Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.197
Поени од реакции
12.853
Ако сакаш домаќинка, конвертирање во ислам, картата право мидл ист, никаде нема да ти бега или па некој друг да ти ја гледа. :D
Под домаќинка не подразбирам да седи дома,слика без глас.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
11.079
Поени од реакции
23.321
А како е домаќинка на албански? Дишхор!?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
11.079
Поени од реакции
23.321
Нусе не е ? Или невеста значи?
Не ја сфати шалата, нели? :D

Нивните домаќинки кои излегуваат од дома само до пазар. По градовиве е подобро, ама кога бев во Арачиново една жена немаше на улица или во двор.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.494
Поени од реакции
2.194
Не ја сфати шалата, нели? :D

Нивните домаќинки кои излегуваат од дома само до пазар. По градовиве е подобро, ама кога бев во Арачиново една жена немаше на улица или во двор.
Не ја сфатив :(
 
Член од
12 април 2020
Мислења
417
Поени од реакции
761
Ако сакаш домаќинка, конвертирање во ислам, картата право мидл ист, никаде нема да ти бега или па некој друг да ти ја гледа. :D
Нејќам да ти кршам филм ама... Таму по 10 слугинки имаат дома. Подобро од кралици се третирани. За разлика од кај нас кај што треба и да работаат за некое говедо од газда и деца да гледат и на некој пијан вол да му перат чорапите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom