Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Sovet mi se svigjaat dvajca od rabota potocno toj edniot poishe ali i drugiot ne e losh. E sega rabotata e so mi se od rabota i mi e glupo. I so sigurno posho se jaki se zafateni ili nezainteresirani. So da praam? Posebno toj so mi se svigja se gubam u blizina koga sum :( a sepak posto od rabota si kjutam iako od drugi sektori se. si bi mi preporacale? Da si kjutam i da batalam ili? :(
А ти невесто, шо ти се имат пола Скопје пуштано во кој сектор си? За другар ми Коле прашувам. Стварно.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
А ти невесто, шо ти се имат пола Скопје пуштано во кој сектор си? За другар ми Коле прашувам. Стварно.
me otkaci vishe, i toa na najbedniot nacin ko so kazuva pogovorkata covek nesmee da prdne posho ke go napraat deka se posral. So izvinenje na rec.
inace vo administracija sme i dvajcata.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Бившиот се спасил, тешко новиот...
 
Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
Ме интересира од машка страна, зошто бившиот со кој раскинавме пред еден месец заследува мои другарки а мене па ни ми лајкува, ни стори не ми отвора, предходно отвораше а сега веќе не, а знам дека во првите му излегувам? Од инает да ме нервира или?
Инаку година и пол бевме во врска. Да не објаснувам сега, само ме интересира ова конкретно?
Истото го имам правено на повеќе наврати чисто поради тоа што и те цитирам односно ако девојчето има low self esteem што и во најчести случаи е така бидејќи бркам исклучиво девојки со low self esteem или daddy issues, како и да е тоа е одлична тактика како да имаш повеќе девојчиња што ќе трчаат по тебе без да се замараш и да се инвестираш многу.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Epa vaka iam eden problem vekje podolgo vreme znaci so godini nemozam da si fatam decko. Neznam koja e pricinata?kade gresham? So e rabotata?
Ако не можеш да си фатиш дечко, тогаш фати си девојка, модерни времиња :cool:
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
a voedno ni drustvo nemozam da si najdam, isto taka neznam koja e pricinata?
Автоматски споено мислење:

a voedno ni drustvo nemozam da si najdam, isto taka neznam koja e pricinata?
i ke ve zamolam gluposti da ne pishuvate posho ozbilno prasuvam.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
Ако те тепаат ќе ги пријавиш во полиција.
So ti e be kaj nas ke recat kojzne ti kakva si i so praish i kako se ponasash za da te tepa ili vara nekoj a nikoj ne razmisluva na toa deka ima lugje koj se bolni a vaka izgledaat i gi znaat site ko dobri fini kulturni poshteni. Da ne pocnam da zboram, posho megju nekoj od tie ima i lugje od tuka. Ajde se odjavuvam i samo ke kazam da ne dade gospod na nikoj.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom