АСУЦ ,,Боро Петрушевски’’

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Автосообраќаен училишен центар. Колку тоа убаво звучи :pos:
2ра година сум во АСУЦ и сакам да споделам збор-два. Ми мрчеа сите блиски и далечни за тоа школо, демек зашто таму си отишол.

Иначе, школото е НАЈОПРЕМЕНО од сите државни училишта во Македонија, бидејќи си има своја автошкола и свој технички преглед, при што школото добива +профит и може повеќе да си дозволи. Внатре се чувствуваш како во палата, а не како во затвор како што е кај повеќето.
И женски има што е најбитно, во прва година гледам во смерот за шпедиција се запишале ни повеќе ни помалку него 26 ЖЕНСКИ.

Ако имате некое прашање за школово слободно поставете, со задоволство ќе одговорам.
 

JerryMK

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
drugar mi e vtora godina tamu zivee vo internatot dosega ne e kazal loso e sea dali mu e arno ili ne nz
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Контрола малку со навредите на етничка база.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Автосообраќаен училишен центар. Колку тоа убаво звучи :pos:
2ра година сум во АСУЦ и сакам да споделам збор-два. Ми мрчеа сите блиски и далечни за тоа школо, демек зашто таму си отишол.

Иначе, школото е НАЈОПРЕМЕНО од сите државни училишта во Македонија, бидејќи си има своја автошкола и свој технички преглед, при што школото добива +профит и може повеќе да си дозволи. Внатре се чувствуваш како во палата, а не како во затвор како што е кај повеќето.
И женски има што е најбитно, во прва година гледам во смерот за шпедиција се запишале ни повеќе ни помалку него 26 ЖЕНСКИ.

Ако имате некое прашање за школово слободно поставете, со задоволство ќе одговорам.
а ти кој клас си таму, а што викаш најопремено е, тоа е точно.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
578
Поени од реакции
211
Да прашам стварно ли АСУЦ било меѓу најлошите училишта од др.деца имам слушано дека често имало ТЕПАЧКИ?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Да прашам стварно ли АСУЦ било меѓу најлошите училишта од др.деца имам слушано дека често имало ТЕПАЧКИ?
Нема врска ова, и мене истото ми го збореа. Порано можеби имало, но сега се е ок.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.980
Дали знаеш од прилика во проценти колку се Македонци а колку се Албанци во тоа училиште ?
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
еј кои смерови ги има во ова средно стручно училиште ??
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
еј кои смерови ги има во ова средно стручно училиште ??
Имаш вака:
Техничар по транспорт и шпедиција
Сообраќаен техничар
Автотехничар - Мехатроничар
Автомеханичар
Каросериски механичар
Автоелектричар
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
6
Хммм.. и јас сум заинтересиран отприлика за ова ако може по некој збор повеке за овие смеровите..
Техничар по транспорт и шпедиција
Сообраќаен техничар
Автотехничар - Мехатроничар
Автомеханичар
Каросериски механичар
Автоелектричар :salut:
 

host_kb

manjak
Член од
4 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
8
Drak43 idi na oficijalnata strana na asuc tamu imash sve za smerovite... a Slash- so ako sme 60 posto koga poiseto od nasite se picki sto im lizat gz... a i 20 posto se drugi malcinstva i pak ostanuvaat 40 posto makedonci...
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
I jas sum vo asuc II godina za mehatroni4ar i ubavo vika host_kb deka poveketo Makedonci se Pi4ki.... ILI IM LIZAT GZ... A TI KAKO SE VIKAS DRUZE JAS SUM II-6 MARJAN...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom