Ќе се намали емитувањето на турски серии?

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
не бе каков Kurtlar Vadisi - Pusu по глуп филм и да сакаја не можеа да напрат, па то пукањето толку аматерски е напраено :tapp: јас 100 пати поубо ке го напраев па уште и цензуриранa е :facepalm:
E JБГ ја цензурираа ................ патриотиве .......... :icon_lol:
 
H

HoT IcE

Гостин
Убаво, нека е со лесно. Нека ги намалат, не е битно по која цена, но веќе не се трпат. А оние пак Индиски, тие би требало скроз да ги укинат, али изгледа браќава Роми си го тераат ќејфот со нив, оти слични се. Ќе има ромски моб пред Влада после, како што рече Фросе за турскиве.:icon_mrgr:
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
АЛЕЛУЈА :) КОнечно - Шуќур :)
Јас сум за 50% од емитуваната програма на сите телевизии да биде строго од Документарерн и Едукативен Карактер. Почнувајќи од Здравје, Екологија, Техника и Технологија, Хуманост, Уметност, Социологија, Религија и Филозофија.... - Али добро Одбрани Теми и истите да се одлично скоцкани. Ако нема доволно капацитети за да се од домашно производство (шо сигурно е така) нека бидат 50% мк прозиводство, и 50% од светот, да следиме шо се дешава (таму негде)
Ова нема да важи кај тие кои се стриктно тематски (музички, спортски, филмски и сл канали), е тука изгледа ќе успеат да се протнат и да искористат дупка {во законот}) - ама битно за сите други Тв станици нека важи. Да имаме избор :)
Ќе се отворат Сител_Сапун, Канал5_Сапун, ќерки канали само со сапуници и така тие шо ќе ги гледаат најредовно ќе бидат најнасапунети/најчисти :P :D :D :D
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Конечно нешто да се случи со ова неконтролирано перење мозок од турските/индиските серии. Седи по цел ден гледај серии во кои на главниот лик му се случуваат во секој нареден час поголеми проблеми и биди среќен што ти не си на негово место. Ако пропуштиш една серија, има друга, има трета има десета, на крај тука е и баба ти или комшиката да ти прераскаже за „страдањата“ на глумците од серијата, а од емпатија мисли дека е во многу подобра ситуација од нив. На крај, тие глумци ќе земат дебела плата, а ние остануваме без ништо, плус и ментално поробени. Јас мислам дека не е случајност да се емитуваат милион вакви серии, се со цел на некој начин, потсвесно да си го подкренеме моралот, да речеме еве подобро живееме од овие, помалку проблеми имаме, среќен сум што ова не ми се случува, итн... Целна група се невработените, за да мислат дека им е добро и да не се „бунтуваат“, а до некаде и пензионерите, да не прават гужви во автобусите :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Конечно нешто да се случи со ова неконтролирано перење мозок од турските/индиските серии. Седи по цел ден гледај серии во кои на главниот лик му се случуваат во секој нареден час поголеми проблеми и биди среќен што ти не си на негово место. Ако пропуштиш една серија, има друга, има трета има десета, на крај тука е и баба ти или комшиката да ти прераскаже за „страдањата“ на глумците од серијата, а од емпатија мисли дека е во многу подобра ситуација од нив. На крај, тие глумци ќе земат дебела плата, а ние остануваме без ништо, плус и ментално поробени.
Or, you could just change the channel.
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Затоа ги има на сите канали :LOL:
На мене ми е за децата што гледаат, јас гледам телевизија само кога има формула 1 пренос и фудбал некогаш, ако ептен седнам пред тв гледам national geographic или discovery ch.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
Абе нема шанси да ги намалат турските серии, од една причина, никој нема да гледа Сител и џабе сите реклами од владава.

Па и кутрото Лото нема кој да го гледа, ако не го пуштат во ударен термин пред нај јаката турска серија.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Ќе ги намалат Турските, и ќе донесат јапонски или нешто слично. После Вучиќ ќе прави емисија - На јапонско суши со Хирошики Нагатома.

Со таа разлика што јапонските и корејските се далеку далеку подобри серии + само 26 епизоди од серија наместо 128128102981902 епизоди на турските.


Ако ова се обистини тоа би било супер. Ќе се намали турско-индискиот шунд и станиците ќе бидат поттикнати да прават свои тв продукти. Е сега колку од сето тоа ќе биде креативно....
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 11:36 ---
Дали сите се сеќавате на моментот кога..... АЛИ РИЗА УМРЕ!!!!!!!??
Тогаш бев кај братучедка ми и една од нејзините цимерки почна да плаче.
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
385
Поени од реакции
139
секоја чест што барем мтв емитува добри серии кои се спас од овие турскиве и индиските (навистина се поефтини турските и индиските ама навистина веќе преминогу станаа досадни)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
порано кога почнаа шпанскине серии вклучувајки ја легендарната касандра - новородењнчињата почнаа да ги крстат по нив.. ај за касандра ромите секое дете им беше или ранду или касандра.. после почнаа по другине шпански лука тео мео незнам шо... сеа со турскиве ке видите некое младо македонче - и кога ке го прашате КАКО СЕ ВИКАШ - па кога ке добиете еден шокантен одговор ЕЗЕЛ или АЛИ РИЗА или ДУРМИШ немој да се чудите...


инаку за турскиве што претераа ептен стварно немаат осет. кај и да свртиш турска серија ако не е турска онда е индиска.. ко да нема нешто друго да земат - документарна емисија од којзнае кога немам гледано на нашиве телевизии. порано даваа на МТВ и на КРТ или на ЕДО сега веќе НИКОЈ не дава! - мизерија
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
порано кога почнаа шпанскине серии вклучувајки ја легендарната касандра - новородењнчињата почнаа да ги крстат по нив.. ај за касандра ромите секое дете им беше или ранду или касандра.. после почнаа по другине шпански лука тео мео незнам шо... сеа со турскиве ке видите некое младо македонче - и кога ке го прашате КАКО СЕ ВИКАШ - па кога ке добиете еден шокантен одговор ЕЗЕЛ или АЛИ РИЗА или ДУРМИШ немој да се чудите...


инаку за турскиве што претераа ептен стварно немаат осет. кај и да свртиш турска серија ако не е турска онда е индиска.. ко да нема нешто друго да земат - документарна емисија од којзнае кога немам гледано на нашиве телевизии. порано даваа на МТВ и на КРТ или на ЕДО сега веќе НИКОЈ не дава! - мизерија
Шо им фали на имињава? Да не треба Драганчо да го крстам синот?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Шо им фали на имињава? Да не треба Драганчо да го крстам синот?
Ќе го крстиш Пољат или Мемати, Абдулхеј...
А можеш и Искендер, Арон, Заза, Кара, Шамир... :icon_mrgr:
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 13:46 ---
Б.Т.В. Недај боже да ги укинат Индиските серии ......... па цела Шутка има да дојде да протестира пред влада или пред собрание ............. :pos: :pos:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ќе го крстиш Пољат или Мемати, Абдулхеј...
А можеш и Искендер, Арон, Заза, Кара, Шамир... :icon_mrgr:
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 13:46 ---
Б.Т.В. Недај боже да ги укинат Индиските серии ......... па цела Шутка има да дојде да протестира пред влада или пред собрание ............. :pos: :pos:
Ти можеш таа работа, јас не гледам такви психопатски серии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom