Авионски несреќи

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
..не е тука проблем на тримување..или флатер, батаката на AWeb прочитав 80 години........најверојатно едноставно умрел .., на видеото Мастангот буквално вертикално млатна во земја...луда среќа на народ таму што мавна малку подалеку...да удреше у трибината ќе беше катастрофа... еден руски пријател ми кажа и нешто друго ..., најмногу гледачи на трките биле луѓе во години..на помладиот свет очигледно не му се интересни :)
 
B

Black Guard

Гостин
2 Милијарди трошок,екипажот преживеа а компјутерот погрешил,ова е стратегиски бомбардер Б-2.

 
B

Black Guard

Гостин
Недзволива грешка посебно за стратегиски невидлив бомбардер создаден за пенетрација длабоко во непријателска територија и нанесување енормна штета,парче од 2 милијарди долари едноставно...обезвредни,инаку сензорите за навигација погрешиле па затоа и компјутерот.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.113
Поени од реакции
992
Инаку јас најголемата несрека што ја паметам е Ер Франс летот од Париз кон Њу јорк,преживеани немаше,имаше тела останато а другите беа проголтани од китови и ајкули.Авионот како што гледав на тв го удираше гром неколку пати па падна во океанот полека.
Ер Франс им исплати по 17.000 евра на семејствата на загинатите во трагедијата.
 
Член од
11 април 2013
Мислења
14
Поени од реакции
4
Видео од вчерашната несреќа во која се сруши карго Боинг 747 авион на National Air Cargo при полетување од воената база во Баграм , Афганистан. Според некои извори авионот дошол до "Stall" како резултат на изместување на дел од товарот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom