Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ето видиш не добив корпа..во петок ќе ја мувам..ама уште незнае за другаркаи и за мене..сепак завршив со другаркаи пред..недела и нешо :nesum:
Е па тогаш - падна секирата в мед. Молчи и мувај и уживај. :)
Со убаво нека биде :helou:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Е па тогаш - падна секирата в мед. Молчи и мувај и уживај. :)
Со убаво нека биде :helou:

Планирам нешо по сериозно со оваа..а се надевам и она со мене...ќе видам шо ќе биде..ќе разговарма петок..сепак коа тогаш ќе се дознае..:kesa:
 
A

Auditore

Гостин
Ето видиш не добив корпа..во петок ќе ја мувам..ама уште незнае за другаркаи и за мене..сепак завршив со другаркаи пред..недела и нешо :nesum:
Koга си со женско нема ништо сигурно и предвидено, то ти је брате РИЗИК.
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
0
значи вака , една девојка веке некое време ( можеби 1 месец ) ми се свиѓа , досега двапати бев на излегување со неа и нејзините другарки првиот пат испадна спонтано и падна доста муабет и заебанции а вториот пат се договорив но не беше како првиот пат некако позатворена беше и не и се правеше толку муабет а јас не форсирав и додека она си седеше јас правев муабет со нејзина другарка , е сега проблем е што девојката е доста срамежлива а мислам дека и јас и се свиѓам , па затоа планирам директен да бидам и да си го кажам моето па што биде нека биде. па ако може од вас некој совет да чујам ! и да имам 17год. а таа 16год и пошто е така посрамержлива мислам дека досега не е била со никој !
значи и кажав на девојката но изедов корпа ( као демек не мисли нисто лошо за мене , ама сега не сака ) , но чудно ми беше што следниот ден ме кани на роденден ( кога ме покани јас и кажав така малце арогантно дека ќе ти дојдам на роденден доколку тоа би била единствената опција и доколку нема каде и со кој да излезам (значи буквално и кажав не доаѓам ) , таа вечер бев со другари и нормално не отидов на роденден ) па сега планирам да ја игнорирам и исто како да не постои единствено ако прва не почне нешто да муабети па да неможам да ја игнорирам ( прв не би ни почнал муабет или сл ) па ако таа го промени мислењето и да пристапи прва, планирам да ја ставам во мислење дали сакам или не, значи да ја држам во неизвесност... а ако не, тогаш не е вредна за мене :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
значи и кажав на девојката но изедов корпа ( као демек не мисли нисто лошо за мене , ама сега не сака ) , но чудно ми беше што следниот ден ме кани на роденден ( кога ме покани јас и кажав така малце арогантно дека ќе ти дојдам на роденден доколку тоа би била единствената опција и доколку нема каде и со кој да излезам (значи буквално и кажав не доаѓам ) , таа вечер бев со другари и нормално не отидов на роденден ) па сега планирам да ја игнорирам и исто како да не постои единствено ако прва не почне нешто да муабети па да неможам да ја игнорирам ( прв не би ни почнал муабет или сл ) па ако таа го промени мислењето и да пристапи прва, планирам да ја ставам во мислење дали сакам или не, значи да ја држам во неизвесност... а ако не, тогаш не е вредна за мене :)
Барај друга у меѓувреме...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
значи и кажав на девојката но изедов корпа ( као демек не мисли нисто лошо за мене , ама сега не сака ) , но чудно ми беше што следниот ден ме кани на роденден ( кога ме покани јас и кажав така малце арогантно дека ќе ти дојдам на роденден доколку тоа би била единствената опција и доколку нема каде и со кој да излезам (значи буквално и кажав не доаѓам ) , таа вечер бев со другари и нормално не отидов на роденден ) па сега планирам да ја игнорирам и исто како да не постои единствено ако прва не почне нешто да муабети па да неможам да ја игнорирам ( прв не би ни почнал муабет или сл ) па ако таа го промени мислењето и да пристапи прва, планирам да ја ставам во мислење дали сакам или не, значи да ја држам во неизвесност... а ако не, тогаш не е вредна за мене :)
Сине, грешиш :)
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
0
S

smart ass

Гостин
Требало да отидеш е сега можеш да поправиш да и кажеш демек си планирал па ти испаднала хитна работа-едноставно купи некој подарок:)

Тој подарок ќе биде доказ дека си планирал да одиш капиш???(и гледај одбери нешто кул).

Не си играјте куче и маче:toe:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
значи и кажав на девојката но изедов корпа ( као демек не мисли нисто лошо за мене , ама сега не сака ) , но чудно ми беше што следниот ден ме кани на роденден ( кога ме покани јас и кажав така малце арогантно дека ќе ти дојдам на роденден доколку тоа би била единствената опција и доколку нема каде и со кој да излезам (значи буквално и кажав не доаѓам ) , таа вечер бев со другари и нормално не отидов на роденден ) па сега планирам да ја игнорирам и исто како да не постои единствено ако прва не почне нешто да муабети па да неможам да ја игнорирам ( прв не би ни почнал муабет или сл ) па ако таа го промени мислењето и да пристапи прва, планирам да ја ставам во мислење дали сакам или не, значи да ја држам во неизвесност... а ако не, тогаш не е вредна за мене :)
Добро ти кажува smart ass



Требало да отидеш е сега можеш да поправиш да и кажеш демек си планирал па ти испаднала хитна работа-едноставно купи некој подарок:)

Тој подарок ќе биде доказ дека си планирал да одиш капиш???(и гледај одбери нешто кул).

Не си играјте куче и маче:toe:
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
0
Требало да отидеш е сега можеш да поправиш да и кажеш демек си планирал па ти испаднала хитна работа-едноставно купи некој подарок:)

Тој подарок ќе биде доказ дека си планирал да одиш капиш???(и гледај одбери нешто кул).

Не си играјте куче и маче:toe:

според мене, доколку би го направил ова би и дал до знаење дека со мене може да си прави што сака NO WAY , јас и кажав ако сака сака ако не во потера по некоја друга :) а меѓувреме ако оваа пристапи можеби и би било нешто а вака да ја молам нема шанси, не сум тај стил :salut:
 
A

Auditore

Гостин
според мене, доколку би го направил ова би и дал до знаење дека со мене може да си прави што сака NO WAY , јас и кажав ако сака сака ако не во потера по некоја друга :) а меѓувреме ако оваа пристапи можеби и би било нешто а вака да ја молам нема шанси, не сум тај стил :salut:
Немој да го правиш тоа што ти вика смарт ес, не се понижувај, кога сака да глуми таа лудило нека си го прави филмот сама немој да те користи тебе. Не е единствена.
Иначе мој совет ти е да прекинеш да се глупираш со правење нови акаунти кога имаш некој проблем, биди машко пиши си го проблемот не се глупирај, и така не се знаеме.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
а и да се знаеме...сите сме имале проблеми некогаш...
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Значиии вааакаа, се запишав медицинско училиште ..е сеа ..значи ..девојчиња има премногу ..онака со лопата да ги ринеш и уште изникнуваат XD
е сеа ..проблемов ми е ..што сите најубави се од село :/ ..да ти е страв да фатиш некоја ..
не класифицирам според тоа ..ова е од село ова она ..него ..растојанието ..значи ..петок навечер, сабота ..излегувања ..а таа како ?! ќе неможеш да си со неа, да излегуваш ..е ..јас незнам што да праваммм :/
Ми се свиѓа една од село, ама ..е ова горе наведеново ме кочи ..ве молам ваше мислење :)
Фала.
 
Член од
2 ноември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Земи ја за жена, и ќе стани градска мома!

како и дае, тоа и не ти е голем проблем, ја имаш од пон-петок, исто така преку 1 или 2 недели сигурно може да си дозволи да излезе во петок и сабота?

-Ти кешки чари ја, за другото ќе се договарате
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
abe ovaj so sakase da pravi samoubistvo da ne se samoubi vistina pa vie sto go sskavte da go nosite na dusa hehehehehehehehehehehe

edit: za tie sramezlivite sto se brate mavni 1-2 caski konjak ili vodka i ima da zboruvas kako poluden jas toa go pravam inace i mene ne mi idea zborovi pred devoj4ina se kocev skroz ili pak vikni ja na samo togas polesno ke ti bide da pravis muabet.....

of topik:prv pat koga pojdov na samo so devoj4e za da ja kandisuvam da se semime skoro 2 sati ja isprasuvav mi bese sram da ja zalapam se plasev da ne me odbija ama si razmisliv koga dosla taa na samo so mene sigurno saka nesto i ja zalapav hehehehehehe
ne se sramete picoj oti nisto ne prajte so toa lekot vi go kazav ili mavnete 1-2 caski konjak ili na samo viknija da zboruvate :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom