Џорџ Клуни против независноста на Косово

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мене ме чуди како Шон Конери е против нечија независност, кога и самиот е поборник за независна Шкотска...

Без разлика дека се Косово и Шкотска различни во суштина во нивната историја, целта е сепак иста нели.
Neka ne te cudi za Шон Конери. Тој иако е шкот изјави дека шкотите со стотици години се борат за својата независност, на културен и мирен начин, не е в ред секое племе кое ќе посака, со тероризам и крв да бара независност.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Браво за ЏОРЏ КЛУНИ....

Алал да му е на чоекот...

се гледа дека шетал по нашиве краишта и дека имало кој да му објасни кој е кој на балканов и кој колкава хипотека има......

уште еднаш едно големо БРАВО
:)))

Vakva reakcija od tolku mnogu faci naednash, ako e vistina seto toa, povekje upatuva na razmisla deka SAD baraat nachin da se izvlechat nekako od situacijata. Tom Henks, jes da e zhenet za grkinka i stana pravoslavec, no sevo ova mi deluva e nekako premnogu organizirano za kratko vreme. Kluni e spec. na ON pod Ban Ki Mun, chovekot koj shto treba da ja izvede nezavisnosta na Kosovo. Drugata varijanta ja spomenav -- mnogu pari frleni preku lobiranje. Kockite nekako ne se pokopuvaat...
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Абе и мене ме замислува..... Ама знаеш кај ми оди паметот.....
Абе Америве не се од вчера овде...од кризата на Косово до сега...години поминаа
Па и тие гледаат со кого си имаат работа....
Ај шо не одат преку викенд по чајџилници туку ги полнат нашиве кафичи...се дружат со нас....ЗОШТО?
Изгледа им е попријатно...не знам....
Во секој случај поентата ми беше нивното мислење за Албанезите шо живеат на Косово и оние шо се дојдени во Македонија....споредба со нашите староседелци еснаф албанци и со нашиот народ....
Тера на размислување???
 
Член од
23 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ej, ne brinete se, zasto bas deneska portparollot na Clooney dade izjava deka nikogas Clooney ne izjavil deka e protiv nezavisnosta na Kosovo. I covekot nema zosto da se brini za nezavisnosta na nekoja zemja, on moze samo da se brini za svojata zemja. I ne e moralno, akterite koi nemat nisto so politikata da se zanimavat so politicki prasanja.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Лив Бритни Алоун.

А инаку Шерон сигурно некој ја ебе.
А Клуни не знам.
Инаку Агим, еден од ретките драги љочови ми се Красничи, Мендух Тачи и Селмани.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
uste li se raduvate na clooney, citajte vo negoviot Web Site, kade pisuva deka nikogas ne rekol takvo nesto :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А Рамбо?? Одлучи на чија страна ќе се тепа??
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ne be, tie koga tepaat nivnite pobeduvaat. zatoa prasuvam.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ne be, tie koga tepaat nivnite pobeduvaat. zatoa prasuvam.
Значи, Рамбо купи веќе викендичка во Митровица, а? Иако посвоените му деца не сакаа, оние четирите негови одлучија каде ќе живеат?
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Чак Норис денеска изјави дека ја подржува идејата за голема Војводина
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Имам инфо дека глумците од драмски и мнт се изјасниле дека и они се против независноста на косово исто како нивните колеги од холивуд.
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Kluni demantirase deka rekol takvo nesto, znaci celata ovaa rabota e edna uspesna dezinformacija.
Pozdrav do site vo forumot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom