АМ категорија

Член од
18 декември 2019
Мислења
29
Поени од реакции
17
Дечки сакам да ве прашам, положив за АМ категорија (за до 50 кубика мотор), па сакам да ве прашам дали смеам да возам само низ град или дозволено е и на регионален пат (пример релација Прилеп-Битола)
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.503
Поени од реакции
3.209
Ако имаш самоубиствени намери слободно вози бт-пп, особено со некоја веспа или такво слично чудо до 50 кубици.
Највеќе сообраќајки во цел пелагониски регион логично се случуваат на тој пат.
Цела комуникација од југозападен дел ресен-бт-пп секојдневно се одвива по тој пат... лудаци кои не почитуваат првенство на премин, макази претицуваат и ред други тиквари кои некако дојдоа до возачка ги имаш на претек. На страна прекрасно изораниот пат, да не знаеш дали низ нива се движиш или на магистрален пат кој поврзува 2 града со вкупно 100.000 жители.

Седи мадро додека не купиш кола, вози си низ град или стекни искуство па со подобар мотор вози каде сакаш.
 

Флеш

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.305
Поени од реакции
6.544
Дечки сакам да ве прашам, положив за АМ категорија (за до 50 кубика мотор), па сакам да ве прашам дали смеам да возам само низ град или дозволено е и на регионален пат (пример релација Прилеп-Битола)
Само град ....
Автоматски споено мислење:

пример релација Прилеп-Битола)
Земи М категорија колку е за доплата 10,000 и цепај со поголема кубикажа .... Сеа не знам која ти е возраста .... Ако си над 18,подобро ќе беше Б да си имаш после и М ...
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.789
Дечки сакам да ве прашам, положив за АМ категорија (за до 50 кубика мотор), па сакам да ве прашам дали смеам да возам само низ град или дозволено е и на регионален пат (пример релација Прилеп-Битола)

И да е дозволено аман немој....колку пати сум морал да возам по сам крај на асвалтот за некој тиквар да не заврши под шлепер не си свесен. Тоа е чудо, јас би поставил ограничување 80 тука, (ионака не се вози побрзо од дупките без да ја кршиш колата) и строго камери на секој километар...чудесии уште да го измазнат асвалтот секој ден по некој ќе гине на тој пат. Шуто и рогато седнало да вози мисли на монца е појдено некој круг на направи...:confused:


Да не остане покусо инаку и патот Битола-Новаци е магнет за лудаци од тоа што имам видено.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2016
Мислења
102
Поени од реакции
45
Законски ограничена брзина за мопед е 40км/h. Мислам дека можиш али не би се нафатил да сум на твое место, иако имав другарчина шо се развозваја наваму-натаму - ако веќе ти држи веспата.
Ако си од Прилеп, седете таму, остајте не :angel::D.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
29
Поени од реакции
17
Фала ви, ќе ги прифатам советите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom