Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Ми треба совет за поклон, девојка ми за месец дена слави полнолетсво, a јас си немам благе везе што да и купам.
Шерпа за ајвар,и кутлача и таа големата дрвена лажица за мешање.
 
G

Gosh

Гостин
Прашај по другарки, или пак ако стоиш добро со брат, сестра, мајка нејзина што би сакала или што и треба...

Битно е да и значи, а не да биде прескапо или пак купено ради реда...

И во врска со мечињата, иам 24 па би се стопила да ми купи некој огромно мече... Се е тоа индивидуално...
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Друштво имам мал проблем, не љубовен али ајде... Со девојками одиме веќе 6/7 месеци.. Јас имам 19 (скоро 20) а таа 16...
Проблемот е што таа не сака да слушни за секс и такви ствари.. Досега немала дечковци, само еден мувач и тоа е тоа.. Све ок али не ме пушта ни да ја допрам.. Ја прашав што е работата, ми вика само јас ти верувам едно друго, порано подоцна тоа ќе се случи тоа али сега не сакам..

Сега знам некој ќе ми пиши мала е 16 едно друго..али сите знаеме дека сега 60% од девочињава се кинат на 14/15 години и тоа со некои безврска типови.. А таа е свесна дека се сакаме премногу и дека никогаш нема да ја изневерам/излажам...
А и јас, 19 години имам и потреба и едно и друго...

Odnesi ja na vodno i zlostavuvaj ja.
 

fermalen_nenormalen

Зa дa гo зaбoрaвиш минaтoтo гледaј вo иднинaтa !!!
Член од
20 септември 2016
Мислења
4
Поени од реакции
4
Друштво имам мал проблем, не љубовен али ајде... Со девојками одиме веќе 6/7 месеци.. Јас имам 19 (скоро 20) а таа 16...
Проблемот е што таа не сака да слушни за секс и такви ствари.. Досега немала дечковци, само еден мувач и тоа е тоа.. Све ок али не ме пушта ни да ја допрам.. Ја прашав што е работата, ми вика само јас ти верувам едно друго, порано подоцна тоа ќе се случи тоа али сега не сакам..

Сега знам некој ќе ми пиши мала е 16 едно друго..али сите знаеме дека сега 60% од девочињава се кинат на 14/15 години и тоа со некои безврска типови.. А таа е свесна дека се сакаме премногу и дека никогаш нема да ја изневерам/излажам...
А и јас, 19 години имам и потреба и едно и друго...
Дечкo сексoт не е прoблем сaмo пo себе ке си дoјдaт рaбoтите штo ти и девoјкa ти ги сaкaте. Сaмo вие сaкaјте се и прaвете убaви рaбoти и тoa ке се случи aмa не зaбoрaвaјте дa рaзгoвaрaте зa тoa. Кaжете си се штo ве мaчи и ќе гo решите мнoгу брзo прoблемoт.Пoздрaв.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Друштво имам мал проблем, не љубовен али ајде... Со девојками одиме веќе 6/7 месеци.. Јас имам 19 (скоро 20) а таа 16...
Проблемот е што таа не сака да слушни за секс и такви ствари.. Досега немала дечковци, само еден мувач и тоа е тоа.. Све ок али не ме пушта ни да ја допрам.. Ја прашав што е работата, ми вика само јас ти верувам едно друго, порано подоцна тоа ќе се случи тоа али сега не сакам..

Сега знам некој ќе ми пиши мала е 16 едно друго..али сите знаеме дека сега 60% од девочињава се кинат на 14/15 години и тоа со некои безврска типови.. А таа е свесна дека се сакаме премногу и дека никогаш нема да ја изневерам/излажам...
А и јас, 19 години имам и потреба и едно и друго...
Идете година/година ипол ако до тогаш не се развие интимност тогаш заеби и барај си друга. Малце во глуп период сте се фатиле тебе ти се ебе, а она е во период кога мисли дека ако се скине цел свет ќе се преврти.

П.С Со година/година ипол би требало интимноста да е доволно развиена и сексот сам по себе да си дојде. Е сега може да испадне дека всушност не ја привлекуваш доволно или нешто сосем трето.

Во глобала сам треба да процениш колку треба да чекаш. По некоја моја логика ако 1 ипол година не е доволно за да створиш интимносттогаш не ќе да е вистинската(дури и премногу е ова)

Е сега пак ќе кажам она е во малку зезнат период да бевте двајцата 19+ и 6 месеци се многу.(Али женско како женско почуствителна тема е за неа башка притисок од околина/муабети за курви/лесни девојки итн)

П.С Ако не сака ниту да ја допреш значи она ич не ти верува и треба серизно да поработиш на тоа пошто очигледно за 6 месеци немаш никаков напредок. Едно е некој/а да вели дека ти верува, а сосем трето навистина да има доверба во тебе.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Фала ви на сите за одговорите.. Проблемот е што кога ќе пробам да ја фатам ми ја трга раката, после 2/3 обиди ок е ме пушта, се додека не и текни дека премногу сме заминале и не ми се налути.. Таа мисли дека ако почниме со допирања, мастурбираме, едно друго и дека само од себе ќе дојди и до секс, па мислам дека затоа несака ништо сеуште..
А знае дека ја сакам и дека нема да ја искористам.. Знае дека сум вистинскиот пошто веќе премногу работи направив за да и докажам.. Јас пак ќе ја сакам безразлика за сексот али ипак тоа е нешто плус (како што кажавте во тие години сум).. Предходно сум бил со повеќе женски што сме се знаел многу кратко, авантури и различни глупости која скоро никоја не сум ја сакал искрено. а оваа сега ја сакам како никоја досега недава... така да сега веќе 1 година само на леванка сум :D
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Фала ви на сите за одговорите.. Проблемот е што кога ќе пробам да ја фатам ми ја трга раката, после 2/3 обиди ок е ме пушта, се додека не и текни дека премногу сме заминале и не ми се налути.. Таа мисли дека ако почниме со допирања, мастурбираме, едно друго и дека само од себе ќе дојди и до секс, па мислам дека затоа несака ништо сеуште..
А знае дека ја сакам и дека нема да ја искористам.. Знае дека сум вистинскиот пошто веќе премногу работи направив за да и докажам.. Јас пак ќе ја сакам безразлика за сексот али ипак тоа е нешто плус (како што кажавте во тие години сум).. Предходно сум бил со повеќе женски што сме се знаел многу кратко, авантури и различни глупости која скоро никоја не сум ја сакал искрено. а оваа сега ја сакам како никоја досега недава... така да сега веќе 1 година само на леванка сум :D
Смени рака, плускавци ке си направиш.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
458
Поени од реакции
99
Здраво сакам малку помош. Решив да флезам во сериозна врска и најдов една кандидатка за таа работа :) . Проблем е во тоа што со девојките со кој сум бил досега се биле онака несериозни врски и сега малку ме фаќа трема со оваа. Сакам совет како да почнам и да газам на сигурно да не ја утнам работата . Девојчето е три години помало од мене, оди на факултет и имам контакт со нејзе ( имаме седнато еднаш на кафе бидејќи сум колега на факултет со нејзина другарка ). Ја прашав нејзината другарка рече дека е сингл и да стапам во акција. Е сега ајде овде некој поискусен нека ми даде насока и брзина со која да одам :D

Благодарам однапред
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
скимчо, оди лево и со втора брзина.

нема правила бе брат. биди тоа што си. ако ти се допаѓа таква каква што е, ако таа те гледа океј ваков каков што си, што ќе ти е совет?
немој да си мамина маза, ете тоа да не бидиш. да не биди се на изволте кај тебе, нека има доза на мистичност. не лажи, не преувеличувај, не измислувај... едноставно биди спонтан, повеќе и подобро од тоа здравје.
да си гледаш да ја насмееш, тоа обавезно и гледај да слушаш што зборува - на жените тоа им е битно.
ако таа е студент, ти не си ништо подолу по годините, значи опушти се бе брат, не си мало дете за да ти е трема до толку...

имаш милион теми за разговор, види што ја интересира (ќе си ја прашаш или едноставно ќе и исчепкаш по фб профилот) и ако имаш познавања зборувај за тоа што ја интересира... ако немаш познавања не се прави многу паметен туку зборувај за нешто што тебе ти е страст и го сакаш (гледај да не се порничи и фудбал) за да има што да кажиш.

генерално, биди свој, имај свој став за нештата, не очкувај премногу и не планирај ништо. спонтаните работи се најдобри.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Здраво сакам малку помош. Решив да флезам во сериозна врска и најдов една кандидатка за таа работа :) . Проблем е во тоа што со девојките со кој сум бил досега се биле онака несериозни врски и сега малку ме фаќа трема со оваа. Сакам совет како да почнам и да газам на сигурно да не ја утнам работата . Девојчето е три години помало од мене, оди на факултет и имам контакт со нејзе ( имаме седнато еднаш на кафе бидејќи сум колега на факултет со нејзина другарка ). Ја прашав нејзината другарка рече дека е сингл и да стапам во акција. Е сега ајде овде некој поискусен нека ми даде насока и брзина со која да одам :D

Благодарам однапред
Ако гледаш дека и таа е загреана за тебе треба брзо, ако не e, тогаш полека загревај ја. Слично како со кола. ;)
Никако не се поставувај како другар, флертувај, ласкај, покажувај индиректно дека ти значи (никако директно), не ги отварај скроз картите, секогаш да има малку мистичност.
Биди храбар, свој, самоуверен, биди ти, немој да бидеш безкичмењак и лигле.

Ако тргнете немој одма со "те сакам" и да ја затрупиваш со подароци и комплименти.
Ако ти акне корпа, не се откажувај, пробај пак и пак, но не биди премногу упорен, ако бидеш премногу упорен (да не речам досаден) ке и станеш одбивен.

Ако несака со тебе, прифати го тоа без лутење, почитувај го нејзиното, биди човек до крај, тргни се настрана, голема е веројатноста после 2,3, или 4 месеци сама да те побара.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Здраво сакам малку помош. Решив да флезам во сериозна врска и најдов една кандидатка за таа работа :) . Проблем е во тоа што со девојките со кој сум бил досега се биле онака несериозни врски и сега малку ме фаќа трема со оваа. Сакам совет како да почнам и да газам на сигурно да не ја утнам работата . Девојчето е три години помало од мене, оди на факултет и имам контакт со нејзе ( имаме седнато еднаш на кафе бидејќи сум колега на факултет со нејзина другарка ). Ја прашав нејзината другарка рече дека е сингл и да стапам во акција. Е сега ајде овде некој поискусен нека ми даде насока и брзина со која да одам :D

Благодарам однапред
Прво, немој "да стапуваш у акција". Девојките приметуваат коа некој ги свиѓа и се труди околу нив и малце патетично е.
Второ, поише дружи се со другарка ти (таа што и е на нејзе другарка). Речи и да ја викне симпатијава твоја, искочете на кафе, на водно, заедно со друштво, прајте муабет, така поише ќе ја запознаеш и ти неа и она тебе, па ќе видиш дали стварно ти се свиѓа или ти се иде да ја затепаш поголемиот дел од времето. Али па искочи си и со другаркава твоја и друштво некад и без симпатијата, да не си помисли дека само заради неа толку многу се дружиш со другарката :)

Трето, биди екстра внимателен спрема неа. Прашувај ја како ќе си иде накај дома, да не и е ладно (пошо сеа нели актуелно е ладново, али биди као "не ти е ладно тебе бе?"), ако полагала нешо прашај ја како поминала, ако ти каже нешто обврска некоја дека има, нареден пат кога ќе се видите прашај ја за тоа...
Пишувај и на фб, али не премногу. Онака гледај да не ја знамараш. Ако приметиш не ти поставува прашања, не и враќај ништо, не и пишувај ништо.
Битно: коа се дебатира на кафе, ако за нешто се слагаш со неа - поддржи и го ставот! Девојките оножаваат кога има некој "позади нив" што дури и некој друг да каже контра-аргумент на нејзиниот, ќе се убациш ти и ќе и го браниш ставот. Не и контрирај јавно кога мислиш дека за нешто греши, само смени ја темата на муабет.
Немој да ја частиш кога сте со друштво, немој да ја прашуваш дали сака до дома да ја однесеш, немој да правиш очигледни работи што се доказ дека ти се свиѓа. Биди спонтан.

Ако и се свиѓаш, сама ќе се издаде.
Кога ќе видиш дека више очигледно е дека и она те свиѓа (пример: некогаш и она прва ти пишува на чат, секад доаѓа коа организирате искачање со другарка ти па дури и да имала премногу други обврски во текот на денот, кога си кажуваш став у друштво за поголем дел од работите се слага со тебе, опуштена е кога е со тебе, остварува физички контакт повеќе од вообичаено) е тек тогаш можеш "да се пуштиш у акција" :)
Не знам, сигурно ќе приметиш кога е тој момент. Ако не го приметиш, значи уште не те свиѓа и не треба да се изрезилиш за џабе.
Коа ќе е веќе очигледно и у друштво дека си се шмекате, е тогаш можеш на само да ја викнеш да излезете и да имате убав дејт. Не ја бацувај на прв дејт. Нека чека.

И така...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Прво, немој "да стапуваш у акција". Девојките приметуваат коа некој ги свиѓа и се труди околу нив и малце патетично е./quote]
Не примеќаат ако ги испијаниш
проверена работа
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Прво, немој "да стапуваш у акција". Девојките приметуваат коа некој ги свиѓа и се труди околу нив и малце патетично е.
Второ, поише дружи се со другарка ти (таа што и е на нејзе другарка). Речи и да ја викне симпатијава твоја, искочете на кафе, на водно, заедно со друштво, прајте муабет, така поише ќе ја запознаеш и ти неа и она тебе, па ќе видиш дали стварно ти се свиѓа или ти се иде да ја затепаш поголемиот дел од времето. Али па искочи си и со другаркава твоја и друштво некад и без симпатијата, да не си помисли дека само заради неа толку многу се дружиш со другарката :)

Трето, биди екстра внимателен спрема неа. Прашувај ја како ќе си иде накај дома, да не и е ладно (пошо сеа нели актуелно е ладново, али биди као "не ти е ладно тебе бе?"), ако полагала нешо прашај ја како поминала, ако ти каже нешто обврска некоја дека има, нареден пат кога ќе се видите прашај ја за тоа...
Пишувај и на фб, али не премногу. Онака гледај да не ја знамараш. Ако приметиш не ти поставува прашања, не и враќај ништо, не и пишувај ништо.
Битно: коа се дебатира на кафе, ако за нешто се слагаш со неа - поддржи и го ставот! Девојките оножаваат кога има некој "позади нив" што дури и некој друг да каже контра-аргумент на нејзиниот, ќе се убациш ти и ќе и го браниш ставот. Не и контрирај јавно кога мислиш дека за нешто греши, само смени ја темата на муабет.
Немој да ја частиш кога сте со друштво, немој да ја прашуваш дали сака до дома да ја однесеш, немој да правиш очигледни работи што се доказ дека ти се свиѓа. Биди спонтан.

Ако и се свиѓаш, сама ќе се издаде.
Кога ќе видиш дека више очигледно е дека и она те свиѓа (пример: некогаш и она прва ти пишува на чат, секад доаѓа коа организирате искачање со другарка ти па дури и да имала премногу други обврски во текот на денот, кога си кажуваш став у друштво за поголем дел од работите се слага со тебе, опуштена е кога е со тебе, остварува физички контакт повеќе од вообичаено) е тек тогаш можеш "да се пуштиш у акција" :)
Не знам, сигурно ќе приметиш кога е тој момент. Ако не го приметиш, значи уште не те свиѓа и не треба да се изрезилиш за џабе.
Коа ќе е веќе очигледно и у друштво дека си се шмекате, е тогаш можеш на само да ја викнеш да излезете и да имате убав дејт. Не ја бацувај на прв дејт. Нека чека.

И така...
A muzicka zelba zabravi li da pises?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom