Ќебaпи вo Скoпје

J

joe.b

Гостин
Јадев пред брзо време во Пчела (Осман) како и да се вика во Чаир, убави беа ама не толку убави колку што ги фалеа.
Иначе во Тетекс ми се ок, а Дестан почнавме името да го плаќаме само. Квалитетот оној во 80тите кога ме водеа моите таму (чим земат плата) у она време , и сега, небо и земја разлика.
Пред брзо време од зелено пазарче мајка ми зела ќебапи од некоја си гостилница на само зелено пазарче делфина,делфин така нешто. Може комотно вода да им носат и Дестан и останати реномирани.
 
?

..........

Гостин
Јадев пред брзо време во Пчела (Осман) како и да се вика во Чаир, убави беа ама не толку убави колку што ги фалеа.
Иначе во Тетекс ми се ок, а Дестан почнавме името да го плаќаме само. Квалитетот оној во 80тите кога ме водеа моите таму (чим земат плата) у она време , и сега, небо и земја разлика.
Пред брзо време од зелено пазарче мајка ми зела ќебапи од некоја си гостилница на само зелено пазарче делфина,делфин така нешто. Може комотно вода да им носат и Дестан и останати реномирани.
+1 таа мала гостилница ги има моментално најубавите ќебаби кои сум ги пробал низ Скопје, дестан и пчеча гомна да јадат, нула се за овие. И се поефтини..
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Не се лоши ќебапите кај Делфин, но хигиената таму е прилично сомнителна.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Ме интересира дали некој знае како се движат цените на ќебапите во Хотел Романтик на езеро Младост?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дукат кај пазарчето во ченто не се толку лоши


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Космос и никој друг, се друго е да јадеш само да не останеш гладен, Космос кебапите се да јадеш со мерак
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Врвот ми е Тетекс.
После нив би ги рангирал Сараево, Кораби,
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Јас пошто не јадам кромид,за мене се најдобри Лесковачка скара;)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Најдобри ќебави што сум јадел ги има во Едека во топанско. Таков вкус никаде нема, и да изедеш 10-15 нема да ти биде тешко на стомак од меленото месо. После нив би ги ставил Тетекс, све друго е гола вода
 
И

Име И Презиме

Гостин
Најдобри ќебави што сум јадел ги има во Едека во топанско. Таков вкус никаде нема, и да изедеш 10-15 нема да ти биде тешко на стомак од меленото месо. После нив би ги ставил Тетекс, све друго е гола вода

Бљак!
Кебапи што во месото ставаат многу сода, после да се налеваш со вода.А и од патриотски причини поштувам да има и свинско внатре (повкусни се).
Кебапчилници на торбулињата се блага копија на босански кебапчилници.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Најдобри ќебави што сум јадел ги има во Едека во топанско. Таков вкус никаде нема, и да изедеш 10-15 нема да ти биде тешко на стомак од меленото месо. После нив би ги ставил Тетекс, све друго е гола вода
Дечко немаш јадено од Космос изгледа, по што експериметирам имам јадено скоро во сите места во Скопје каде што прават кебапи во Космос ти се друга лига
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Каде е ова Тетекс, за ние што сме паднати од свемирот? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom