Ќе има ли WW3, па можеби и во некоја ограничена форма ??

Член од
1 февруари 2005
Мислења
600
Поени од реакции
420
Забораваш едно нешто, турција од демократија станува султан држава со лидер што не се мрда од фотеља веке колку 20 години?
Боде тоа што западните партнери тоа го критикуваат. Па или ќе врати на демократија или ако сака да продолжи султанатот ќе се врти кон слични автократии како Русија и Кина.
Овие демократите од САД по сто годинине не мрдаат од фотеља, дедо Буш, син Буш и внук Буш или Бил Клинтон, сега жена му после можеби и вујна му, или овие од англискиот халифат по 200-300 години управуваат, ние сме плава крв, виша раса и ќе сме крал по наследство. Џабе тролиш синко, фашизмот и султанатот е на запад.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.749
Поени од реакции
747
Овие демократите од САД по сто годинине не мрдаат од фотеља, дедо Буш, син Буш и внук Буш или Бил Клинтон, сега жена му после можеби и вујна му, или овие од англискиот халифат по 200-300 години управуваат, ние сме плава крв, виша раса и ќе сме крал по наследство. Џабе тролиш синко, фашизмот е на запад.
Ај може поубаво им е на граѓаните на Турција, на тие 15 000 преку ноќ уапсени. Најверојатно така и во Македонија да е поубаво ќе биде.
Нема да е стремиме накај глупостите западни, права, закони, јок бре!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482
До вчера се сомневав сега сум сигурен, трета светска војна ќе има. Каков Путин, каква Ванѓа - војводата повикува да се спремеме.
:ojeaa:


http://plusinfo.mk/vest/89421/vmro-np-predupreduva-na-posledicite-od-treta-svetska-vojna
прочита ли ти што кажува тој ?? Пратиш ли дека многу држави вршат припреми ?? шарените соросоидчиња мислат ако згусне ќе бегаат на Халкидики и ќе чекаат, е нема тоа, нив по списокот за примање парички од газда Сорос први ќе ги пратат на источен фронт :eek:
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
600
Поени од реакции
420
Веќе се оформува антифашистичка коалиција.
На самитот на БРИКС во Гоа, Русија потпиша договор за продажба на оружје на Индија, вклучително и ПВО штит Ц400. Тоа е многуполарен свет а не како кај еврогејовите, со окупациони американски трупи и повеќето да немаат свој ПВО, а америте им го дават под наем. ;)
Тоа е доверба и рамноправност, Индија си има свој нуклеарни ракети а Русија им продава и ПВО, иако примерно Индија теоретски би можела да ја нападне и Русија, но Путин за разлика од мајмунот Обонго не сака да е светски хегемон, а да има повеќе силни и независни држави.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.446
Поени од реакции
26.397
Веќе се оформува антифашистичка коалиција.
На самитот на БРИКС во Гоа, Русија потпиша договор за продажба на оружје на Индија, вклучително и ПВО штит Ц400. Тоа е многуполарен свет а не како кај еврогејовите, со окупациони американски трупи и повеќето да немаат свој ПВО, а америте им го дават под наем. ;)
Тоа е доверба и рамноправност, Индија си има свој нуклеарни ракети а Русија им продава и ПВО, иако примерно Индија теоретски би можела да ја нападне и Русија, но Путин за разлика од мајмунот Обонго не сака да е светски хегемон, а да има повеќе силни и независни држави.
:pos::pos::pos:

Да, сигурно е така
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.591
Поени од реакции
13.639
Британците пуштиле воени бродови да ги пратат Александар Кузњецов ( носач на авиони ) и пар други бродови кои биле во придружба на носачот.
 

Hulse

Дурак
Член од
24 октомври 2012
Мислења
777
Поени од реакции
474
Мнoгу дoбрo видеo, сo дoбрa кoнклузијa бaзирaнa нa фaкти. Препoрaчувaм дa гo гледaте.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
600
Поени од реакции
420
Призракот за војната се повеќе броди низ светот. Не само Русија се подготвува а и САД и Канада. Слушнати се сирени за воздушен напад од базата до Сан Диего, после тоа летале доста авиони и хеликоптери, слично било и во град Такома таму имало и ПВО стрелба и во Онтарио Канада имало сирени за ПВО тревога.
Проблемот е што од многу години немало вакви вежби, заедно со изјавите на многу американски генерали и политичари за ТСВ, работите се доста сериозни.
Според изданието The Bitbag ако продолжи оваа тенденција до Третата светска војна остануваат неколку недели.

 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.912
Поени од реакции
31.190
Путин е еден од најбогатите луѓе на светот.
А богатството нема многу да му вреди во пустелијата после трета светска војна
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.019
Поени од реакции
1.018
Ни на барак ни Бил саксафонистот ни на Весли кларк полињата со лигнит на косово.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
600
Поени од реакции
420
Путин е еден од најбогатите луѓе на светот.
А богатството нема многу да му вреди во пустелијата после трета светска војна
Парите не се цел само по себеси и за Хабад и за опонентите, ако си толку богат еден момент со сигурност ќе посакаш и нешто друго, не само за себеси а можеби и ќе посакаш да го промениш светот. До тука се е во ред, но промената може да е за добро, а може и за лошо, обично досега огромна власт избивала на национализам и нацизам, така да во моментов еврејскиот нацизам Хабад сака да го преземе светот, кај слободните држави останува изборот доброволно да капитулираат и го предадат својот народ на антихристот или војната, богатството на Путин или Си Ѕинпин не е важно, не секој управник сака доброволно да капитулира и стане вазал, особено ако веќе знае што планира да направи противникот со неговиот народ и светот после воспоставување на НСР.
За слободните народи отпаѓа капитулирањето како варијанта и нуклеарна војна ако треба е подобра варијанта отколку тоа ропство што го предлага Хабад, за ционистите исто така нема враќање назад, над сто години го градиш тој концентрационен логор, правиш ПСВ, ВСВ, еден момент експанзијата е кон крајот и нема каде повеќе да се шират без војна, од друга страна очекуваат крах на доларот и се им се руши, после тоа знаат какви ќе се казните за нив и богоизбраниот народ за злосторствата којшто ги вршеа против човештвото. Така да и за Хабад изборот е ТСВ.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.625
Поени од реакции
10.742
што тресете зелени, трета светска војна значи крај на светот каков што го знаеме и знаеме дека тоа нема да се случи.
 
S

silmarillion

Гостин
прочита ли ти што кажува тој ?? Пратиш ли дека многу држави вршат припреми ?? шарените соросоидчиња мислат ако згусне ќе бегаат на Халкидики и ќе чекаат, е нема тоа, нив по списокот за примање парички од газда Сорос први ќе ги пратат на источен фронт :eek:
Да те чита човек ќе си рече три ордена за храброст имаш. Орелон у Чаир те чека више година дена ама не ти стиска да идеш да го посетиш :) Башка ти за Халкидики ќе збориш ги отру темите у туризам за Грчка.
 
На врв Bottom