Љубовни совети/ситуации

Член од
8 јануари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
13
Пишувајте за се што ќе ви дојде на памет... Совети за врски, запознавања, дејтови, скршено срце, врска на далечина, невозвратена љубов, возвратена љубов, среќа, најлош дејт, тага...споделете се што сакате, тука сме за дружба, смеење и совети
Автоматски споено мислење:

Епа кога веќе јас ја отворив темата да започнам јас.
Ми се случи лани летото, се запознав со едно момче, јас 16 тој 22 год., излегувања, дејтови, бла бла се со ред, но на крајот си замина во друга држава да студира, пред да замини му реков да се видиме за последно и ме откачи, немал време, и после излезе со другари . Не можев да се опоравам па околу 5-6 месеци, ме фати депресија, почнав да излегувам со други, да го заборавам, ама залудно, се убедував дека на 16 год. не може да се пронајде вистинската љубов, ама ете можело.
Сега, после 1 год. пак ми пиша и ме бара, пак ќе идел мк и сакал да се видиме, сакам и јас ама осеќам страв и недоверба...не знам шо да прам...
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
13
Пиши му. Ке те плесне два пати и ке завршите работа. Ем ти среќна, ем тој со маде ко чибук. :D
Од моја страна не е работата за плескање.. Работата е то шо јас го сакам него а тој не знам шо сака од мене
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Од моја страна не е работата за плескање.. Работата е то шо јас го сакам него а тој не знам шо сака од мене
Знае се он шо сака од тебе, ама знае се и шо не сака од тебе! Не сака прикулица.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
13
Знае се он шо сака од тебе, ама знае се и шо не сака од тебе! Не сака прикулица.
Абе искрено сите така ми велат ама јас се убедвам во спротивното..Као демек пак ме бара оти ме сака и му фалам. А и не е стабилен тип, 23 години ум за 13
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Абе искрено сите така ми велат ама јас се убедвам во спротивното..Као демек пак ме бара оти ме сака и му фалам. А и не е стабилен тип, 23 години ум за 13
Не гледаш убаво срцка. Он тачно знае шо сака. Неќе да се врзува. А ти стабилна ли си? Не те провоцирам. Малечка си уште и затоа ти даваме насоки, да си ги увидеш заблудите у вези љубовта и сакањето!
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
13
Не гледаш убаво срцка. Он тачно знае шо сака. Неќе да се врзува. А ти стабилна ли си? Не те провоцирам. Малечка си уште и затоа ти даваме насоки, да си ги убидеш заблудите у вези љубовта и сакањето!
Не ме провоцираш не. Знам дека сум мала и сето то, ама ете сега моментално то ми се случва во животот и на то сум фокусирана, а и ми е страв да не останам заљубена во него па цел живот да го мислам..
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не ме провоцираш не. Знам дека сум мала и сето то, ама ете сега моментално то ми се случва во животот и на то сум фокусирана, а и ми е страв да не останам заљубена во него па цел живот да го мислам..
Така се расте. Ке се заљубуваш, одљубуваш, again and again...
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
476
Поени од реакции
863
Не ме провоцираш не. Знам дека сум мала и сето то, ама ете сега моментално то ми се случва во животот и на то сум фокусирана, а и ми е страв да не останам заљубена во него па цел живот да го мислам..
Ќе си најдеш друг, не мисли се многу, и не се залажувај на 3 - 4 убави збора. Не се јаде сé што лета. ;) :anco:
 
Член од
16 ноември 2019
Мислења
185
Поени од реакции
839
Не ме провоцираш не. Знам дека сум мала и сето то, ама ете сега моментално то ми се случва во животот и на то сум фокусирана, а и ми е страв да не останам заљубена во него па цел живот да го мислам..
И јас така се заљубив, мислев цел живот само на него ќе мислам. Цело основно го сакав, цело средно, цел факултет, и сега знаеш што? Ништо, не ми е гајле за него. Фаза ти е, ќе ти помине, верувај
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Џабе се савети. Таа фаза на занесеност у облаци едноставно мора да се проживее.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
I na mene taka eden i do den denes mi se svigja probaj nemoj da se zeznesh, edno spienje manje vishe barem ke si potvrdish kako e?
 

Viollet

М
Член од
9 декември 2019
Мислења
267
Поени од реакции
1.750
Како бе така едно спиење мање више, не и давај такви совети. По опишаната ситуација се гледа дека имаат различни очекувања, тој се враќа сега и за да не се замара да си бара некоја за секс, знае дека таа му е достапна, и ајде дај што даш. На крај девојчето пак ќе се најде у првобитната ситуација.
Девојче и да си заљубена сега, ќе помине со време одбиј го, за љубов не се моли.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
13
I na mene taka eden i do den denes mi se svigja probaj nemoj da se zeznesh, edno spienje manje vishe barem ke si potvrdish kako e?
Нема шанси хахахах не се водам по то во животот. Јас да легнам со него, тој да си се задоволи, да си го исполни времето дури е тука и на крајот јас пак да се најдам во истата ситуација како лани. Тој не ме побара ни еднаш дури беше таму, сега ќе си иди и се сети на мене, епа нема да биди ко шо си замислил тој. Мене навистина ми фали и сум затрескана во него, фаза е шо да прам, ама нема толку ниско да паднам и да прам шо сака тој или па да шо би се рекло да играм ко шо свири тој
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Нема шанси хахахах не се водам по то во животот. Јас да легнам со него, тој да си се задоволи, да си го исполни времето дури е тука и на крајот јас пак да се најдам во истата ситуација како лани. Тој не ме побара ни еднаш дури беше таму, сега ќе си иди и се сети на мене, епа нема да биди ко шо си замислил тој. Мене навистина ми фали и сум затрескана во него, фаза е шо да прам, ама нема толку ниско да паднам и да прам шо сака тој или па да шо би се рекло да играм ко шо свири тој
Демек ти нема да се задоволиш :D
Изеби си се ако нема со некој друг подобар и не му мисли многу. За каква црна љубов спамаш овде.....секс ти е во глава цело време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom