АК47 или М4А1?

Koe оружје е подобро

  • АК47

    Гласови: 275 48,2%
  • М4А1

    Гласови: 295 51,8%

  • Вкупно гласачи
    570
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.387
Поени од реакции
2.396
Калашот мислам дека е појак , али ја користам М-ка и најдобро ја знам
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
904
И двете се користат за различна намена...Калашот главно се користи за борби на далеку....има бенефиција тоа што за некоја си стотинка побрзо репитира од емката..со калашот главно добро се буши....Емката без пригушувач ја има истата намена како калашот..борба на далеку..но сепак го нема тој ефект како калашот...емка со пригушувач е сон за на блиску..едноставно ставете го пригушувачот и засолнете се...нема промашај...
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
65
Пред недела дена почнав пак да играм кантер и користам "емка", некако полесно ми е за убивање со незе одколку со калашо, можи па навикнат сум, незнам. Иначе многумина вика калашо е појак ама треба да го научиш убо да го играш. Јас со емката се научив и не ја менувам.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.304
Поени од реакции
242
Каљашников,бе......со бомба кашикара.
 

i5.

Форум Џедај
Член од
12 април 2010
Мислења
201
Поени од реакции
90
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.727
Поени од реакции
7.543
Со калаш може убиство со еден куршум, со емка не може.
Но, од друга страна многу потешко се управува со калашот заради појакиот recoil.

Дали ќе избереш емка или калаш е доста ситуационално, на мене ми е сеедно.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.464
Поени од реакции
1.224
Емка нормално..Од секад сум го сакал ова оружје..
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.299
Поени од реакции
2.171
Исто ми е
 
На врв Bottom