дечки, минатата недела бев во Демир Хисар и некои околни селa (Смилево, Кутретино, Слепче, Сопотница и Жван), додека денес бев во Македонски Брод и некои села (Требино, Суводол, Црешнево и Самоков). Луѓето таму уште имаат по 6-7-8 деца. Имаше една со 9 деца од 5-6 мажи :icon_lol:

Значи кои убавини ги крие земјава ццццц, мене ми е срам што на мои 27 години сеуште ги немам посетено барем сите градови во Македонија.
Ми останаа уште Тетово, Гостивар, Дебар, Пехчево, Богданци, Валандово, Гевгелија и Демир Капија мислам...

По патувањето денес имам уште поголема желба за турата да биде што побрзо...
Еве една фото-сфера од село Црешнево, со поглед на Јакупица т.е накај Солунска Глава.

https://www.google.com/maps/views/view/104496505811417488904/gphoto/6069351864538224994?gl=us&heading=359&pitch=90&fovy=75[DOUBLEPOST=1413147672][/DOUBLEPOST]
Имамжелба да го посетам секое селце во Македонија. Се надевам пролетоска ќе имам шанса да ја реализирам желбава :)
Само во тој реон околу Мак. Брод, Демир Хисар и Прилеп имало околу 50 села :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom