АВРМ - Провери дали си пријавен

Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
И јас сум Албанец според овие од Зврм!Не за друго,воопшто и не ми беше битно ова,туку си реков чекај да видам па затоа и си креирав лозинка.

Од овој завод одамна ништо не очекувам.Таму седат само госпоџици кои си земаат плата,а и они поим немаат зашто се таму.:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
не се согласувам во потполно со тебе во делот дека може да го искористат .... исто е ова како фејсбук,ти доаѓа известување на твојот емаил со потврда да ти го активира влезот во системот ,потполно го заборави тој сегмент ... може да ја смениш шифрата ако те злоупотребиле,никој нема влез до твојот приватен емаил ...
Друже, ти си печен за у државна администрација. Прочитај ме повторно, да не пропушти некој чекор :)
Едноставно прашање: Јас ако се регистрирам како тебе, како ќе си ја смениш шифрата? Не заборавај дека при регистрација, јас ќе го ставам мојот, а не твојот мејл.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Acid , регистрацијата се врши според email даден во пријавата при неодамнешното ажурирање , значи не е можно да промениш email. Јас кога пробав да се регистрирам , ми даде известување дека веќе сум регистриран со тој email (значи некоја тетка успеала да ми го внесе барем точно мојот email) , затоа побарав промена на лозинка .Е сега ако згрешат во внесување на email тогаш е смешки :icon_lol:

Инаку какви неписмени работат во АВРМ тоа е чудо некое .
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Acid , регистрацијата се врши според email даден во пријавата
Кој вика? :)
Чисто информативно, се регистрирав со матичниот на татко ми - со мејл што го креирав пред 30 секунди.

Ако ова за вас не е сигурносен пропуст, не знам што е.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
регистрацијата се врши според email даден во пријавата при неодамнешното ажурирање
Каков меил друже, никаков маил немам дадено на нив. Всушност не ни знам кај се, што се, ниту еднаш немам стапнато таму.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Каков меил друже, никаков маил немам дадено на нив. Всушност не ни знам кај се, што се, ниту еднаш немам стапнато таму.
Неодамна сите вработени и невработени требаа да ги ажурираат информациите во АВРМ , така и мојот email е внесен во системот.

Кој вика? :)
Чисто информативно, се регистрирав со матичниот на татко ми - со мејл што го креирав пред 30 секунди.

Ако ова за вас не е сигурносен пропуст, не знам што е.
Значи само за тие што ажурирале податоци важеше мојот пример , штом си успеал да се регистрираш со штотуку отворен email ова е стварно сериозен пропуст .
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Неодамна сите вработени и невработени требаа да ги ажурираат информациите во АВРМ , така и мојот email е внесен во системот.



Значи само за тие што ажурирале податоци важеше мојот пример , штом си успеал да се регистрираш со штотуку отворен email ова е стварно сериозен пропуст .
кој дел не го разбираш од постовите друже? ја се регистрирав пред некој ден а мејл воопшто неам оставено у аврм! ни па сум се ажурирал пошто имав забрана за пријавување. ете ејсид горе ти рече регистрирал јузер со мејл шо го напраил пред 30 секунди а матичен од татко му.

и на крај краева - и да е така како што викаш ти - кој е тој будала што би направил таква глупост од информатичка гледна точка да се ослони на регистрирање со потврда од емаил што си го оставил во аврм кога си се евидентирал? - па може не го користам тој мејл повеќе може немам мејл може сум го забораил и 10000 други причини
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
29
Поени од реакции
14
  • Се појавија следниве грешки при регистрирање:
  • Корисник со овој ЕМБГ е веќе регистриран во системот.
  • Корисник со оваа E-mail адреса е веќе регистриран во системот.
Значи ли ова дека моите податоци се ажурирани како шо вика ригел кент
Тоа значи дека треба да пробам со промена на лизинка како него или ?
Any one ?
Битно ми е ова скроз :facepalm:
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
  • Се појавија следниве грешки при регистрирање:
  • Корисник со овој ЕМБГ е веќе регистриран во системот.
  • Корисник со оваа E-mail адреса е веќе регистриран во системот.
Значи ли ова дека моите податоци се ажурирани како шо вика ригел кент
Тоа значи дека треба да пробам со промена на лизинка како него или ?
Any one ?
Битно ми е ова скроз :facepalm:
Odi deka si zaboravil lozinka i ke ti pratat na mejl nova.
 
R

Rigel Kent

Гостин
  • Се појавија следниве грешки при регистрирање:
  • Корисник со овој ЕМБГ е веќе регистриран во системот.
  • Корисник со оваа E-mail адреса е веќе регистриран во системот.
Значи ли ова дека моите податоци се ажурирани како шо вика ригел кент
Тоа значи дека треба да пробам со промена на лизинка како него или ?
Any one ?
Битно ми е ова скроз :facepalm:

Да , внесен си во системот , сега пробај со промена на лозинка , и јас истото го направив . Те внеле во системот со пријавената емаил адреса но без да ти пуштат лозинка , затоа промени ја :)
--- надополнето: 26 септември 2013 во 10:45 ---
кој дел не го разбираш од постовите друже? ја се регистрирав пред некој ден а мејл воопшто неам оставено у аврм! ни па сум се ажурирал пошто имав забрана за пријавување. ете ејсид горе ти рече регистрирал јузер со мејл шо го напраил пред 30 секунди а матичен од татко му.

и на крај краева - и да е така како што викаш ти - кој е тој будала што би направил таква глупост од информатичка гледна точка да се ослони на регистрирање со потврда од емаил што си го оставил во аврм кога си се евидентирал? - па може не го користам тој мејл повеќе може немам мејл може сум го забораил и 10000 други причини
Јас не знам ти што не разбираш, читај убаво ? Ако си внесен со емаил адреса во системот , начинот да влезеш е преку промена на лозинка иако претходно никогаш не си внел лозинка ниту си се регистрирал . За сите тие што немате емаил адреса внесено при ажурирањето можете да се регистрирате со која било емаил адреса со вашиот матичен број . Значи во вториов случај е пропустот .
--- надополнето: 26 септември 2013 во 10:46 ---
Odi deka si zaboravil lozinka i ke ti pratat na mejl nova.
Не ја заборавил лозинката бидејќи никогаш претходно не внел лозинка , тој е регистриран според емаил .
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
29
Поени од реакции
14
Да точно така направив,функционира...Инаку сите податоци кај мене се точни освен што кај образование точен е факултетот ама погрешена е насоката...Во секој случај корисна работа ако го имаш мојот случај каде газдата ти вели дека те пријавил ама ти касне платата цел месец и повеќе па незнаеш дали те лаже
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Да точно така направив,функционира...Инаку сите податоци кај мене се точни освен што кај образование точен е факултетот ама погрешена е насоката...Во секој случај корисна работа ако го имаш мојот случај каде газдата ти вели дека те пријавил ама ти касне платата цел месец и повеќе па незнаеш дали те лаже
да полесно е за мрзливите, од дома можат да проверат :)
иначе одсекогаш во пензинско можело тоа да се провери
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Како да проверам како ми се води работната позиција? се што пишува тука е моето работно место , а никаде неможам да ја видам работната позиција o_O
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Како да проверам како ми се води работната позиција? се што пишува тука е моето работно место , а никаде неможам да ја видам работната позиција o_O

Па позиција и место не се синоними?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom