АРХАНГЕЛ на Сајмиште! 29 Октомври 2005

Статус
Затворена за нови мислења.

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Ееее...
Што ти значи егејска крв......:pos::pos::wink:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
MSV напиша:
Зашто по се изгледа за некој ден ке почнам да чистам вециња само за да можам ебано појачало да купам.......:icon_conf
Еми, впрочем тоа сакав да кажам.
Не растат на дврво појачала и други скапи играчки. И кога ќе ги пазарите (со горенаведениот начин на жртвување) - никогаш нема да бидете во можност да наполните сала, затоа што Цеца или некој бугарски шутрак ќе ви ја ошури публиката (а тоа е народецов) пред нос и ќе живеете од ентузијазам.
И сеа, ако се случи да напраите свирка - уанс он а уајл, веднаш ќе се праша некој уживател на музиката и поборник на сцената - колку ли заработуваат момциве и каде ли ја набавуваат дрогата и зашо ја сеа баш нив да им идам на концерт.
Море ајде, крај не ни се наоѓа.:pishtoldz
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
вистинската музика е по гаражи. коа ќе искочи, станува индустрија.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
него, да не ја има некој über makedonische да ја набаци (студиската)

мене ми крчи, а живата не ми праи филинг од тие дечињата што цикаат.. така да ќе бидам благодарен.

после синоќешното трескање.. уф:pop:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Аха. Индустрија која ти сакаш да ја слушаш на некаков носач на звук по дома и после да ја изрипаш на концерт.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Еј Пеце беше најзакон!

Инаку на телевизор убаво се слушаше сфе.

Си ги видоф другарите од маало, коишто на овој концерт не ги дружев, како скокаат у ПРВИ борбени редови.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
MSV напиша:
Верувај се трудам......
И затоа мрчам.......
Зашто по се изгледа за некој ден ке почнам да чистам вециња само за да можам ебано појачало да купам.......:icon_conf
bese slicno kaj mene....its a long way to da top if u wanna rock&roll......:music3: :music3:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Тоа Лу, кој свирел - знае и зошто и како и за колку свири. А кој пак не - оди на концерти - од време на време, или ич.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Офчар напиша:
него, да не ја има некој über makedonische да ја набаци (студиската)

мене ми крчи, а живата не ми праи филинг од тие дечињата што цикаат.. така да ќе бидам благодарен.

после синоќешното трескање.. уф:pop:
пробав повеќе пати да ја аплоадирам и неможеше, затоа дај ми мејл да ти ја пратам
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Aceva напиша:
Еми, впрочем тоа сакав да кажам.
Не растат на дврво појачала и други скапи играчки. И кога ќе ги пазарите (со горенаведениот начин на жртвување) - никогаш нема да бидете во можност да наполните сала, затоа што Цеца или некој бугарски шутрак ќе ви ја ошури публиката (а тоа е народецов) пред нос и ќе живеете од ентузијазам.
И сеа, ако се случи да напраите свирка - уанс он а уајл, веднаш ќе се праша некој уживател на музиката и поборник на сцената - колку ли заработуваат момциве и каде ли ја набавуваат дрогата и зашо ја сеа баш нив да им идам на концерт.
Море ајде, крај не ни се наоѓа.:pishtoldz

eeeeeeee stano mori, stani da vijsh so napraja.. :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom