Њу Ејџ Скопје

W

whatever1

Гостин
Случајно да не му текнуваат на некој чаевите што ги има во џу ејџ во скопје и дали е сега отворено? (знам дека се многу ама сепак xd)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
New Age зад вулкан тaа шупата?
Или сум ги смешал ја нешо брзините? :)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Мислам дека само еден Ну Ејџ беше :D ...
Нема друг колку што знам јас :D
Ми дојде познато името од некаде, па викам да прашам дали беше тоа тоа :) Шо ми се нафрливте :D
Па има едно 10 години последен пат како иам отидено таму. Наргиле 200 денара 6 души го чуревме. Од чаеви не ми текнува шо имаше.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Си бил таму ? :D
Аха. Али мислам дека више не работи или и да работи под друго име е и е сега некој ресторан или слично, знам имаше голема летна тераса, а внатре у турски стил им беше уредено :D Интересен амбиент онака, само музиката им беше помалку приспивна :D

едит: Сега прогуглав, изгледа уште работи :vozbud:
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не знам дали сменија имиња, или се поделија, ама мислам дека една од тие делби си го задржа името Њу Ејџ, другиве не знам каде се стационирани. Инаку и јас не знаев дека се уште работи, и јас на времето идев таму :D.

Инаку за чаеви имаше јаки избори.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942

И се извинувам за оффтопик, ова ќе ми е последно :D
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Се уште работи, јaс бев тaму пред некoи две недели. А зa чaеви, не знaм кoи тoчнo ги имa, имaм прoбaнo сaмo леден чaј oд (aкo не се лaжaм) кaмилицa.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Чаеви има ногу интересни под назив Yoga Tea или слично. Провери у Биокулт, чаевите се стварно ногу добри, повеке врсти ги има, сите се комбинација со ногу индиски билки и зачини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom