Џорџ Флојд

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Хаха, да веруваш во ова е најглуп начин на тролање или крајно пореметен мајндсет, лол.
Зошто не земаш терапија за тоа тогаш , Анон?
Пошто од некаде мора да ги вадиш овие глупости?
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
:pos: :pos:

......типов излгеда како да бил у исис или ал каеда...
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.334
Поени од реакции
3.276

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ne zaboravaj da mi mavnesh i edno smajli sto se smee za da izgledash popametno.
Нема потреба, бустај его дека го сфаќаш светот и не си бреинвошнат као остали овци.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
1591364746334.png
Нема потреба, бустај его дека го сфаќаш светот и не си бреинвошнат као остали овци.
Кои емоции побудува кај тебе оваа слика...?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.789
Не ми се јасни овие вака шо им влагаат на џандари, што им објаснуваат не ми е јасно.
... точно така, нема што да се влегува така во такви ситуации во близок контакт со полиција, во рака го држел мобилниот телефон што цело време највероватно снимал!
Ne mu objasnuvase nisto, sakase da mu go dade shlemot.
... не знам со која цел вака коментираш, барем во овој случај против полицајците, зборувам само за овој изолиран случај:
ice_screenshot_20200605-154015.png

... граѓанинот тргнал со снимање од мобилниот кон полицајците, мора да
снима за да ја подаде кацигата?
ice_screenshot_20200605-154045.png

полицаецот дигнал рака, највероватно и извикал да застане граѓанинот, дали тој тоа го сторил? да застане и да му ја пружи кацигата ако му била таа намерата?

ice_screenshot_20200605-154106.png ice_screenshot_20200605-154128.png ice_screenshot_20200605-154209.png

граѓанинот застанал на недозволена близина до полицаецот со мобилката во висина која снимал цело време при што лактот и кацигата ја држел како штит измеѓу него и полицаецот, при што мобилката ја свртел и кон другиот полицаец во близина снимајќи му го пендрекот...

ice_screenshot_20200605-154312.png ice_screenshot_20200605-154246.png ice_screenshot_20200605-154424.png

граѓанинот не остапил, напротив понатаму со мобилката ја снимал целата ситуација сега кон вториот полицаец точно кон рацете т.е. пендрекот според висината... со што следи гурање од него и од уште еден позади за да остапи граѓанинот кој поради неговата возраст, висина и неспретност следел незгодниот пад и дочек на глава на асфалт, што можеби живот му значи на граѓанинот!
...дали е во ред да кон група полицајци собрани на задача да ја растурат собраната толпа, вака да навлезе граѓанин во близок контакт за да им даде само кацига? па што не застана еден метар од нив и нека ја пружи раката и нека им ја даде кацигата и тоа без снимање со мобилка што би требало да е забрането, не е тоа со некоја преодредена цел! :confused:
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Najsmesno e sto se pukaat vo gradi sporeduvajki se so NOB, CCCP i tako dajle dodeka vo realnosta se samo korisni idioti na Soros i bankarskata elita.

Бравура во три цртежи.
Сето ова е јасно кај голем дел од луѓето ама овие цртежи навистина менуваат 1000 зборови.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Сума сумарум....иако и ова е дел од филмот.
Втора минута негде, кај што кажува:
Најпривилигираните ги користат најнепривилигираните :)
Автоматски споено мислење:

Малку стара вест...и не толку он-топик, ама за сите што се смееа како парите на Сорос завршувале кон шарени револуции, комунистички влади и сл. :)
Еднаш Цацко зборуваше на протести како било исто ама не било исто....у право бил.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Јас навистина не разбирам како може да клечат пред знамето или химната. Некој тука да не ги почитува државните симболи, кои ја симболизираат државата, не би сакал да игра на националниот тим.

Холивуд личи на еден култ. Апсолутно никој се зборува за оние кои беа убиени од "мирните" луѓе кои протестираат веќе 10 дена. Фокусот е колку луѓе повредува и убива полицијата! Флојд е криминалец. Дали заслужи да умре на ваков начин? Апсолутно не, но тоа не значи дека секое мислење поврзано со неговото криминално досие треба да биде цензурирано и оној кој зборува за тоа треба да биде демонизиран. Тоа е личност која веќе била во затвор и која цел живот била во судир со полицијата. Јас мислам дека ваква церемонија заслужуваат оние кои беа убиени од "мирните" протестанти. Еден од ние е поранешен полициски службеник. Зошто тој не е на вестите? Зошто неговата слика не се споделува од познатите личности? Затоа што не е тренд? Нема ни слики од белците кои се убиени од страна на полицијата, но и нема слики од полицајците кои починале (биле убиени) за време на служба.

Со новите генерации има уште еден проблем, луѓе умираат или се тепаат, а нивниот прв инстинкт е да го извадат својот телефон и да снимаат! Истото се случи и кај нас при инцидентот со таксистот. Никој не застана меѓу нив! Некогаш има видеа и од неколку кадри, никој, ама апсолутно никој не се спушта на земја и да провери дали има пулс, да повика помош, да праша дали има доктор. Никој. Дали они се загрижени за животот на црнците? Јас искрено мислам дека некои се, но повеќето се таму да крадат...Но може да се извлече и заклучок од сето тоа, овие видеа се доказ дека на општеството му треба полиција.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Мирољубиви протести, со мирољубива порака...

1591381717465.png
Автоматски споено мислење:

Сума сумарум....иако и ова е дел од филмот.
Втора минута негде, кај што кажува:
Најпривилигираните ги користат најнепривилигираните :)
Автоматски споено мислење:

Малку стара вест...и не толку он-топик, ама за сите што се смееа како парите на Сорос завршувале кон шарени револуции, комунистички влади и сл. :)
Еднаш Цацко зборуваше на протести како било исто ама не било исто....у право бил.
АУУУ абе ова defund police и disband MPD имало и политички иницијативи од страна на демократите... На овие скроз им заминал возот.... @teneke, Што викаш, колку гласови губат демокративе со ваква малоумна кампања???
Автоматски споено мислење:

Терористички кампови ?

 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Project Veritas, ултра-десничарската квази-истражувачка организација? Да бе, баш се релевантни нивните „истражувања“.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Project Veritas, ултра-десничарската квази-истражувачка организација? Да бе, баш се релевантни нивните „истражувања“.
Ама ти тоа така го мислиш пошо ова го читаш
1591389896622.png

А веќе востановивме дека Википедија е либтардска левичарски настроена страна, веројатно платена од Сорос, само @LepiDzoni да ни каже за колку милијарди станува збор...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom