Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Абе идам со дечко ми година ипол.. И мислам дека го сакам неговиот најдобар другар, исто е и мој другар.. И порано, пред да се фатам со дечко ми, се свиѓавме така, ама не направивме ништо. Ама сега, не знам што се случува, а многу многу го сакам. Што да правам. Да раскинам со дечко ми. Да се тргнам и од двајцата. ШТО?! :cry:
Оди си со двајцата и прави се на Тошо, најубаво е така.

Сите ќе сте среќни!
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Абе идам со дечко ми година ипол.. И мислам дека го сакам неговиот најдобар другар, исто е и мој другар.. И порано, пред да се фатам со дечко ми, се свиѓавме така, ама не направивме ништо. Ама сега, не знам што се случува, а многу многу го сакам. Што да правам. Да раскинам со дечко ми. Да се тргнам и од двајцата. ШТО?! :cry:
Дали ми се чини или па ти си се фатила со дечко ти само за да го направиш љубоморен другар му?Ниту тој му е вистински другар на дечко ти ниту па ти си достојна да му бидеш девојка.
Така да откачи го дечко ти пошто не го сакаш и најди си друг, по можност да не е најдобриот негов другар.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Dammed and Divine Јас да сум на твое место нема да се тргнам од нив дваицата. Него они ке се тргнат од мене.
Ке земеш ке се смуваш со другар му на дечко ти. Ке се мувате некое време и после кога ке дознае оној дечко ти, или ке му смета или нема да му смета. Али како и да е ти ке ги имаш дваицата. У случај да се налутат на све тоа, ништо не губиш зашто и така планираш нели да ги напуштиш.
Значи ке добиеш дваица дечковци кои ти се свиѓаат и ке си правиш ладила на шљм...
А па да седиш со скрстени раце ништо не правиш. :/
Прави нешто да ти е интересно у живот.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
имам еден проблем,сакам да најдам некоја за секс.по можност да има стан и да е згодна.
имам друг проблем,немам другарки бидејки сите ги имам мувано то ест ги гледам ко потенцијални ебачици,неможам да имам другарка,кога тогаш ке сакам да и го ставам
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
немам другарки бидејки сите ги имам мувано то ест ги гледам ко потенцијални ебачици,неможам да имам другарка,кога тогаш ке сакам да и го ставам
Тоа не е проблем, тоа е немање на вистинско другарство помеѓу машко и женско.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
имам еден проблем,сакам да најдам некоја за секс.по можност да има стан и да е згодна.
имам друг проблем,немам другарки бидејки сите ги имам мувано то ест ги гледам ко потенцијални ебачици,неможам да имам другарка,кога тогаш ке сакам да и го ставам
Ти да си толку мувач како што викаш нема да се жалиш бедно на форум како неможеш да најдеш девојка за секс.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Абе идам со дечко ми година ипол.. И мислам дека го сакам неговиот најдобар другар, исто е и мој другар.. И порано, пред да се фатам со дечко ми, се свиѓавме така, ама не направивме ништо. Ама сега, не знам што се случува, а многу многу го сакам. Што да правам. Да раскинам со дечко ми. Да се тргнам и од двајцата. ШТО?! :cry:
а за проблемов јас би играл вака.ако не ти се свиѓа дечко ти раскини со него,а со другар му не стапувај у врска ке испаднеш лесна девојка.
тоа што ти се случува е нормална работа и се случува на многу машки и женски.но тоа е пролазно,така да не ти треба таква авантура.
и договори се самата со себе,расчисти си ги мислите.се е пролазно.
колку години имаш? какво искуство имаш со дечковци?


Ти да си толку мувач како што викаш нема да се жалиш бедно на форум како неможеш да најдеш девојка за секс.
хаха.абе ме фати некој перјод не шетам не барам ко порано.порано не се вртев дома...ама ти викам еве перјодов не сум боцнал ништо.друг проблем ми е што немам некој другар да ми парира со слични ловечки манири:wink:,сите се некако флегми.им е страв да и проговорат први на девојка,не се комуникативни.
не се запознаваат се чекаат на готово.а јас сум човек од акција,ама сам не ми се прави акција.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
macci се зезам. Кога ке размислам и ја сум исти курац, али моите другарки се уште тука па не се секирам за секс.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Macci намали доживљај...да не се повторам на темава.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Е што да ти правам? Да ти дам совет како до секс? Ја сум нај-тапа советник у област љубовни проблеми. Али пример ја да сум на твое место ке појдам од некој chat или facebook ке запознам некоја деовјка и ке ја дружам. А ако си по способен би излегол некаде у кафиќ сам и ке ловам, риболовам.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Е што да ти правам? Да ти дам совет како до секс? Ја сум нај-тапа советник у област љубовни проблеми. Али пример ја да сум на твое место ке појдам од некој chat или facebook ке запознам некоја деовјка и ке ја дружам. А ако си по способен би излегол некаде у кафиќ сам и ке ловам, риболовам.

ок,ке се снајдам брат :)

ааааууу ама се намачив да објаснам кој сум и што сум....е тоа ти е љубовен проблем :)

едит:леандра
задржи се само на темата


Е што да ти правам? Да ти дам совет како до секс? Ја сум нај-тапа советник у област љубовни проблеми. Али пример ја да сум на твое место ке појдам од некој chat или facebook ке запознам некоја деовјка и ке ја дружам. А ако си по способен би излегол некаде у кафиќ сам и ке ловам, риболовам.
Благодарам за искрениот совет.но фб и чат не е мој стил :)
може скајп.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
имам еден проблем,сакам да најдам некоја за секс.по можност да има стан и да е згодна.
имам друг проблем,немам другарки бидејки сите ги имам мувано то ест ги гледам ко потенцијални ебачици,неможам да имам другарка,кога тогаш ке сакам да и го ставам
Добар Мики, ај...Ако имаш мувано толку цури и си еб*ч, нема да бараш девојки преку форум или мсн. Ова испаѓа као поракине на АТВ (мислам така се виакше телевизијата)- "Млад, потентен, набилдан, секси дечко бара девојка со бујни гради и убава фаца".
Да, секако дека таков дечко ќе моли за цура преку смс...шетња.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Dammed and Divine Јас да сум на твое место нема да се тргнам од нив дваицата. Него они ке се тргнат од мене.
Ке земеш ке се смуваш со другар му на дечко ти. Ке се мувате некое време и после кога ке дознае оној дечко ти, или ке му смета или нема да му смета. Али како и да е ти ке ги имаш дваицата. У случај да се налутат на све тоа, ништо не губиш зашто и така планираш нели да ги напуштиш.
Значи ке добиеш дваица дечковци кои ти се свиѓаат и ке си правиш ладила на шљм...
А па да седиш со скрстени раце ништо не правиш. :/
Прави нешто да ти е интересно у живот.
Од сето ова, може да произлезе интересен крај... А тоа е еден дебел ќотек. Така да, јас не би се коцкал со седење на два стола, обично и двата се тргаат кога седиш највисоко.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
3
Ne me svakjate.. Ja go sakam dechko mi, ama ne znam na koj nachin. Nie trojca sekogash sme zaedno, ja so drugar mu ucham znachi, non stop sme zaedno po 15h na den. A so dechko mi ne znam, super e i so nego, se gleda deka me saka i se toa. Znachi nie 3 sekogash zaedno izleguvame i sega ovie 3-4 meseci koga pochna shkolska godina povekje sum so drugar mi/mu nego so dechko mi... I sega shto da kazham :s a porano ne napravivme nishto zashto ne sme se poznavale dovolno ili ne bevme tolku bliski, a potoa drugar mu, t.e. dechko mu go prashal za mene i pochnavme togash da izleguvame i po nekoi 2 nedeli se fativ ja so drugar mu. T.e dechko mi. I sega kako vo nekoj triagolnik da sum. Povekje mislam na drugar mi, otkolku na dechko mi. lellele nikogash vaka ne mi se sluchilo. I nemam mnogu iskustvo imam 17god. ushte malku 18 :) :S i ne znam sega shto da pravam. Nikogash ne sum imala toklu dolga vrska, i chuvstvuvam gushenje.. Podolga od 3 meseci i ne neshto ne znam ozbilno ili da e .. pojma nemam :S

едниот веќе ја тргнал..
Ne me trgnal nikoj, so dvajcata ne sum ni skarana i imam super komunikacija... I + toa mislam deka i drugar mu/mi chuvstvuva neshto. Samo ne kazhuva, od istata prichina shto i jas. I ne planiram da kazham na nikogo. Izgleda najdobro e da se trgnam od se :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ne me svakjate.. pojma nemam
Јасно ни е дека појма немаш... и не знаеш што сакаш.

Откачи ги и двата, па одмори едно 2 месеци, дефинитивно ќе ти се разјасни.

п.с. Можи ќе најдиш некој трет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom