Аватар - најскапиот филм во историјата!

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
жал ми е што ќе те разочарам Мац...д
Не ти е доволно тоа што ИМЕТО НА ФАЈЛОТ што си го симнал се вика DVD SCREENER? (dvdscr)

Инаку, големината на сликата не го одредува квалитетот :smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
87
шо е битен форматот кога филмот има одлична слика,звук(ко за мојот 2.1 на писи е солиден)

ја бар кај мене не глеам разлика меѓу тие формати, освен ако е хд-блуреј... ако имаш 5.1,3д,хд и такви срања тогаш вајда ти приметуваш..
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.580
Поени од реакции
2.581
Пуу ама бедно е монтирано тука... од авион се гледа дека на платно стојат аватарите и хеликоптерот (што и да е) за разлика од тоа како стои човекот.

 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
шо е битен форматот кога филмот има одлична слика,звук(ко за мојот 2.1 на писи е солиден)

ја бар кај мене не глеам разлика меѓу тие формати, освен ако е хд-блуреј... ако имаш 5.1,3д,хд и такви срања тогаш вајда ти приметуваш..
Не е поентата што тебе ти е добар филмот, поентата беше дека не е искочен на DVD, а уште помалку дека следна недела ќе го има на HD.

Скринер е скринер, сврти го на 5000 начини, пак ќе биде скринер.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
шо е битен форматот кога филмот има одлична слика,звук(ко за мојот 2.1 на писи е солиден)

ја бар кај мене не глеам разлика меѓу тие формати, освен ако е хд-блуреј... ако имаш 5.1,3д,хд и такви срања тогаш вајда ти приметуваш..
Вака сега, има разлика од:

1. За тебе е добра снимката, ти прави мерак, солиден е звукот... ама ЗА ТЕБЕ
2. Снимката е лоша, звукот е лош... за да биде DVD RIP

Што значи, снимката е SCREENER но ТЕБЕ тоа не ти смета. Ете го решението :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
87
ме мрзи да стаам од рип и сцр, да видите дека нема разлика... а верувам дека 90% од форумџиите имаат 2 звучки со 17ка и никаква хд подршка... така да неправи разлика, само на тебе и Корун можда, :)

а шо е кај вас разликата?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
ме мрзи да стаам од рип и сцр, да видите дека нема разлика... а верувам дека 90% од форумџиите имаат 2 звучки со 17ка и никаква хд подршка... така да неправи разлика, само на тебе и Корун можда, :)

а шо е кај вас разликата?
Нешто не си разбрал како што треба...

Не е муабетот дали на “нас“ ни прави разлика звукот и сликата (а ни прави), туку муабетот е што ВО МОМЕНТОВ НЕ ПОСТОИ DVD RIP СНИМКА, а ти го тврдиш спротивното, толку.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
87
Нешто не си разбрал како што треба...

Не е муабетот дали на “нас“ ни прави разлика звукот и сликата (а ни прави), туку муабетот е што ВО МОМЕНТОВ НЕ ПОСТОИ DVD RIP СНИМКА, а ти го тврдиш спротивното, толку.
да згрешив, али сеедно е, и рипот е 16:9
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
111
Па добро и DVDSrc може да биде добра, може да биде подобра снимка и од кино да го гледаш, ако го најдеш на добра резолуција (зборам за кино рамстор).
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Па добро и DVDSrc може да биде добра, може да биде подобра снимка и од кино да го гледаш, ако го најдеш на добра резолуција (зборам за кино рамстор).
Oфицијално го има на Замунда DVD RIP за еден ден околу 5000 сидс
(Филмот има најголема заработка и гледаност бидејки во тоа време кога доларот бил јак немало толку моќна пиратерија)
 
Член од
28 декември 2009
Мислења
96
Поени од реакции
1
ne be super e slikata .so ima vrska ako ne e dvdrip.go staiv na cd .pustiv na dvd ,na televizor super e .duri e golem ekranot, a ne kako na dvdrip pola e crna lenta.suma sumaru dobra e .
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
111
Oфицијално го има на Замунда DVD RIP за еден ден околу 5000 сидс
(Филмот има најголема заработка и гледаност бидејки во тоа време кога доларот бил јак немало толку моќна пиратерија)
Нема двдрип ниакде. Ова е двдсцреенер што е многу слично.

http://en.wikipedia.org/wiki/Pirated_movie_release_types (od odve moze da vidis vo sto e razlikata najcesto vo zvukot no e sepak dobar).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom