Џорџ Флојд

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.526
Поени од реакции
7.427
Нормално куќава се наоѓа во богатите населби на ЛА со претежно доминантно бело население. :icon_lol:
Па не се луди да имаат црнци за комшии.
Автоматски споено мислење:

1649327926884.png
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.444
Поени од реакции
19.832
Па не се луди да имаат црнци за комшии.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 328031
За време на апартхејдот била поразвиена држава од скоро пола европски држави (особено источниов блок). Сега се веќе дно и за Африка (Гана, Нигерија, Етиопија, Кенија се Европа за нив).
Welcome to South Africa.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
20.090
Поени од реакции
26.665


Тужбата е за оваа изјава:
Ќе му се закачат сега паразитите, веројатно ги имаат истите адвокати на БЛМ. Гарант адвокатите ги побарале „еј сакате бесплатни пари“?
Какво време дојде, не може некој рандом муабет на подкаст да направи без да му се закачат некои досади или паразити. Демек се осетиле повредени од муабетот, душевна болка им нанело што слушнале муабет за Флојд... Претходно цел живот го игнорирале додека бил наркоман и криминалец, но сега наеднаш се загрижени за него (сега кога мириса на парички од тужба).
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.526
Поени од реакции
7.427

Деновиве повторно циркулира извештај од аутопсијата на Џорџ Флојд, занимлив зашто неговата смрт после грубото полициско апсење ја покрена онаа 'револуција' Black Lives Matter, а него го направија поголем од Мартин Лутер Кинг. Флојд немал никакви повреди ама затоа во крвта му е најден куп супстанци кои ни во Грчец не можеш да ги најдеш.

1685445254709.png
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.280
Поени од реакции
4.096
Покажува слабоста на француската држава. Ако се чудите зошто го застрелале човекот...во франција има терористички напади на неделна база од имигранти од овие исламистички држави. Се сеќавам најновиот беше врз деца на екскурзија. Дали полицецот неправедно го застрелал ...да. Али...малиов имал историја на барање беља. Да бидеме искрени. Спој 2 со 2 и тоа е тоа. И со насилстава сигурно заедницата на арапи и африкацни не добиваат ПиАр поени во мојава книга (во врска со нивна социјална интеграција или недостаток од тавка. ) Да бидеме искрени ....виножитардиве (такозвани тресикопје )100% ги подржуваат според перењето мозок(пошто нели наркоман позади волан им е херој), а сето ова има да охрабрува по ароганти однесување и инфракции врз европската култура.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
20.090
Поени од реакции
26.665
Пред скоро имаше терористички настан, убиства со автомобил. Многу такви настани има.
Идиотчето го упукале откако претходно го бркале по улици, некако го застанале и го предупредиле да мрда и да не вози? Па што да му прават, да го остават да убие луѓе намерно или ненамерно? Работата им е да ги заштитуваат граѓаните, не да ги заштитуваат тие што ги доведуваат во опасност. Џандарот е чист како солза овде, само од политички причини може да го казнат некако.

Најпосле на идиотот од поинт бланк вперено оружје му викаат да не мрда, и овој гази на гас?? Реков, дајте му Дарвинова награда и да ја завршиме дискусијава.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.270
Поени од реакции
36.244
и ја сакав да го постирам ова и многу има право гостинов на Такер. Кажува што треба да бидат црнците за да не се такви ко што се. И жалосно е што некој црнец како него што збори паметно дека другите го гледаат како непријател. Ги користат само демокративе како гласачко тело.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.526
Поени од реакции
7.427
Реално ова се знаеше од сам почеток но мораа да го затворат џандарот за да ги смират ималинците.

Најжал ми е за оние 10% Амерички црнци со нормален или повисок коефициент на интелигенција што патат заради ретардираните.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
20.090
Поени од реакции
26.665
Патат заради олигархијата и агендата што се спроведува... Не е дека именуваните како целина биле повеќе/помалку интелегентни во претходните години и векови.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.444
Поени од реакции
19.832
Патат заради олигархијата и агендата што се спроведува... Не е дека именуваните како целина биле повеќе/помалку интелегентни во претходните години и векови.
Општо познат неприфатен факт заради политичка коректност е дека просечно се доста поглупи од другите раси. Тоа што и живееењето во цивилизирано општество не ги оправа или ретки случаи оправа е друга тема. А олигархијата со агендата си нашла послупни овци што лесно ќе ги манипулира баш заради неприфатениот факт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom