Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Zdravo sakam da zakazam abortus vo privatna klinika pimer sistina ili nekoja druga.Dali moze da se javam i da zakazam ili mora da se ode licmo i za kolku deka ke se zavrsi seto toa
@Bodhidharma @Forza Milan!!! одма на абортус ја откаравте:ROFLMAO:
шо не и кажавте дека има апови за антибременост:icon_mrgr:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
21+невина+абортус=за психијатар!
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Jas ova go prasuvam bidejki sum isplasena bidejki provitav deka moze da se ostane bremena i pokraj toa sto bile nevini i ss ostanuvalo bremena i od peting
Јас сум поисплашен (ако не си трол), жена како тебе прашува вакви глупости,
оди тркни до аптека по тест па ќе си бидеш сигурна на што си.[DOUBLEPOST=1542802897][/DOUBLEPOST]
Стокомак

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
У КАМ, Стокомак е за сиромашни.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Zdravo sakam da zakazam abortus vo privatna klinika pimer sistina ili nekoja druga.Dali moze da se javam i da zakazam ili mora da se ode licmo i za kolku deka ke se zavrsi seto toa
Зависи во која недела си, до 10та е законски дозволено, по 10та се формира специјална комисија. Во Систина абортусот до 10-12.000 денари и за 2h е се готово. Доколку можеш појди лично подобро е, а Плодност во Битола е најскапа.
 
Член од
24 ноември 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ima bracnih parova koji bi sve dali za jedno dete,zasto umesto abortusa da dete ne bude kod njih,ja bih prva othranila jedno dete.
 
Член од
24 ноември 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zasto abortirati zdravo dete ima porodica koje bi sve dale za jedno dete,ja prva,dete bi bilo zivo,majka ne bi imala osecaj krivice jer je ucinila nesto najplemenitije i najdivnije na svetu a ja bi napokon bila ko i svi drugi sa detetom,znamo da u domovima nema toliko dece koliko bi ih nas usvojilo,ako necija sreca zavisi od nas zasto da ne.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom