Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
2 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
2
И кажав вчера како се чувствувам и се тоа додека разговаравме, она кажа дека ме сметала само за близок пријател, и тогаш и изумре разговорот. Е јебига, бар се обидов.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
И кажав вчера како се чувствувам и се тоа додека разговаравме, она кажа дека ме сметала само за близок пријател, и тогаш и изумре разговорот. Е јебига, бар се обидов.
Памет за во иднина да не ја одолговлекуваш неизвесноста...затоа директно прашање секогаш е најдобро решение, барем знаеш како ќе се одвива врската...џа или бу, то ти је;)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.408
Флертот е најчесто глума.
Фаќање на косата, смешкање, буцкање и слично, а наредните денови никаде ја нема.
И јас сум бил „жртва“ и голем број други биле жртви.
Како може некој да е жртва на флерт бе???
Факинг флерт е, не се земате па да бидеш жртва.
 
S

silmarillion

Гостин
И кажав вчера како се чувствувам и се тоа додека разговаравме, она кажа дека ме сметала само за близок пријател, и тогаш и изумре разговорот. Е јебига, бар се обидов.
Ако немаш напраено ништо претходно физички (секс, мување) најголема грешка е да и се отвориш со чувства.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Ако немаш напраено ништо претходно физички (секс, мување) најголема грешка е да и се отвориш со чувства.
Nema problem ako nemas napraveno aj ke si pravime muabet do 100 god i da ne znaes na sto si . Za mene dobro e postapil i rekol na devojceto jas go mislam tawa i tawa za tebe ako ti odgovare ok ako ne pak ok ,a ne na tipkata koga i e dosadno ke si 4atuvat a vecerta ke ode da se stiska so drug a na tip4eto ke mu pravi mabete kako si pominala prethodnata vecer.
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
69
Поени од реакции
16
И кажав вчера како се чувствувам и се тоа додека разговаравме, она кажа дека ме сметала само за близок пријател, и тогаш и изумре разговорот. Е јебига, бар се обидов.
Arno tebe za blizok prijatel a mene mi rece kako brat me smetala. Taka da te razbiram.

Sent from my 5010X using Tapatalk
 
S

silmarillion

Гостин
А аха, требал одма со патент од панталоните да се отвори:D
Не никако, требал уште 2 години да праи муабет за кралицата да не се навреди ако и се пушти. Иако не ја знам ситуацијата, нагаѓам дека ако пробал похрабро да искористи момент да ја пољуби боље ќе прошол него да и ги слуша проблемите со години ко најдобра другарка и после да и каже, ама знаеш што ми се свиѓаш итн. Која жена ќе заврши со некој кој со години и бил најбољи и ги слушал проблемите и интимите со други? Не, не извини, кој е тој што сака да заврши со жена на која и бил најбоља другарка?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Касно палел човекот, да.
И ко што Крусер убаво викаше - задрапај ја, залапај ја, така и јас се согласувам со тоа што членов барем и` признал, иако задоцнил у постапката и сеа знае на што е. Башка друг пут ќе знае друкчие да се понаша со женско.
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
54
Поени од реакции
73
Слободен некој/некоја за во инбокс, ми треба совет?
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
5
Let me get this right...
Имаш сопруга, имаш дете... и кога се скаравте ги вмешавте родителите? АЛО?
И како тоа за банална расправија се доаѓа до развод? Ако е банална расправијата и од таква се доаѓа до развод седни и клај си го прстот на глата дали сакаш да си во брак со таква особа... (ако е до неа, а ако е до тебе... Господ да ти е напомош).

Мешање на родители... глупост од невероватни размери. Што очекувавте? Некој што е 25-40 години разлика од вашите да размислува исто како вас? Да ви ги сфати проблемите, потребите, недоразбирањата? На крај краева да ви даде корисен и паметен совет?

На крај, тајно состанување како тинејџери... со кој памет?
Ако мислите дека сте еден за друг, парталите и на страна. Дали во Германија или не знам јас каде едноставно одите некаде на страна без родители и нивно мешање.

Малку покомплицирани се работите него што ги имаш пишано во постираното изгледа пријателе ;) Ум во глата и мисли на детето, со „сопругата“ очигледно сте ја заебале работата (од памет, ... твој, нејзин - најверојатно нејзин пошто не се плачи пред родители... ако си кадарен да се мажиш и да имаш деца ќе бидиш кадарен и бракот да го тераш без влијание од страна), сега останува да се крпат последиците за тоа дете кое го спомнуваш... помеѓу вас е прашање што и како но според мене треба да пресечите и да не ја влечкате работата. Или сте или не сте заедно. Ende.




Како што вели чика Саша Матич (кој сум сигурен дека го слушаш): „Тражи нову љубаФ“...







... никако со нејзин татко, ти си женет за негова ќерка, а не за него ! Штом тајно се гледате со жена ти значи таа ,,се смири,,, е па сега нека повели таа, како ја расипа рабоата зборувајќи лошо за тебе, така нека ја исправи работата зборувајќи добро за тебе, и онака татковците имаат слабост кон ќерките и ќе попушти !
Таа вика дека ќе ја смирела топката со нејзиниот татко, али поголемиот проблем е што не сака да дојди повеќе во Германија, ме вика да сум се врател јас во Мк.
И тоа е малку комплицирано, значи кога ја побарав за жена само ја побарав, по кратко време ја седнав да разговараме и заедно да одлуциме каде ќе живееме. Тоа треба да биди одлука од двајцата. И таа вика јас размислував за ова и поради тие и тие причини подобро е да живееме во Германија ама ќе те замолам да средиш се оти од први септември 2017 детето треба да почни на школо. Тогаш јас бев пресно дојден тука и направив се што можев, зедов стан, го опремив со се апсолутно со се, една виљушка немав, се купив, мебел и тааа го ѕнае тоа, сите пари што ги штедев ги потрошив ѕа тоа, добијаа и двете виѕи 5 годишни овде и сега ми вика да се вратам наѕад...

Да имам дете со неа , и да се кријам од нејните родители. :facepalm: Братко не сакам да звучам агресивно критично али дефинитивно барем за овој проблем цела кривица е во тебе.
Значи прво нешто шо треба да го направиш е да го заковаш татко и на ѕид и да му објасниш како стојат работите , дека има внук од тебе и од ќерка му , и во најмала рака ако ништо друго цел живот ќе сте на некој начин поврзани поради детето.
Второ има да седнеш со жена ти и лесно лесно да си ја средиш ситуацијата ( зошто и сам кажа дека сте се скарале за банална работа ) , и дека за секој проблем меѓу вас КРАЈНО ДЕТСКИ е да мешате родители , особено за банални работи.
Сетоа тоа погоре зависи исклучиво од тебе и претставата за иднината на твојот живот , зависи шо сакаш де. Ако си ја сакаш сопругата и сакаш да продолжиш да си во фамилијарна заедница со неа а и она истото го сака , НЕ ПОСТОИ АПСОЛУТНО ништо што може да ве спречи во ова , освен смрт недај боже. Треба да се има агресивен и активен став во животот за работите шо ги сакаме , и сакаме да го доживуваме. Мора да се оди со сите сили да се добие/зема тоа што го сакаме без разлика на средствата.
Послушај ме за ова и ќе видиш дека се ќе се среди.
Неможам со него да разговарам бидејќи тој несака со мене, страв ми е да појдам да не ме иѕбрка, го побарав неколку пати на телефон, првиот пат ми кажа дека нема време, а потоа не одговараше на повиците.

Патем, детето не е мое, нејзино е од првиот маж

Нема потреба татко и да се меша меѓу вас и вашата расправија. Разговарај со сопругата, можеби му кажала некои работи за тебе во афект. Доколку е како што викаш (дека се сакате, состанувате и слично), разговарај со сопругата таа да среди со татко и, затоа што сепак таа ги кажала тие работи. Ти не можеш ништо да направиш освен да разговараш со неа и да оставиш таа да расчисти со татко и и да ја поправи својата грешка, зашто вака ако продолжи, разводот нема да ти биде само на муабет.
Да погодам како ги вмешавте родителите: ти си ја избркал и таа отишла кај татко и и мајка и. Или си ја натепал или си се заканувал дека ќе и го земеш детето. Ако си направил било што од ова, ти имаш проблем со себе.

Пс. банална караница не разнишува брак. освен ако не е црвлив, шуплив и празен.[DOUBLEPOST=1498996952][/DOUBLEPOST]



Не ја избркав, напротив, се скаравме и јас си заминав од станот. Наредниот ден требаше да одиме за Берово и ја чекам, ја нема да се јави. Требаше да се чекираме таму после 14:00. Бидејќи таа не се јави, ајде реков да попуштам и во 14:30 и ѕвонам, ајде душо додека не е прекасно да одиме...Одговор добив: јас сум веќе таму со ќерката.
Јас прелетав 2000км ѕа да бидам со нив, а не за таа да замини сама поради една кавга...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom