Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од ThA-BiTcH, 27 октомври 2005.

 1. Toma

  Toma Антист

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  2.635
  Допаѓања:
  1.012
  @Bodhidharma @Forza Milan!!! одма на абортус ја откаравте:ROFLMAO:
  шо не и кажавте дека има апови за антибременост:icon_mrgr:
   
 2. Martis

  Martis

  Член од:
  21 ноември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Kade moze da gi nabavam
   
 3. Toma

  Toma Антист

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  2.635
  Допаѓања:
  1.012
  Може прво да знам колку години имаш?
   
 4. Martis

  Martis

  Член од:
  21 ноември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  21
   
 5. Toma

  Toma Антист

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  2.635
  Допаѓања:
  1.012
  21+невина+абортус=за психијатар!
   
 6. Martis

  Martis

  Член од:
  21 ноември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Jas ova go prasuvam bidejki sum isplasena bidejki provitav deka moze da se ostane bremena i pokraj toa sto bile nevini i ss ostanuvalo bremena i od peting
   
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.496
  Допаѓања:
  31.997
  Стокомак

  Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
   
  На apmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Toma

  Toma Антист

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  2.635
  Допаѓања:
  1.012
  Јас сум поисплашен (ако не си трол), жена како тебе прашува вакви глупости,
  оди тркни до аптека по тест па ќе си бидеш сигурна на што си.
  --- Споено дупло мислење, 21 ноември 2018 ---
  У КАМ, Стокомак е за сиромашни.
   
  На apmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.579
  Допаѓања:
  10.941
  Каде го прочита ова?
   
 10. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.496
  Допаѓања:
  31.997
  Сигурно на Фемина

  Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
   
  На BilboBaggins му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Martis

  Martis

  Член од:
  21 ноември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
 12. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.579
  Допаѓања:
  10.941
  Аха.
  Читни си биологија од основно.
   
 13. PsychoalieN

  PsychoalieN Омлет мастеР

  Член од:
  12 јули 2009
  Мислења:
  1.688
  Допаѓања:
  1.395
  Зависи во која недела си, до 10та е законски дозволено, по 10та се формира специјална комисија. Во Систина абортусот до 10-12.000 денари и за 2h е се готово. Доколку можеш појди лично подобро е, а Плодност во Битола е најскапа.
   
 14. merinenic3

  merinenic3

  Член од:
  24 ноември 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ima bracnih parova koji bi sve dali za jedno dete,zasto umesto abortusa da dete ne bude kod njih,ja bih prva othranila jedno dete.
   
 15. merinenic3

  merinenic3

  Член од:
  24 ноември 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Zasto abortirati zdravo dete ima porodica koje bi sve dale za jedno dete,ja prva,dete bi bilo zivo,majka ne bi imala osecaj krivice jer je ucinila nesto najplemenitije i najdivnije na svetu a ja bi napokon bila ko i svi drugi sa detetom,znamo da u domovima nema toliko dece koliko bi ih nas usvojilo,ako necija sreca zavisi od nas zasto da ne.
   

Сподели преку: