Ќебaпи вo Скoпје

Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.845
Дестан имаше најдобри кебапи, а сега меѓу најлошите. Месото воопшто нема ист вкус како порано, лошо ги печат, од една страна полуживи, од друга страна препечени. Нема ништо полошо од загорено кебапче.
Велешките се по традиција големи и добри. Нема шанси да проаѓам кај Велес а да не отидам кај Пармак, мене тие ми се најдобри.
Од спомнатите:
Пчела знаат да бидат добри, ама не секогаш. Космос е добар, ама не ми е пријатно, имам замерки за хигиената. Љуц никогаш немал добри кебапи, беше познат по ребра, џигер, а сега ни по тоа. Во Рустикана не сум пробал, ќе надокнадам деноиве.
Од неспомнатите во чаршија би го издвоил Тетекс, мислам дека е подобар од наведените.
Сепак, на прво место од пробаните ги ставам Велешките
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Дискутабилно е тоа, за мене рецимо да али за некој нема да се. Најубаво иди и пробај.
На Стефан да не е местото или некој другар? Мислам на Столе брат му
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На Стефан да не е местото или некој другар? Мислам на Столе брат му
Не, на другар нивни многу добар :)


А кoјa ценa се и кaде пoтoчнo се нaoѓa Рустикaнa, дoсегa јa немaм приметенo.
12 денари едно стандард а ова е баш позади Рекорд бурекџилницата, во пролазот кај продавницата, фонтанчето, нема шанси да утнеш. :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.264
Поени од реакции
22.491
Tie od Destan mhm. :love: A sum slusnal deka ubavi pravat i vo Pcela,Cair ama nemam probano.
Башка Дестан не става соја, но последен пат пред 1 година у чаршија кога јадев 250 ден ми наплати 15 кебапи и лепче. Убаво но скапо у секој случај.
 
G

Goldie

Гостин
Незнам дали е до мене ама јас до сега еднаш на поминување во Велес купив од кај Димче кебапчиња и катастрофа беа, се гледа дека лупаат соја и којзнае што друго ме убија киселини. Инаку во Свети Николе во Мечкуевска куќа има доста добри кебапчиња па и општо секакаков вид на храна, а и услугата им е феноменална а цените многу ниски споредбени со Скопје на пример.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Дестан имаше најдобри кебапи, а сега меѓу најлошите. Месото воопшто нема ист вкус како порано, лошо ги печат, од една страна полуживи, од друга страна препечени. Нема ништо полошо од загорено кебапче.
Велешките се по традиција големи и добри. Нема шанси да проаѓам кај Велес а да не отидам кај Пармак, мене тие ми се најдобри.
Од спомнатите:
Пчела знаат да бидат добри, ама не секогаш. Космос е добар, ама не ми е пријатно, имам замерки за хигиената. Љуц никогаш немал добри кебапи, беше познат по ребра, џигер, а сега ни по тоа. Во Рустикана не сум пробал, ќе надокнадам деноиве.
Од неспомнатите во чаршија би го издвоил Тетекс, мислам дека е подобар од наведените.
Сепак, на прво место од пробаните ги ставам Велешките
Значи и Љуц прееба откако отиде газдата :(... Мада прво време беше ок, ама изглеа почнаа да заебаваат и они. За Жабар да не знаеш како е сеа таму?

Башка Дестан не става соја, но последен пат пред 1 година у чаршија кога јадев 250 ден ми наплати 15 кебапи и лепче. Убаво но скапо у секој случај.
Не да има соја, кине. Ако не е соја, тогаш леб бутаат у ќебапот. Коа го јадеш се тегне, не шкрипи под заб.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Не, на другар нивни многу добар :)




12 денари едно стандард а ова е баш позади Рекорд бурекџилницата, во пролазот кај продавницата, фонтанчето, нема шанси да утнеш. :)
А гoлеми се кaкo велешките? Или стaндaрд гoлеминa се?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.845
Значи и Љуц прееба откако отиде газдата :(... Мада прво време беше ок, ама изглеа почнаа да заебаваат и они. За Жабар да не знаеш како е сеа таму?


Не да има соја, кине. Ако не е соја, тогаш леб бутаат у ќебапот. Коа го јадеш се тегне, не шкрипи под заб.
Кај Жабарот е најпрљаво. Ако седнеш, гледај си само во тањирот. Така, најверојатно ќе те бендиса[DOUBLEPOST=1457630789][/DOUBLEPOST]
А гoлеми се кaкo велешките? Или стaндaрд гoлеминa се?
Како Велешките има само у Велес
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Незнам дали е до мене ама јас до сега еднаш на поминување во Велес купив од кај Димче кебапчиња и катастрофа беа, се гледа дека лупаат соја и којзнае што друго ме убија киселини. Инаку во Свети Николе во Мечкуевска куќа има доста добри кебапчиња па и општо секакаков вид на храна, а и услугата им е феноменална а цените многу ниски споредбени со Скопје на пример.
Мечкуевска куќа > сите кафани
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Зелено пазарче
Не само ќебапчиња има и добар бурек, чорби, риби и секакви други убавини. Се е поефтино од колку што е на други места
Единствен недостаток е што попладне не работат.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас сум од оние кои обожаваат ќебапи, па кога и да седнат во кафана само тоа го нарачуваат, секако во комбинација со зелка салата............, така да за мене нема лоши ќебапи:D

Иначе јас највкусни ќебапи имам пробано кај Жабарот, кај Сердарот во чаршија, во Домини, од тоа што е до Љуц и уште неколку други места за кои не ми текнува во моментов. Но воглавно мене ќебапите кај и да ги јадам ми се убави:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom