Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
@bucio да колку помалце му работи алатчето и колку побела коса може да има толку поголема цена има мажот после 40тата и после 50тата и 60тата им е највисока цената :icon_lol: причај ми о томе:icon_lol:

@Krstev Куќо стара!:icon_lol: Цел роман си ми извезол. фала ти! гет леид! бтњ сум си ја завршила работата у кујна сеа рат пишам.

Од такви како @macko i стари ергени, што не планираат да се одвојат од мамината цицка, ни пропаѓа нашава мила Македонија! е од таквите! 30 ги начукал пази молимте! А сеуште се мисли дали да се женел! Срамота! Пази зима 400 евра плата! И малце му било! бре бре, срам ми е веќе да се кажам македонка, срамота е и греота ова што се прави, Други ќе ни ја земат државата! и заслужено! нека им е со среќа, на вакви фалични од "од мочка правени" мамини и татини синчиња, ништо не треба да им се дава! Уживајте си, само кога ќе ги нема мама и тате не знам што ќе правите тогаш сами и кого ќе имате на овој свет.

Земете правете деца одете работете, во турско поарно услови да не имале, НЕ! па имале по 6-7 деца. Е ама полесно е Мамооооооо! дај ми да јадам! Мамооооо! Донеси ми вода! Мамоо свари ми кафе треба да не се одвојам од мониторов и од фб и форум во наредниве 100 години!
Незнам кај најде заклучок дека имам 30 години имам само 26 и кое е тоа правило стар ерген абе било тоа пред 30 години може. Можам да се оделам не ми е тоа проблемот ако добро читаш друг ми е проблемот под кирија само со моја плата , а ја имам куќа е тоа ти се вика неекономија.
 
M

Moon Child

Гостин
Незнам кај најде заклучок дека имам 30 години имам само 26 и кое е тоа правило стар ерген абе било тоа пред 30 години може. Можам да се оделам не ми е тоа проблемот ако добро читаш друг ми е проблемот под кирија само со моја плата , а ја имам куќа е тоа ти се вика неекономија.
Дали ти мислиш ако отидете под кирија, и она почне да работи, дека нема својата плата да си ја троши на себе?
Оти знам и за таков пример. Пар кој живееше заедно 4 години, момакот црнчи градежно, девојката беше келнерка, она цела своја плата си ја трошеше на себе, а овој греотиот плаќа кирија, сметки, вода, струја, купува за јадење.. Она со својата плата по цел ден со другарките на кафиња, човекот дома си иде од работа, ни зготвено ни бутур, немала кога да зготви, па нормално дека за кој полов орган би ја чувал дома да ја издржава, и ги акна клоците.
Мој совет ти е отварај очите друже, да не биде после касно.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Другарчиња потребна ми е огромна помош од мене.. Некој знај некој не, девојката пред 2 месеци ме изневери со еден тип.. После одредено време и простив и све продолжи како што треба.. единствен и бев, само мене ме сакала, све сум и бил (типични глупи муабети)
Пред 2 недели почнав да и напинам да го избриши на фб (и секаде) тој со кој ме изневери.. не сакаше.. Почнав малце построго да се однесувам и почна да и смета..
Ми вика демек неможиме вака блабла.. сакам појќе слобода ама мн те сакам ќе неможам да те забораам.. и и викам добро ајде ќе раскиниме.. И све океј заврши пред 4 дена..Сега дознав дека пред тие 4 дена тој ја убедувал да раскини со мене едно друго, и угодувал ја лажел па така раскинавме..

Покрај све таа ми ветуваше и се колнеше во мене дека нема ништо со него, не пишувале, не се слушале а ете све испадна обратно.. Сега во моментов си густираат.. таа тврди дека и е многу тешко а уствари си е со него..

Све испадна лага.. Сега проблемот е сакам да и вратам.. да и докажам дека неможи со мене да си игра и да ме лажи.. Неверство и простив, кое после месец дена таа го повтори на некој начин.. Ако имате прашања прашајте..
http://m.tocka.com.mk/vesti/216617/ja-izbricil-do-gola-glava-zatoa-sto-go-izneverila-potoa-za-kazna-1117-gi-izbricil-i-vegjite
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Незнам кај најде заклучок дека имам 30 години имам само 26 и кое е тоа правило стар ерген абе било тоа пред 30 години може. Можам да се оделам не ми е тоа проблемот ако добро читаш друг ми е проблемот под кирија само со моја плата , а ја имам куќа е тоа ти се вика неекономија.
Епа добро тогаш седи си кај мајка ти и никому ништо и волкот сит и овците на број.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Mnogu sum zaljuben vo edna devojka veke nad 2 godini, a taa ne saka nisto so mene. Mnogu mi e tesko i postojano mislam na nea. Za nesreka koleska mi e od rabota i moram sekojdnevno da ja gledam. Pomos!!!?????
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
....Сега проблемот е сакам да и вратам.. да и докажам дека неможи со мене да си игра и да ме лажи.. Неверство и простив, кое после месец дена таа го повтори на некој начин.. Ако имате прашања прашајте..
a da ne se zamaras vise? zasto ne ja zakopas vo minatoto? ke se vleces so vrajkanje so ne znam sto a usvar samo ke si gubis vreme. nejze sekako ke i se vrati sve sto storila ti samo sedi kjuti i gledaj,togas ke i plesnes vlice.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Кој се тоа сите? И кој рече дека мора се пратат општествените правила? Не си способна да размислуваш со сопствена глава па мора тие правила да ги следиш или?
And still others say a man should marry a woman about 15 years younger — at least if he wants to make sure his kids survive.[DOUBLEPOST=1481991888][/DOUBLEPOST]
Mnogu sum zaljuben vo edna devojka veke nad 2 godini, a taa ne saka nisto so mene. Mnogu mi e tesko i postojano mislam na nea. Za nesreka koleska mi e od rabota i moram sekojdnevno da ja gledam. Pomos!!!?????

Игнорирај ја, ќе речи овај оладе сиба мајката, и сама ќе ти се намести на кур, сериозно ова, од искуство :icon_lol:.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.073
Поени од реакции
3.216
znaci uste postojat tie muvancii??? bez da legnes so nekoj??? jas mislev deka toa od pred 10 godini navaka go nema
Пред пола година мајка ми директно ме прашува, “сине што функција имаат тие мувачиците“ :eek: после кога ми дојде да се смеам:pos:,
попосле ми кажува дека на една пријателка еден роднина имал 3 другарки за мувачици и плус девојка, па ја интересирало што функција имале тие мувачиците:lolzz:

Мувачици сега јавно ви се извинувам:kuracc:
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Епа добро тогаш седи си кај мајка ти и никому ништо и волкот сит и овците на број.
:facepalm:

жена, ко ќе запни за нешто нур та нур. :tapp:

ти од чија цицка цицаш лепотице, да не се оддели од мајка ти на 26 или уште си таму м? кога замина? (под услов да си замината или пак да не излажиш)

@macko i во право си брат. не ја слушај ни оваа тука нафуранава на форум шо те трола (кој ја знае што има налепено толку комплекси што излечи) ниту пак да ја слушаш таа што ја имаш ти и што не знае што сака од себе камоли од тебе. терај даље.

:kuracc:
шо знајш можи доктур имам завршено :P хејтер еден :D

Mnogu sum zaljuben vo edna devojka veke nad 2 godini, a taa ne saka nisto so mene. Mnogu mi e tesko i postojano mislam na nea. Za nesreka koleska mi e od rabota i moram sekojdnevno da ja gledam. Pomos!!!?????
имаш едно правило, кај шо го вадиш лебот не го вади курот... така да ваљда јасно ти е ;)

е сега до толку ако ти се свиѓа, убаво ти викаат погоре... не ја мавај од кур сама ќе ти се јави (мада тоа си требал уште од почеток).
а ако е некоја пуфла на која си и ставил до знаење дека ти се свиѓа и те мота по тавани 2 години тогаш продужи даље... во овие 2 години си имал време да и ставиш до знаење дека ти е убава, дали директно со збор и постапки или со некои индиректни потези, битно си имал.

башка 2 факинг години, зошто побогу? не сака да е со тебе, не сака... нека е здрава и жива. не е ни прва ни последна, а можда и едноставно не те свиѓа & that is that ;)
 
M

Moon Child

Гостин
Пред пола година мајка ми директно ме прашува, “сине што функција имаат тие мувачиците“ :eek: после кога ми дојде да се смеам:pos:,
попосле ми кажува дека на една пријателка еден роднина имал 3 другарки за мувачици и плус девојка, па ја интересирало што функција имале тие мувачиците:lolzz:

Мувачици сега јавно ви се извинувам:kuracc:
баба ми викаше дека братучедка ми имала мувало.:pos:
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
:facepalm:





:kuracc:
шо знајш можи доктур имам завршено :P хејтер еден :D
Да тоа си помислив сериозно, си викам овај мора да има за докТУР завршено :pos:,. многу интелегентни постој пишва, просто да ти се диват народов, на умот.

Mnogu sum zaljuben vo edna devojka veke nad 2 godini, a taa ne saka nisto so mene. Mnogu mi e tesko i postojano mislam na nea. Za nesreka koleska mi e od rabota i moram sekojdnevno da ja gledam. Pomos!!!?????
Кокошкар, ако не сака, не сака. Со сила убавина не бива, стара пословица, ама мудра и запамети ја. Заљубеноста ќе ти помине, ја ти давам рок од 3-4 год. после дури ќе се прашуваш сам себе, како сум можел во глупачава да се заљубам, слушај ме ти зборувам од искуство, а и докажано е дека таа состојба на заљубеност, трае макс. 3-4год. Почекај ќе видиш, ќе помине.;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom