Џорџ Клуни против независноста на Косово

Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
ричард гир и ќе им донесе мир
сега треба да дојде и дени мур и да им донесе ...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Клуни има најголеми шанси за иден Американски председател,иако тоа го одби како опција пред некој месец кога рече дека засега не размислува на тоа поле.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Џорџ Клуни-легенда:pos2:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Cel holivud neka go zemat so sebe xhabe nie odamna go imame zad sebe Belata Kuka
Не се вика го имаме зад себе Белата Куќа, туку ја имаме зад себе Белата Куќа. Куќа е женски род и на македонски и на албански. Shpia или како кој кур беше, ама женски род е.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Ne ja imate vie Belata kukja, tuku Belata kukja ve ima vas.

Kako shto rekov, mislam deka ova e "a day late and a dollar short" vo pogled na nezavisnosta. No...ako se sluchi neshto potoa, Kluni mozhe mnogu lesno da gi sobere najpoznatite faci i da vlijae na javnoto mislenje. Vprochem, se raboti za pokrenuvanje na narodot koj kje vlijae na politicharite, vo toa poentata, a ne SAMO vo lobiranje kaj vlasta. Toa vo sluchaj na situacija kako vo 1999 godina, bi odigralo ogromna uloga.

Eve sega i Tom Henks i Stiven Segal davaat izjavi deka ne se soglasuvaat so amerikanskata politika sprema Balkanot.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
133
Поени од реакции
0
Добре ама к'де бјаха когато Изетбегович внасјаше муджахидини в Босна и Х'рватска?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Eve sega i Tom Henks i Stiven Segal davaat izjavi deka ne se soglasuvaat so amerikanskata politika sprema Balkanot.
Мисирков, веќе станува поинтересно. Сакам да знам ако Чак Норис не се согласува со американската политика на балканот... Тогаш веќе може да се каже дека имаме лоби група :pipi:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Koj ke moze da vlijae najdobro sto mislite
Xhorxh Kluni ili albanskite lobi grupi (senatorite , kongresmenite) ??


 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A be Dardance lazno ilirce, sega ke pocnes da stavas linkovi od sekoj koj rekol bilo sto pozitivno za Kosovo, od glumci i pejaci do cistaci vo hotelski sobi i soferi na kongresmeni??

Batman protiv Kosovo, Valter go brani Saraevo, Rambo ja brani Abhazija, Roki se tema za Irak.....
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
A be Dardance lazno ilirce, sega ke pocnes da stavas linkovi od sekoj koj rekol bilo sto pozitivno za Kosovo, od glumci i pejaci do cistaci vo hotelski sobi i soferi na kongresmeni??

Batman protiv Kosovo, Valter go brani Saraevo, Rambo ja brani Abhazija, Roki se tema za Irak.....
Kako samo gi boli, znaev pak. Ne deka gi branat albancite, tuku rabotat za albancite, pa gledaj gi videata da ga je*am kolku samo brzo gi pogledna??. I slusni go Joe Diougradi kako kazuva deka e albanec :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Џабе бе дарданче лажно илирче. Нека ве бранат американците. Се виде, сите што се бранети од американците завршуваат порано или подоцна згазени од нив.
И талибанците беа бранети од американците......!

Башка, кој како сака, така нека се чувствува. Се додека Рамбо не ве брани, џабе ви е. Само Рамбо може против русите. Хехехехе.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Dardan lazhniot Ilir se pochuvstvuva zagrozen, reakciive mu se bugarska klasika.

Dardan: mediumite i industrijata za zabava rabotat na oblikuvanje na javnoto mislenje, a vo toj domen vladee Holivud. Ako ima bilo kakva voena reakcija od SAD sprema Srbija na primer, i ako stanat site ovie pogore nabroeni faci, da vidish kakov odek kje ima toa megju narodot (koj NE saka da vojuva, Irak mu e premnogu).


Мисирков, веќе станува поинтересно. Сакам да знам ако Чак Норис не се согласува со американската политика на балканот... Тогаш веќе може да се каже дека имаме лоби група :pipi:
Ajde i ti sega.... :)))) Koga Klint Istvud kje se prikluchi so otvoreni izjavi za Makedonija i kje i kazhe na kravata Bakojanis "Make my day Punk", togash slobodno kje mozhesh da se izmochash pred Grchki konzulat. .....
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Dardan-ia не знам колку треба да се радуваш ако те "брани" Америка. Фино и практично се покажа што се дешава со оние бранетите ем љубени од САД. Пошо САД е малку loony-Еден ден те сака и штити, друг ден те...(хинт:Садам Хусеин)

Него чим овие двајцава тргале по словенска "линија", дај нека застанат позади нас, а против Грција. Убаво кажа Мисирков колкаво е влијанието на Холивуд врз мозочињата на дебелките амери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom