Џонтра Волта2013 , Парма

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Гледам има доста што се `исповедаат` за нивните кариери па решив да си отворам и јас тема за мојата кариера како тренер. Па сега кој ме чита океј, кој не пак океј :D

Значи почнав со Парма, моментално се наоѓам на полусезона и играм со лично моја тактика и формација. Формата и играта на тимот е променлива има моменти на серија на победи па криза па пак враќање на победите.
Моментално се наоѓам на 8мо место, од 19 одиграни кола имам скор од 8 победи, 2 нерешени и 9 порази со гол разлика 0 или 33 дадени 33 примени голови. Во оваа полусезона ќе издвојам 3 победи кои ми се посебно драги, Фиорентина 2-0, Рома 4-2 и Милан 3-1.
Во купот испаднав 1/4 финале од Лацио, во првата утакмица го тепав Гросето.Што се однесува на трансферите, донесов 8 нови играчи за кои потрошив 5 милиони. Посебно се изненадив од двајца играчи, станува збор за Сајмон од Гремио стопер кого го купив за 2.3 милиони евра и до сега има постигнато 6 гола, другиот играч е Марко Ливаја кого го земав на позајмица од Аталанта/Интер и на 13 утакмици има 5 гола и 3 асистенции. Сеа правам напори да го откупам целосно.И за на крај да ви го претставам и составот, играм со 4-4-2 формација која се базира на игра преку крилата Сансоне (Бијабијани) - Тадеи. Во средината главен играч ми е Сотирис Нинис и двајца напаѓачи Белфодил како подршка за Ливаја.

Тоа е тоа сега за сега, следното апдејтирање на крај на сезона. :)
 
J

Jonathan

Гостин
Све ќе освоиш со тимов, Тадеи ја победува самата игра.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Јас на 14ткава ќе почнувам со Парма. Од касано ќе направам звер играч.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ај не лажи. Ја отвори темава само за да се пофалиш оти Ливаја го имаш во тимот.:P
хаха него не ни го планирав, случајно го земав, асистентот ми го понуди дека можам на позајмица да го земам и прифатија Аталанта. Иначе Амаури стапот ќе го играв. Ако успеам Ливаја да им го откупам а на добар пат сум, тогаш Амаури ќе лета 1.8 плата ми зима :tapp:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
EDIT:

Ја завршив првата сезона како тренер на Парма на 13то место. Очајно одиграна втората полусезона. Имав скор од 5 победи, 6 нерешени и 8 порази. Гол разлика -5 или 21 даден и 26 примен гол.


Целокупниот скор сите 38 одиграни кола е следниов:
13 победи, 8 нерешени и 17 порази. Гол разлика -5 или 54 дадено и 59 примени голови.

Интер ја освои лигата, пред Наполи, Јувентус, Каљари и Палермо.
Милан испадна од лига откако цела сезона, повторувам, цела сезона ниту еднаш не излезе од зоната за испаѓање. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom