Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

Член од
17 декември 2019
Мислења
1.701
Поени од реакции
2.966
Џими да беа сите рационални немаше да стигнеме до 8 милијарди. Не може баш да ги обвинувам нив кога кривицата е главно кај мајмуни што не може да си го држат во панталони и да користат кондом. Општеството не е должно да пати заради нив.
:pos: па едноставно жената може да каже НЕ и к*рацот кај мажот да си остане во панталони... Ама нееее, мажот е крив, а тоа што и се сака на жената не е битно...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
:pos: па едноставно жената може да каже НЕ и к*рацот кај мажот да си остане во панталони... Ама нееее, мажот е крив, а тоа што и се сака на жената не е битно...
Дебатиблно
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Боже, Боже, зарем се уште има машки кои немаат поим од непланирана, несакана бременост!???????
:facepalm:
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.701
Поени од реакции
2.966
Боже, Боже, зарем се уште има машки кои немаат поим од непланирана, несакана бременост!???????
:facepalm:
Sekoja bremenost e planirana...Prirodnata i primarnata funkcija na poloviot odnos pomegju licnost (i zivotno) od maski pol i licnost (i zivotno) od zenski pol e razmnozuvanjeto.. E sega toa sto nie sme najnapredni edinki vo zivotinskiot svet, imame moznost nesakanata bremenost da ja sprecime so upotreba na kontraceptivni sredstva
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Sekoja bremenost e planirana...Prirodnata i primarnata funkcija na poloviot odnos pomegju licnost (i zivotno) od maski pol i licnost (i zivotno) od zenski pol e razmnozuvanjeto.. E sega toa sto nie sme najnapredni edinki vo zivotinskiot svet, imame moznost nesakanata bremenost da ja sprecime so upotreba na kontraceptivni sredstva
Повторно докажа дека немаш благе везе.....земи прочитај нешто,па пиши пак....
ме мрзи да ти пишувам како може да се забремени и поред контрацептивни с-ва. (можеби Бјонс ке има мерак да ти напише) :P
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.701
Поени од реакции
2.966
Повторно докажа дека немаш благе везе.....земи прочитај нешто,па пиши пак....
ме мрзи да ти пишувам како може да се забремени и поред контрацептивни с-ва. (можеби Бјонс ке има мерак да ти напише) :P
Alo devojko, procitaj ubavo sto sum napisal za primarnata cel na odnosot.. Golem patlak ako moze da se zabremeni i pokrak kontraceptivni sredstva, toa e PRIMARNATA FUNKCIJA na seksualniot odnos - BREMENOST
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Apropo na toa, sekoj abortus sto se koristi kako kontraceptivno sredstvo treba da bide krivicno delo
Кривично дело треба да биде оставање деца на повеќе жени. Такви "playa" да се кастрираат да не се шири нивната сорта.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.701
Поени од реакции
2.966
Не заборавај дека сите машки не се со иста психа, не сме роботи па сите да не направиш по твои сфаќања, затоа наместо да трошиш време и шамари на машките, сконцентрирај се на друга особа, да знае да го направи вистинскиот избор :love:.

За ракија, само од слива или мастика, веќе кога се трујам, бар и некоја корист да има телото.




П. С. Те молам прекини со тоа "те сакам" оти тие што ги сакаме (а не ни се фамилија) најчесто сакаме и да ги опнеме :D
Kolku se mrdnati zenite... Otisla na sud ama na kraj pak rodila... Jebote zenski inat :pos:
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
946
Здраво, да прашам нешто.

Дали тестовите од ,,Авицена" може да ги прочита прецизно гинеколог матичен.

Пример ,резултатите се 1:300 што треба да значи тоа?


Благодарам

Sent from my SM-A025G using Tapatalk
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.325
Поени од реакции
2.167
Alo devojko, procitaj ubavo sto sum napisal za primarnata cel na odnosot.. Golem patlak ako moze da se zabremeni i pokrak kontraceptivni sredstva, toa e PRIMARNATA FUNKCIJA na seksualniot odnos - BREMENOST
Аха а тогаш значи треба и јавните куќи во Германија и Амстердам да се затворат, зошто работат незаконски. Тоа така е кај животните. Едно пишувате друго правите, праќате пениси во инбокси а овде мајка Тереза изигравате.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.701
Поени од реакции
2.966
Аха а тогаш значи треба и јавните куќи во Германија и Амстердам да се затворат, зошто работат незаконски. Тоа така е кај животните. Едно пишувате друго правите, праќате пениси во инбокси а овде мајка Тереза изигравате.
Tie zeni tamu sami si go posakale da go rabotat toa.. Za da zarabotat lesna i brza para si ja prodavaat pi*kata.. Posto ne sakaat da rabotat normalna rabota, ke se steriliziraat i rabotat vo javna kukja..
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.325
Поени од реакции
2.167
Tie zeni tamu sami si go posakale da go rabotat toa.. Za da zarabotat lesna i brza para si ja prodavaat pi*kata.. Posto ne sakaat da rabotat normalna rabota, ke se steriliziraat i rabotat vo javna kukja..
Да во право си, не треба да постојат, јавни куќи, ама зошто тогаш не ги затворат? Епа кога ќе ги затворат, и кога секс пред брак ќе биде забрането нешто и законски казниво тогаш и абортусот треба да се укине.
Автоматски споено мислење:

Кога би се ставило во законски рамки, таткото биолошки на детето кој не сака да ја превземе улогата на родител и да се ожени со мајката на која и створил дете, да мора да плаќа 50% алиментација од своите приходи, па дури и тогаш абортусот не би можел да се укине, затоа што има има многу жени кои се силувани и забремениле на сила па тогаш абортус мора да се спроведе.

Ама во овие случаи таткото мора да плаќа алиментација иако не сака да ја превземе улогата на родител, арно ама во пракса не е така. Затоа абортусот е единствено решение.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.690
Поени од реакции
5.730
Да во право си, не треба да постојат, јавни куќи, ама зошто тогаш не ги затворат? Епа кога ќе ги затворат, и кога секс пред брак ќе биде забрането нешто и законски казниво тогаш и абортусот треба да се укине.
Автоматски споено мислење:

Кога би се ставило во законски рамки, таткото биолошки на детето кој не сака да ја превземе улогата на родител и да се ожени со мајката на која и створил дете, да мора да плаќа 50% алиментација од своите приходи, па дури и тогаш абортусот не би можел да се укине, затоа што има има многу жени кои се силувани и забремениле на сила па тогаш абортус мора да се спроведе.

Ама во овие случаи таткото мора да плаќа алиментација иако не сака да ја превземе улогата на родител, арно ама во пракса не е така. Затоа абортусот е единствено решение.
A shto da pravime za taka narecenite domajcinki shto potanjo (Mu vika na partnerot DA , ZEMAM Piluli!) ostanuvaat bremeni?
Автоматски споено мислење:

праќате пениси во инбокси а овде мајка Тереза изигравате.
Ej, koj ti ima Prateno? Daj obelodenigo ovde na Zidot na sramot! :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom