Љубов со магија

Член од
12 април 2018
Мислења
29
Поени од реакции
27
Личност од семејството добил прстен направен од млеко од мајка му и од сестра му (двете у исто време биле доилки)и која ќе ја видел низ него негова била.Цел живот го помина со разни жени една го чекаше до 45год и потоа се омажи за друг. Не сакам да верувам но сакам да кажам ако е стварно така прстенот што го користил изгледа му поминало дејството и еве сега е сам самува од толку жени дома ни една.
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
59
Поени од реакции
38
Kakva e taa ljubov so magija??? Toa ne e ljubov tuku zaloznistvo.Ne mozam da se iznacudam na luge koi se spremni na se samo da zadrzat nekoj pokraj sebe,makar i na sila.Zarem ima idnina takvata ljubov?Ne veruvam
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.412
Личност од семејството добил прстен направен од млеко од мајка му и од сестра му (двете у исто време биле доилки)и која ќе ја видел низ него негова била.Цел живот го помина со разни жени една го чекаше до 45год и потоа се омажи за друг. Не сакам да верувам но сакам да кажам ако е стварно така прстенот што го користил изгледа му поминало дејството и еве сега е сам самува од толку жени дома ни една.

како во исто време биле двете доилки...абе која глупост човече:facepalm:
 
Член од
12 април 2018
Мислења
29
Поени од реакции
27
Да точно дека биле мајки истовремено затоа што мајката ја раѓа Трајанка на 17год,а Трајанка раѓа на 18 год шо значи мајката и била 35 кога го родила последното седмо дете коа и е братче на Трајанка. Порано било нормално ова жените раѓале млади и по повеќе деца.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.412
Да точно дека биле мајки истовремено затоа што мајката ја раѓа Трајанка на 17год,а Трајанка раѓа на 18 год шо значи мајката и била 35 кога го родила последното седмо дете коа и е братче на Трајанка. Порано било нормално ова жените раѓале млади и по повеќе деца.

Значи тоа било мнооогу одамна а тебе некој ти раскажал за тоа минато и ти му поверува!?
 
Член од
12 април 2018
Мислења
29
Поени од реакции
27
Значи тоа било мнооогу одамна а тебе некој ти раскажал за тоа минато и ти му поверува!?
Не знам колку мислеш за многу одамна сите личности се живи и уште на почетокот напишав дека овие личности ми се во моето семејство така да се си е вистина.Мајка и на Трајанка сега е 93години.
Кој не сака не мора да верува.поздрав
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Не знам колку мислеш за многу одамна сите личности се живи и уште на почетокот напишав дека овие личности ми се во моето семејство така да се си е вистина.Мајка и на Трајанка сега е 93години.
Кој не сака не мора да верува.поздрав
Да се посети Иван Исцелител фамилијарно не ќе е лошо.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
ИМА МАГИЈА И ТОА ПРОВЕРЕНА 100% ЈА НАРЕКУВААТ ДОБРО СИТУИРАН СЕ ФРЛА СО ПАРИ ПО СЕТАЊЕ ,ПАРФЕМИ,СКАПИ ПОКЛОНИ И ТРАЕ СЕ ДОДЕКА СНЕМАС ПАРИ ПОСЛЕ КЕ МЕСАС МАЛТЕР ЗА ДА СИ ЗЕМЕС ЦИГАРИ
Автоматски споено мислење:

ИМА МАГИЈА И ТОА ПРОВЕРЕНА 100% ЈА НАРЕКУВААТ ДОБРО СИТУИРАН СЕ ФРЛА СО ПАРИ ПО СЕТАЊЕ ,ПАРФЕМИ,СКАПИ ПОКЛОНИ И ТРАЕ СЕ ДОДЕКА СНЕМАС ПАРИ ПОСЛЕ КЕ МЕСАС МАЛТЕР ЗА ДА СИ ЗЕМЕС ЦИГАРИ
Автоматски споено мислење:

Да точно дека биле мајки истовремено затоа што мајката ја раѓа Трајанка на 17год,а Трајанка раѓа на 18 год шо значи мајката и била 35 кога го родила последното седмо дете коа и е братче на Трајанка. Порано било нормално ова жените раѓале млади и по повеќе деца.
АПСОЛУТНО СЕ СОГЛАСУВАМ ПОРАНО ИМА ИЛЈАДНИЦИ ПРИМЕРИ КАДЕ МАЈКА И КЕРКА ВО ИСТО ВРЕМЕ БИЛЕ БРЕМЕНИ ,АМА РАГАЛЕ ПО 10-ТИНА ДЕЦА ,ДУРИ ЗНАМ ЕДЕН ПРИМЕР КАДЕ СНААТА И СВЕКРВАТА БРЕМЕНИ А ОНА ЗА ПРСТЕНОТ НЕ СУМ ЦУЛ САМО ЗНАМ ДЕКА ОБИЦАЈ Е НЕВЕСТАТА СКРИСНО НА ДЕНОТ НА СВАДБАТА ДА ГО ПОГЛЕДНЕ ИДНИОТ МАЗ ЗЕТОТ НИЗ ПРСТЕН
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom