Авто огласи (интересни возила за продажба)

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Во последно време во речиси секоја тема се среќаваат постови со огласи од разни сајтови, пред се` македонски. Често дискусиите се прекинуваат, темите не се интересни а плус тоа и огласите неретко немаат врска со самата тема.

Предлагам сите интересни возила (уникати, олдтајмери, возила кои си ги вредат парите) кои ќе ги сретните по нашите сајтови за огласување да ги вметните овде. Така ќе биде попрегледно, а и останатите теми нема да се трујат.



За ваши огласи, за ценкања и слични работи си има тема Купувам-продавам . Тука ќе разгледуваме исклучиво огласени автомобили.



Еве јас што најдов вчера попладнето
Предлагам сите интересни возила (уникати, олдтајмери, возила кои си ги вредат парите) кои ќе ги сретните по нашите сајтови за огласување да ги вметните овде. Така ќе биде попрегледно, а и останатите теми нема да се трујат.


Opel Olimpia http://pazar3.com.mk/ViewItem.aspx?itemId=225197


Fiat 850 coupe http://pazar3.com.mk/ViewItem.aspx?itemId=221438


Ami 6
1. http://pazar3.com.mk/ViewItem.aspx?itemId=228697
2. http://pazar3.com.mk/ViewItem.aspx?itemId=228717






Целта не ми е реклама, само сакам да разгледаме интересни возила. :smir:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Браво за темата.

Мене ми се бендисува ептен Фиатов. Изгледа супер. Сигурно е моторот е во одлична состојба, ретко кој би го дотерал така надвор а да не го среди и моторот. На едно место пишува 5000 а на друго 500, ама не верувам дека за 500 би го продал, само бојата му е толку. Штом пишал дека цената не е фиксна, можеби би одел до кај 4000, а ако некој знае да се ценка и до 3 и пол. Како и да е, одлично количе.

 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Има има се наоѓаат уште возилца кои се во чоечка состојба и имаат чоечка цена.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Мирко Митревски ке му дај толку пари... Претеризам бе. Вакво исто (во солидна состојба) го купи еден другар за 5.000 денари. Го возеше 1 година, притоа го излупа салам, и го продаде 100 евра на отпад. Не зезај 2.000 евра.
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Тоа фиатчето го имам видено сега брзо во аеродром. Убаво е средено алал да му е на дечкото.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Се сеќавате на песната Дилема од Бојана и некој рапер... Фиатчето е во позадина :wink:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Еве јас што начекав, човекот мислам дека е од штип.

Мерцедес 180 модел од 1950 и некоја. Ми прати некоја слика, бара 4.500 евра, тоа за мене е многу но можеби ке има некој заинтересиран. Еве ги сликите











И за крај, како чудово треба да изгледа.







П.С. Ако има некој заинтересиран за чудово, нека ми прати порака, ке му дадам контакт од човекот.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
На 850-ката и фалат некои мали зафати, во смисла мавнување од колата на оној кичерајот по неа, а да е на мене...и ентериерот би го потсредил малце, да си биде оригинален.
Ваков Мерцедес имам на 20 метра од мене, ама црн...во некоја хмммм...не баш сјајна состојба...ама се движи :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Абе мерџово белиот (од Кочани е исправка :)) надежен е... Да е мој би го средил кукле да биди + како ми лежи дека е 180 дизел... Само цената што ја бара, за мене е превисока.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Не знам дали е возможно во нашиве услови, погледни го ентериерот, буквално и да не постои. Нема шанси да најдеш делови и сите зафрканции кои стојат внатре...

Јас имам видено еден ваков зелена боја, комплетно реставриран. Интересен е. Цената можеби и не е висока за тој модел, ама деловите не се наоѓаат.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па деловите од ентериерот ми кажа дека ги има сите и дека не фали ништо. Тој сакал да го реставрира и почнал до некаде (се гледа и на сликите), и баталил. Јбг, тоа е вреќа без дно. Инаку не би барал толку пари ако фалат делови :).

П.С. А кога ке се сетам дека ваков испресоваа во отпад, а можев да го купам за 3.000 денари (горе долу комплетен бил)
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Па деловите од ентериерот ми кажа дека ги има сите и дека не фали ништо. Тој сакал да го реставрира и почнал до некаде (се гледа и на сликите), и баталил. Јбг, тоа е вреќа без дно. Инаку не би барал толку пари ако фалат делови :).

П.С. А кога ке се сетам дека ваков испресоваа во отпад, а можев да го купам за 3.000 денари (горе долу комплетен бил)
Тууууууууу... кога било тоа бе другар???

Лелее..... пропуштена шанса.

Иначе во МК сеуште има олдтајмери кои гнијат и ги продаваат по смешни цени од 200-300 евра или ги даваат во отпад (почесто). Само кој да земе да се нафати да работи...

п.с. Вујкоми бара Morris Austin нереставриран. Ако некој знае некој таков нека ми пише ПП.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Аустин видов во неделата низ Охрид, прилично солидна (возна) состојба, ако познаваш некој.... бел беше.

A мерџото го испресоваа пред некоја година.
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Хмм ајде ќе се распрашам. Фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom