Автомобилската индустрија, групациите и корпорациите.

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.855
Фолксваген фабриките во Мексико дефинитивно се дело на благодарност на тоа што нарко картелите се под контрола на истите тие што од Фолксваген (народна кола) направија најјака автомобилска корпорација во светот. https://www.youtube.com/watch?v=ddsFa0JX2kg
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
Разочарувањето на денот за руската автомобилска индустрија: претседателот на Руската Федерација повеќе сака да се вози во јапонски автомобил.

 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
660
Поени од реакции
1.084
Разочарувањето на денот за руската автомобилска индустрија: претседателот на Руската Федерација повеќе сака да се вози во јапонски автомобил.

Руска автомобилска индустрија :pos: Која црна индустрија бе?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
660
Поени од реакции
1.084

И ако су лагали мене и ја лажем вас.

Врв на автомобилска индустрија во Русија е десен ретровизор за Лада. Сте виделе нешто по YT па шљакај само линкови на сите страни. Незнам како е можно да трескаш вакви глупости во 21 век со компјутер пред тебе и неограничени интернет ресурси.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
...

Незнам како е можно да трескаш вакви глупости во 21 век со компјутер пред тебе и неограничени интернет ресурси.

...
Кристално истото важи и за тебе.

Јас си го кажав моето: ако ме лажеле мене и јас ве лажам вас.

За дополнителни информации, повели информирај се со компјутерот пред тебе во 21 век и неограничените Интернет ресурси.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.346
Ако имаш некој факт повели, во спротивно не го трти газот, важи?
па гледаш бе, оди на очно ако не гледаш. У Русија кинезите ги рестартираа фабриките и индустријата работи турбо, склапа Москвич штом ете европјаните не сака да се склапа Рено и други европски марки. Сите бизниси во Русија што ги имаа европејци сега ги држат кинези и други земји што не се непријателски расположени.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
660
Поени од реакции
1.084
па гледаш бе, оди на очно ако не гледаш. У Русија кинезите ги рестартираа фабриките и индустријата работи турбо, склапа Москвич штом ете европјаните не сака да се склапа Рено
Абе!!

Разликуваш прототип и сериско производство на автомобили?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.346
Абе глуп!!

Разликуваш прототип и сериско производство на автомобили?
ти си глуп брат. Видеото е од дилешип у Москва. Какви црни прототипови кога тие возила се возат во Кина. Кинезите само си ги склапаат у Русија со Москвич значка.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
660
Поени од реакции
1.084
Кристално истото важи и за тебе.

Јас си го кажав моето: ако ме лажеле мене и јас ве лажам вас.

За дополнителни информации, повели информирај се со компјутерот пред тебе во 21 век и неограничените Интернет ресурси.
Ти можеш само сам себе да се лажеш и евентуално некој околу тебе.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
660
Поени од реакции
1.084
еве ти го оригиналниот модел, прочитај 2-3 ствари пред да тресеш зелени.


According to Moscow Vice Mayor Maxim Liksutov, the Moscow government is confident in a sufficient level of demand for 50,000 Moskvich crossovers planned for production in 2023, the main sales will come from carsharing, the corporate segment and officials

Не бил прототип да, се извинувам :) Во секој случај екстра продажба :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.346
According to Moscow Vice Mayor Maxim Liksutov, the Moscow government is confident in a sufficient level of demand for 50,000 Moskvich crossovers planned for production in 2023, the main sales will come from carsharing, the corporate segment and officials

Не бил прототип да, се извинувам :) Во секој случај екстра продажба :)
заборави да пишеш за јакната на Путин од 15 илјади евра исто така.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
660
Поени од реакции
1.084
заборави да пишеш за јакната на Путин од 15 илјади евра исто така.
Што ме цитираш не ми е јасно кога си скаран со факти? Дај не замарај жити господ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom