Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.377
Поени од реакции
36.425
Неколку недели потоа и вика абе мојте не сакале жена со кариера, снаоѓај се сама.
Колку глупи мажи има и најчесто на таквите им се укажува таква шанса, да најдат некоја со поголема плата и што утре нема да им замерува дека тие земаат помалку, ама истите тие и не знаат да го искористат тоа.
Не знам како таа не го проценила навреме каков лик е, обично ваквите уште од старт се познаваат.
Ги послушал неговите дека не е за него. :pos: :pos: :tapp::tapp:
Си знаат неговите каква жена треба за синот, домаќинка која повеќе треба да е дома и да ги чува старците, а не цел ден на работа. Каква жена е тоа??? Не е домаќинка.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.523
Поени од реакции
182.576
Колку глупи мажи има и најчесто на таквите им се укажува таква шанса, да најдат некоја со поголема плата и што утре нема да им замерува дека тие земаат помалку, ама истите тие и не знаат да го искористат тоа.
Не знам како таа не го проценила навреме каков лик е, обично ваквите уште од старт се познаваат.
Ги послушал неговите дека не е за него. :pos: :pos: :tapp::tapp:
Си знаат неговите каква жена треба за синот, домаќинка која повеќе треба да е дома и да ги чува старците, а не цел ден на работа. Каква жена е тоа??? Не е домаќинка.
Епа ете, како и да ја вртиш, жената е крива :) знам дека си ироничен ама по коментарите од просечниот Македонец знаеш дека така си е.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.187
Поени од реакции
4.913
Kaко може абортусот да претставува убиство, убиство на нешто што сеуште не е родено т.е. индивидуа што сеуште не постои ... додека плодот е сеуште дел од телото на мајката она си одлучува за себеси и за своето тело !
Колку е морален и етички овој чин тоа е веќе предмет на дискусија да, но зборот убиство е премногу сериозен збор за да се користи за абортусот !
 
На врв Bottom