Автобуска несреќа во Бугарија

Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.078
Поени од реакции
9.635
Страшното е што одбиваш да слушнеш целосната снимка од разговорот зашто не сакаш да се разочараш дека баш таа снимка што ги потигна сите протести е извадена од контекст. Ја има на интернет 10тина минути каде Груевски бара решавање и дека Урко ги прави мајмуни. Бонус во снимката бара затварање и на некој вмровци што тепале некој од сдс од Делчево за да не си добијат на слобода и другите небањати вмровци и да ве млатат и по другите градови.

Има Грујо многу за одговарање ама за прикривање на убиството нема баш одговорност. Единствена грешка во таа снимка е што место да го охрабри тепањето на комуњари тој бара затварање на тие што ги напаѓаат заради партиска припадност.
Која снимка? Каква снимка? Бев жив и здрав во 2011 година и убаво се сеќавам што правеа за да скријат дека имало убиство. Не ми треба мене никаква снимка за нешто што беше очигледно.

А ова твое повикување на насилство не ме чуди. Во ДНК ви е тоа изгледа...
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
1.509
Поени од реакции
5.317
Која снимка? Каква снимка? Бев жив и здрав во 2011 година и убаво се сеќавам што правеа за да скријат дека имало убиство. Не ми треба мене никаква снимка за нешто што беше очигледно.

А ова твое повикување на насилство не ме чуди. Во ДНК ви е тоа изгледа...
Ох се правиме дека сме биле во подрум исто како коалиционениот капацитет.

Па да, со комуњари само ќутек, а со фејк патриотите дпне само разобличување на тој фејк патриотизам за да се види дек се фарса.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.078
Поени од реакции
9.635
Ох се правиме дека сме биле во подрум исто како коалиционениот капацитет.

Па да, со комуњари само ќутек, а со фејк патриотите дпне само разобличување на тој фејк патриотизам за да се види дек се фарса.
Ти се правиш дека си бил во подрум. Што ќе ми е снимка да ме убедува во нешто кога јасно ги паметам работите? Убиството се случи во недела вечер. До следната ноќ немаше информации, со сите сили пробуваа да го скријат. Дури и кога медиумите почнаа да јавуваат за тоа првично МВР негираше, за дури потоа да признаат дека се случило. После тоа имаше протести на млади во цела држава и кампања против полициска бруталност. И за ова некој треба да ми покажува снимки за да ми каже како било? Да не треба случајно и за гласачите од Пустец да чуеме снимка, да видиме дали стварно постоеле, или лошите комуњари ги измислиле...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.870
Поени од реакции
28.803
Член од
12 јули 2018
Мислења
808
Поени од реакции
1.887
Тие име сменија, си го избришаа газо и со Устав и со закони, не направија по националност коси црти со татарски корени, ја продадоа цела историја, се здружија со сите мафијаши и нарко босови за кои слушнаа, им дадоа македонски пасоши, ги угостуваа дома, направија монопол за нивната марихуана и си ја шверцуваат во милиони, ги одврзаа рацете на ваквите како беса транс, дурмо турс да праат шо сакаат за помалце трошок да поминат, да возат без лиценци, дозволи и самите да си вршат технички прегледи, ги исцицаа сите буџети и пари од еу, добија 5,6 датуми за преговори со еу, си го дадоа газо под кирија секаде за да дојдат на власт, и сега вие се чудите дека се само-промовираат и се редат на пречек на загинатите... А иначе психопатите сакале да организираат поворка низ Скопје или така нешто, ама ги одбиле фамилиите и сега мора да заменат тоа некако и да искористат најмногу од ситуацијата.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.910
Поени од реакции
20.445
Гледајте ја ОКЕЗЕНАВА МУРТИНСКА ГНИДА!
Трагедија од невидени размери, каква што во ЕУ немало изминативе 10 години. 45 патници починати, кремирани.
На комеморацијата и пречекот на починатите, секако присутно било и ова ѓубре па дури и се ќези како нездрав. Ова е испод дното. Бар нека одглумел дека е трогнат, но ни за тоа нема мозок.

Инаку ова нема баш така да помине од страна на ЕУ. Бидејќи незгодата е настаната во ЕУ.
Ќе се истражи секој детал од страна на ЕУ до крај од нивна страна, имаат ангажирано вештаци од 14 држави.
Можеби вистинската причина нема да се обелодени, но ЕУ ја знаат или ќе ја знаат.

Да се потсетиме дека пред кратко време ЖИВИ ЛУЃЕ изгореа во модуларната "болница" во Тетово.
Сето ова (и сите останати лајнарии) се снима, се следи, се прати од ЕУ.
После еден тон лајнарии поврзани со "нашата земја", од разно разни видови, едностано Македонија + ЕУ = невозможна мисија засекогаш.

ПС За ова пренос во ЖИВО, е болна работа. Но имаме и болна власт. Која што и на ваков трагичен настан се труди да заработи политички поени. ДНО!
 
Последно уредено:

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.289
Поени од реакции
14.624
Ти се правиш дека си бил во подрум. Што ќе ми е снимка да ме убедува во нешто кога јасно ги паметам работите? Убиството се случи во недела вечер. До следната ноќ немаше информации, со сите сили пробуваа да го скријат. Дури и кога медиумите почнаа да јавуваат за тоа првично МВР негираше, за дури потоа да признаат дека се случило. После тоа имаше протести на млади во цела држава и кампања против полициска бруталност. И за ова некој треба да ми покажува снимки за да ми каже како било? Да не треба случајно и за гласачите од Пустец да чуеме снимка, да видиме дали стварно постоеле, или лошите комуњари ги измислиле...
На снимките е јасно дека има прикривање на убиство од страна на урко и неговиот округ,
За прекршување на процедурата со усна наредба итн.
Гоца и Иво се виновни за тоа, не дека тие го прикривале убиството.
Дозволија урко да се провне а требаше да му слупаат кривична.
Проблемот со “неможеш едно убиство да скриеш” е тоа што никој ја немаше слушано бомбата туку беа тригерирани со тој цитат и го тераа здраво за готово.
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
244
Поени од реакции
635
Се нервирате бе? :tapp:
Како да заборајвте дека баш овие ве врзуваа за столбови со динамит.
Нема емпатија за шверцерска самоспржена љочка, нека ви влези еднаш во глата.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
12.282
Поени од реакции
20.080
ДПМНЕ пола кампања од уста не ги извади жртвите во модуларната болница во Тетово. Па дури имаше и снимки од изгорената болница во рекламни спотови...
... да, вистина, се сеќавам за такви уште пострашни „кампањи“ на опозиција како што е „ откривање на вистината за егзекуција кај Смилковско Езеро“!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.165
Поени од реакции
12.234
Не, нема разлика. И едното и другото е собирање политички поени на грб на починати лица.

Овие избори беа локални и модуларната не требаше да биде тема на дебата, освен во Тетово. Сега се бираа градоначалници и советници и локалните проблеми требаше да заземаат централно место во кампањата.

Плус за повеќето случаи што си ги спомнал не си во право. Имаше такви муабети само за Младенов, дека е ликвидиран. За Смилковско се вртеа многу теории. Диво Насеље не е разрешено до крај. За девојчето се бараше оставка и одговорност, немаше теории на заговор. За Нешковски страшното беше што монструмите пробаа да го сокријат убиството за да заштитат свој потрчко и насилник. Инаку самото убиство беше прилично јасен случај.
ај молчи за Дивље насеље, се бунеша и Најче и Хелсинчки зошто се ангажирале хеликоптери а Заев дојде со јатаците да веат албански знамиња...јасно е како белден деја и 2001 и Дивље се однадвор подржани, и во двата случаја имаше странски платеници кој АРМ и МВР не смееше да ги уапси...
СДСМ бескрупулозно хушкаше за се и сешто, а најголемата мизерија е дека баштие го пуштија убиецот на Нешковски, а врв на лицемерието е дека СДСМ која го подр-уваше Душко лекарот сега го уапси и затвори, всушност го побара од Германија, небаре како да е убиец, а нарачателот на убиството на Јанушев, Раде Штикла, рекетар на СДСМ, мува не го лазе, во Србија седи; убиецот сам си дојде и лежи во Шутка, ама НИКАКОВ судски ПРОЦЕС НЕ СЕ ВОДИ ?????:mad:
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.907
Поени од реакции
7.289
Гледајте ја ОКЕЗЕНАВА МУРТИНСКА ГНИДА!
Трагедија од невидени размери, каква што во ЕУ немало изминативе 10 години. 45 патници починати, кремирани.
На комеморацијата и пречекот на починатите, секако присутно било и ова ѓубре па дури и се ќези како нездрав. Ова е испод дното. Бар нека одглумел дека е трогнат, но ни за тоа нема мозок.

Инаку ова нема баш така да помине од страна на ЕУ. Бидејќи незгодата е настаната во ЕУ.
Ќе се истражи секој детал од страна на ЕУ до крај од нивна страна, имаат ангажирано вештаци од 14 држави.
Можеби вистинската причина нема да се обелодени, но ЕУ ја знаат или ќе ја знаат.

Да се потсетиме дека пред кратко време ЖИВИ ЛУЃЕ изгореа во модуларната "болница" во Тетово.
Сето ова (и сите останати лајнарии) се снима, се следи, се прати од ЕУ.
После еден тон лајнарии поврзани со "нашата земја", од разно разни видови, едностано Македонија + ЕУ = невозможна мисија засекогаш.

ПС За ова пренос во ЖИВО, е болна работа. Но имаме и болна власт. Која што и на ваков трагичен настан се труди да заработи политички поени. ДНО!
И што ако од ЕУ ја знаат вистинската причина ако на крајот се се премолчи? Мислиш они незнаат за сите срања што се дешаваат не само кај нас него и у Бугарија, Романија па еве гледам ги средија
Се е џабе ако не се обелодини и не се казнат сите инволвирани


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
1.509
Поени од реакции
5.317
На снимките е јасно дека има прикривање на убиство од страна на урко и неговиот округ,
За прекршување на процедурата со усна наредба итн.
Гоца и Иво се виновни за тоа, не дека тие го прикривале убиството.
Дозволија урко да се провне а требаше да му слупаат кривична.
Проблемот со “неможеш едно убиство да скриеш” е тоа што никој ја немаше слушано бомбата туку беа тригерирани со тој цитат и го тераа здраво за готово.
Јас сакав да му објаснам дека брани и подржува некои кои на сметка на нечии трагедии ширеа лаги и дезинформации со цел да дојдат на власт и тој тоа го споредува со некоја политичка реклама каде ја имало изгорената болница и се барала одговорност и за него тоа е исто. Сега пробува тука дека не му требале бомби тој го видел прикривањето што никој и не го негира. Конкретниот случај СДС ги извади од контекст снимките со цел да шири дезинформации пошто така заклучиле ќе добијат повеќе гласови.
Во целосната снимка баш друг контекст доби разговорот. Но сепак се тоа не ги допира и ќе ти се реплицира дек си вмровец и слично. Тоа е ништо во споредба со режимод.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.907
Поени од реакции
7.289
На Код кажаа дека автобусот кој имаше несреќа бил трет во конвојот, четвртиот бил возен од двајца шофери вработени во јсп кои го користеле празникот за да фатат тура а едниот од шоферите му бил братучед на газдата и тој баш тогаш заспал па другиов шофер залутал по друг пат и така се изгубиле и шо да ви кажам…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.907
Поени од реакции
7.289
На Код кажаа дека автобусот кој имаше несреќа бил трет во конвојот, четвртиот бил возен од двајца шофери вработени во јсп кои го користеле празникот за да фатат тура а едниот од шоферите му бил братучед на газдата и тој баш тогаш заспал па другиов шофер залутал по друг пат и така се изгубиле и шо да ви кажам…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.769
Поени од реакции
14.007
Се нервирате бе? :tapp:
Како да заборајвте дека баш овие ве врзуваа за столбови со динамит.
Нема емпатија за шверцерска самоспржена љочка, нека ви влези еднаш во глата.
Не се работи за да немаш емпатија, емпатија ако немам тогаш автоматски станувам учкар што го прави Карпалак и Вејце, а јас не сакам да бидам учкар, ниту пак како оној од Бојкотирам што си дава за право да кажув зошто и како загинале. Гинат млади луѓе, ја слушнав веста утрото, бев у Македонија и као и секој ден коа сум доле одма излегувам надвор, се возиме со другар ни кажува аба Албанци биле од Скопје биле, нормално е и природно е да ја немаш истата емпатија како не дај Боже да ми кажеше, абе од Велес се луѓето, од Штип се, од Кочани или Радовиш затоа што прво од 50 души големи се шансите од овие градови да познавам некој, дури чисто онака но сепак да го познавам. Комемтарите на социјалните мрежи на Македонците се чудни, потресни како да жртвите се Македонци, со сила се пробува нешто вештачки да се одглуми и едноставно мене ми е непритојно кога ги читам. Упорно сакаат да го докажат тој некој соживот кој никогаш не постоел на државно ниво, како да немало 2001, Карпалак, Вејце, Смилковско, Ангел од Ѓорче, Саздо, Кале, итн. За секоја невина жртва се изразува жалење но нема потреба од глумење и драмење кога едноставно не е природно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom