АЛАРМ за природата во Љубаниште, Охрид од 25-27.06.2010

S

StormRage

Гостин
Сателајт, убо викаш да не го утнеме Мансоваќа, ама он е у четврток а јас поаѓам со организираниот превоз во петок :(

Енивејз, имам слободно место у шатор... кандидати/ки??
ја би... можда ама не вервам ако идам ќе те известам... само немој да инсистираш да се гушкаме ок? хахахаххаха
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Кој сака карта за фестивалов имам 2 карти за продавање без вклучен превоз ! Цена на една 900 денари :) кој е за нека пише ПМ.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Оно и мене не ми се иде баш на АЛАРМ, зашто тамо у кампови нема да дадат ни Орбит мастики да внесам а камо ли па нешто друго, мајке им јебем. Него ке идам да да... да, да се глупирам! ете затоа ке идам!
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
не можам да одаааааам! Ти е*ам среќата! :nerv:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Абе ... млаку е глупо шо немојш ни еден ѓеврек да си носиш а ? ...:tapp:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Се може внатре да се купи, тоа е, Македонска работа : )
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Сеа мала збунка -Вчера купив карта и пишува од 25 -27 а утре почнува транс журките е сеа важи оваа картава од утре или ? :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Треба да важи. Ова со трансовиве најверојатно им се собраа еден куп ди-џеи и артисти па да растеретат програм го вметнаа и четвртокот. Најдобро Манс да се појави пак на темава па да пише. Ама верувам дека важат картите.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Добро бе, до толку ќе неможе ништо да се внесе внатре? Зарем ќе ни ги проверуваат торбиците за дали носиме јадење/пиење? :ija:
 
Член од
11 август 2008
Мислења
36
Поени од реакции
6
Некој дали знае отприлика колку се движат цените за вреќа за спиење? Времево као тргнало ќе ни требаат за таму...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Бре бре, еднаш да не може да помине една журка или фестивал без жалење, и кукање!!! какви луѓе да не поверуваш!

Или картата е скапа, или јадење нема, или има јадење а скапо е, или неможе да се внесе јадење, или неможе да се внесе пијачка, или луѓето не чинат, или лоши фаци имало, или не се излагало, или се излагало ама после се чекало многу за да се влезе, па диџеите били тиња, па комерцијала било, па хардкор било? :icon_lol::icon_lol: Ахх размазени Македонци...

Кога ќе кажете дека све било супер, или ќе останете после да чистите со организаторот како што е на сите други журки, фестивали и поголеми настани. Да не ни спомувам за тоа каде го фрлате ѓубрето, тоа што не се помага на крај не мора ни да го спомнам, јасно е.

АЛООО до кога бе?? :nesvest:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Кајгана ве води на "Аларм за природата"

Кајгана во соработка Литиум Рекордс ќе подари по две карти на двајца среќлии кои точно ќе одговорат на неколку прашања.

Кои се прашањата и каде треба да ги пратите одговорите, ѕирнете тука.

Ајде, ви држам среќа за влезниците, а добро журкање во Љубаништа не посакувам зошо сум скроз сигурна дека ќе го има. :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Лајк! : )

Ајде Кајганџии, па да се изнафоткате и да пишете како сте поминале! : )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom