АМ категорија

Член од
18 декември 2019
Мислења
29
Поени од реакции
16
Дечки сакам да ве прашам, положив за АМ категорија (за до 50 кубика мотор), па сакам да ве прашам дали смеам да возам само низ град или дозволено е и на регионален пат (пример релација Прилеп-Битола)
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.506
Поени од реакции
3.196
Ако имаш самоубиствени намери слободно вози бт-пп, особено со некоја веспа или такво слично чудо до 50 кубици.
Највеќе сообраќајки во цел пелагониски регион логично се случуваат на тој пат.
Цела комуникација од југозападен дел ресен-бт-пп секојдневно се одвива по тој пат... лудаци кои не почитуваат првенство на премин, макази претицуваат и ред други тиквари кои некако дојдоа до возачка ги имаш на претек. На страна прекрасно изораниот пат, да не знаеш дали низ нива се движиш или на магистрален пат кој поврзува 2 града со вкупно 100.000 жители.

Седи мадро додека не купиш кола, вози си низ град или стекни искуство па со подобар мотор вози каде сакаш.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.760
Поени од реакции
5.435
Дечки сакам да ве прашам, положив за АМ категорија (за до 50 кубика мотор), па сакам да ве прашам дали смеам да возам само низ град или дозволено е и на регионален пат (пример релација Прилеп-Битола)
Само град ....
Автоматски споено мислење:

пример релација Прилеп-Битола)
Земи М категорија колку е за доплата 10,000 и цепај со поголема кубикажа .... Сеа не знам која ти е возраста .... Ако си над 18,подобро ќе беше Б да си имаш после и М ...
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
812
Поени од реакции
839
Дечки сакам да ве прашам, положив за АМ категорија (за до 50 кубика мотор), па сакам да ве прашам дали смеам да возам само низ град или дозволено е и на регионален пат (пример релација Прилеп-Битола)

И да е дозволено аман немој....колку пати сум морал да возам по сам крај на асвалтот за некој тиквар да не заврши под шлепер не си свесен. Тоа е чудо, јас би поставил ограничување 80 тука, (ионака не се вози побрзо од дупките без да ја кршиш колата) и строго камери на секој километар...чудесии уште да го измазнат асвалтот секој ден по некој ќе гине на тој пат. Шуто и рогато седнало да вози мисли на монца е појдено некој круг на направи...:confused:


Да не остане покусо инаку и патот Битола-Новаци е магнет за лудаци од тоа што имам видено.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2016
Мислења
98
Поени од реакции
44
Законски ограничена брзина за мопед е 40км/h. Мислам дека можиш али не би се нафатил да сум на твое место, иако имав другарчина шо се развозваја наваму-натаму - ако веќе ти држи веспата.
Ако си од Прилеп, седете таму, остајте не :angel::D.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
29
Поени од реакции
16
Фала ви, ќе ги прифатам советите
 
На врв Bottom