Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.589
Поени од реакции
38.735
Pa na sekoja kritika, vrakas so "AMA ZENITE"
Znaes kako se vika toa?
Beganje, strav od soochuvanje od problemot.

Duri i crncite od amerika gi vnese u muabetov, ni na nekogo mu e gajle, niti pa gi ferma, nebare, samo u amerika se slucuva toa...
Дарлинг, тоа овде не е случај, овде ретко кој бега од свое дете, на прсти може да се избројат тие татковци. За разлика од америка каде што моментално се воведе овој закон и мислев дека дискутираме општо.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Еве ти друг пример, дека не сум јас лошиот (можеби агресивен, но не навредувам), но кога ќе се соочат со реалноста полесно друг да обвинат, развикаат, а караванот сепак си тера:
Нигде не кажав дека си лош, селективно читаш, ај вака.... две куќички, у едната живее Трајче у другата Трајанка, секој од нив чува куче кое не го шетаат, им кака у дворот. Дворовите се пуни со говна оти ни еден од нив не си ги чисти гомцата. Смрди труе, и Трајко секој ден се дере преку оградата - Фати ма исчисти говната среди се, она ја фаќа инат и се дере преко оградата - Фати бре исчисти ти говната кај тебе можеби помалку ќе ти смрди. И они по цел ден си се дерат никој не чисти говната. Инат е работава а ја викам исчисти си ги говната ти, земи цревото навади ја тревата седни си у дворот и сунчај се. Ич не и обрнувај внимание, не и се дери, она те гледа и вика аууу леле Трајче ептен го сакам, ај и јас да исчистам дворот, и он да ме бендиса, може тогаш ќе ми направи муабет и ќе биде нешто. Место ти да ги дигнеш стандардите и само уживаш и чекаш, ти Бафрич си го исчистил твојот двор и сега уште се дереш преко оградата. Сусаро пример со својте писаниа за тоа како жените се курви од прва до последна уствари сака мажите први да се откажат од нив, од инцели да станат волонтери целибати за они да се средат ако сакаат со нас али они нас први тоа ни го направија, станаа Ливадарки и чекаат сега ние да се средиме. Ја како машко знам која психа ја има мажот и кај му е проблемот и како најлесно и најбрзо - со шамари - се средува машко. Методот како се средува женско го знае Мајка. Еден месец издржи за почетак а ако пак не ме сконта и ми кажеш дека ја нив ги бранам со тоа шо не ги напаѓам ондак Бафрич ја со тебе ќе почнам да праам маабет на Струмички за која ракија е поарна и кое мезе иде најдобро.

Те сакам.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.253
Нигде не кажав дека си лош, селективно читаш, ај вака.... две куќички, у едната живее Трајче у другата Трајанка, секој од нив чува куче кое не го шетаат, им кака у дворот. Дворовите се пуни со говна оти ни еден од нив не си ги чисти гомцата. Смрди труе, и Трајко секој ден се дере преку оградата - Фати ма исчисти говната среди се, она ја фаќа инат и се дере преко оградата - Фати бре исчисти ти говната кај тебе можеби помалку ќе ти смрди. И они по цел ден си се дерат никој не чисти говната. Инат е работава а ја викам исчисти си ги говната ти, земи цревото навади ја тревата седни си у дворот и сунчај се. Ич не и обрнувај внимание, не и се дери, она те гледа и вика аууу леле Трајче ептен го сакам, ај и јас да исчистам дворот, и он да ме бендиса, може тогаш ќе ми направи муабет и ќе биде нешто. Место ти да ги дигнеш стандардите и само уживаш и чекаш, ти Бафрич си го исчистил твојот двор и сега уште се дереш преко оградата. Сусаро пример со својте писаниа за тоа како жените се курви од прва до последна уствари сака мажите први да се откажат од нив, од инцели да станат волонтери целибати за они да се средат ако сакаат со нас али они нас први тоа ни го направија, станаа Ливадарки и чекаат сега ние да се средиме. Ја како машко знам која психа ја има мажот и кај му е проблемот и како најлесно и најбрзо - со шамари - се средува машко. Методот како се средува женско го знае Мајка. Еден месец издржи за почетак а ако пак не ме сконта и ми кажеш дека ја нив ги бранам со тоа шо не ги напаѓам ондак Бафрич ја со тебе ќе почнам да праам маабет на Струмички за која ракија е поарна и кое мезе иде најдобро.

Те сакам.
Не заборавај дека сите машки не се со иста психа, не сме роботи па сите да не направиш по твои сфаќања, затоа наместо да трошиш време и шамари на машките, сконцентрирај се на друга особа, да знае да го направи вистинскиот избор :love:.

За ракија, само од слива или мастика, веќе кога се трујам, бар и некоја корист да има телото.


Џејн на крајот одлучила да роди изјавувајќи дека во текот на судскиот процес не била доволно информирана за одредени постапки и не знаела што е всушност абортус, како и дека не би учествувала во сето тоа кога би ја знаела вистината.

Таа починала во 2017 година на 69 години во центарот за помош во Тексас. Наводно, на смртната постела кажала дека никогаш не го поддржувала движењето против абортус во целост.
П. С. Те молам прекини со тоа "те сакам" оти тие што ги сакаме (а не ни се фамилија) најчесто сакаме и да ги опнеме :D
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Не заборавај дека сите машки не се со иста психа, не сме роботи па сите да не направиш по твои сфаќања, затоа наместо да трошиш време и шамари на машките, сконцентрирај се на друга особа, да знае да го направи вистинскиот избор :love:.

За ракија, само од слива или мастика, веќе кога се трујам, бар и некоја корист да има телото.




П. С. Те молам прекини со тоа "те сакам" оти тие што ги сакаме (а не ни се фамилија) најчесто сакаме и да ги опнеме :D
Чим ти т'ка викш Бафра, т'ка нека а, најјака салата е ус френки, ќе продужам да те сакам ама ај не ти го пишувм т'ва веќе, народо да не помисле нешто.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Сега има да биде преплавено со деформирани ретарди...
Откако падна Роу, најмалку 43 клиники за убивање на бебиња се затворени.

Според налозите, ако 26-те држави, кои се очекува да го забранат абортусот, тоа го направат, може да бидат затворени повеќе од 200 клиники.

Чисто за напомена, во одредени држави имаше и по една клиника.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Затворени клиники за абортуси, сега ќе може истиот кадар да се пренасочи во ново отворени погребални домови за сите жени кои ќе умрат искасапени во некоја визба.
Ах, големата Америка, соништа и желби.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Затворени клиники за абортуси, сега ќе може истиот кадар да се пренасочи во ново отворени погребални домови за сите жени кои ќе умрат искасапени во некоја визба.
Ах, големата Америка, соништа и желби.
:pos::facepalm::pos:
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.669
Поени од реакции
2.870
Затворени клиники за абортуси, сега ќе може истиот кадар да се пренасочи во ново отворени погребални домови за сите жени кои ќе умрат искасапени во некоја визба.
Ах, големата Америка, соништа и желби.
a зошто би иделе жените свесно на тој ризик во тие касапници и визби?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
а зошто ондак ги правела тие копилиња и ретарди?
Џими да беа сите рационални немаше да стигнеме до 8 милијарди. Не може баш да ги обвинувам нив кога кривицата е главно кај мајмуни што не може да си го држат во панталони и да користат кондом. Општеството не е должно да пати заради нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom