АК47 или М4А1?

Koe оружје е подобро

  • АК47

    Гласови: 274 48,2%
  • М4А1

    Гласови: 295 51,8%

  • Вкупно гласачи
    569
Член од
4 април 2009
Мислења
311
Поени од реакции
14
зависи кога како / некогаш калаш некогаш М-ка ,али повеќе преферирам М-ка :helou:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
M4A1 е подобра 100 %

инаку од сите пушки најдобро е AWP-то
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.434
Поени од реакции
7.685
М-ка со пригушувач за подалеку, е многу подобар :hh:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.704
M4A1!!!
И со двете играм добро, ама емката сум ја научил уште како мал, и само со неа играм.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Неможам да се одлучам,јас пооорано кога играв најмногу користев М4А1, и кога не играв 6-7 месеци имав заборавено како се пука со емка,па неможев да се навикнам, па почнав да користам АК47 додека не ми здосади играта.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.158
Поени од реакции
127
Само луд би рекол дека М4А1 е подобра од АК47.

Калашот е далеку помоќен, со еден куршум в гла го убива противникот, а додека со м4а1 ако противникот има шлем не умира од еден куршум. Е сега, потежок е recoil-от на калашот, али и тоа со тек на време се учи...
 
Член од
21 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
33
М4А1 така наречено емка :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
877
M16, поради поголемата прецизнот (додуша послаб од калашот е ама мене поважна ми е прецизноста:))
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
5.325
Поени од реакции
3.584
rofl

M4A1 има само во CS source, во сите други е M16. Загледај се малце во дизајнот на м-ките во CS 1.6 и CS Source и ќе забележиш.
Треба слики да ти пастирам за да видиш дека М16 има друг изглед?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
877
Незнам зошто но мене во CS 1.6 и постарите верзии M4A1 МНОГУ ме потсеќа на M16, изгледа поради лошиот дизајн, и го исправиле во Source.
 
На врв Bottom