Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
sto ne znaci deka e povrzano so cuvstva taka?
Зависит, шо да ти речам. Најарно смувајте се и мотај го некое време, без да му даваш, да видиш дал му е само до секс или сакат да се плеткате појќе време. :)
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Зависит, шо да ти речам. Најарно смувајте се и мотај го некое време, без да му даваш, да видиш дал му е само до секс или сакат да се плеткате појќе време. :)
oh..pa nie se pletkame veke meseci,ali ..on ne saka da iskacame javno (barem za sega-on taka veli)a i nikako da se odluci za seks..zatoa mi e cudno se..nisto ne razbiram.. so ogled na faktot deka mu e jasno deka jas sum zaljubena vo nego..

Ијаа трик прашање, а вие можете со секого да бидете блиски т.е да имате интимен разговор - можете. (Ако сакате ама тука има една кочница - МОРАЛ (познато?))

Друго нешто?
nema vrska moralot..ednostavno ne mozam takvi raboti da mu kazuvam nekomu sto ne go cuvstvuvam za blizok..ne mozam da mu recam nekomu deka me pali samo onaka..mora da ima i cuvstva
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
oh..pa nie se pletkame veke meseci,ali ..on ne saka da iskacame javno (barem za sega-on taka veli)a i nikako da se odluci za seks..zatoa mi e cudno se..nisto ne razbiram.. so ogled na faktot deka mu e jasno deka jas sum zaljubena vo nego..
Епа шо ја мрсите работата ? Он е вол - тебе ти се допаѓа . Он сака секс како и секој нормален нели и не знам зашто го дрвите трајана воопшто .
Напрајте атмосфера, опнете се и глејте глупост да не напраите .

Ако он е неодлучен тогаш ти земи ствари у свои раце (или ствар :)) и покажи му како треба . Не чекајте луѓе, нема вечно да живеете . Млади сте, ебете се ако имате можност .
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
oh..pa nie se pletkame veke meseci,ali ..on ne saka da iskacame javno (barem za sega-on taka veli)a i nikako da se odluci za seks..zatoa mi e cudno se..nisto ne razbiram.. so ogled na faktot deka mu e jasno deka jas sum zaljubena vo nego..


nema vrska moralot..ednostavno ne mozam takvi raboti da mu kazuvam nekomu sto ne go cuvstvuvam za blizok..ne mozam da mu recam nekomu deka me pali samo onaka..mora da ima i cuvstva
Штом не сака јавна врска, значи се крие од некој, или од некоја женска или не мисли озбилно со тебе, сама одбери си:jaj:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: bix

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
oh..pa nie se pletkame veke meseci,ali ..on ne saka da iskacame javno (barem za sega-on taka veli)a i nikako da se odluci za seks..zatoa mi e cudno se..nisto ne razbiram.. so ogled na faktot deka mu e jasno deka jas sum zaljubena vo nego..
дај му пичка и ќе ја наредите работата
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
А некој да те пали не е тоа чувсто? или само љубов е чувство другото све си нема везе а?
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Па крив си.Зошто сеуште се плеткаш со неа?Значи дека чувствуваш нешто за неа,а само сакаш да се напраиш "фраер" на форум дека не ти значи ништо.Извини ама таквите "фраери" не се у мода.Се бара МАЖ кој знае што сака,а не пиче.Сфаќаш сеа?

Dobro "fraerke" smiri gi malce strastite ne diskutirame koj e kriv a koj ne e kriv..toa sto sum go pisal vo postovite pogore toa i go mislam a ti mozes da si mislis so sakas pozz
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Dobro "fraerke" smiri gi malce strastite ne diskutirame koj e kriv a koj ne e kriv..toa sto sum go pisal vo postovite pogore toa i go mislam a ti mozes da si mislis so sakas pozz
:pos: :pos: :pos:
Доволно си возрасен за да размислуваш за твоите постапки.
И нека не те вреѓа вистината,знам дека е болна....ама вистина е :toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ајде смирете нерви...Да не опоменувам по втор пат :smir:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Dobro "fraerke" smiri gi malce strastite ne diskutirame koj e kriv a koj ne e kriv..toa sto sum go pisal vo postovite pogore toa i go mislam a ti mozes da si mislis so sakas pozz
Џомеро ќе ти реплицирам тука за да не го разбарувам текстот што го напиша за проблематиката оти некни го читав ама имав нешто работа и не пишав ништо.

Ти си 21 таа е неколку години постара од тебе штом индицираш ,а не сакаш да спомнеш најмалку е 5 значи нема друштво, никаков социјален живот според тоа што го пиша и тебе те гледа како потенцијална жртва за сопруг.

Употребувај кондом, пази на плодни денови и не изигравај жиголо за кикиритки барем наплати за тоа солидно како Карло Бос во времето пред да снима филмови.
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Џомеро ќе ти реплицирам тука за да не го разбарувам текстот што го напиша за проблематиката оти некни го читав ама имав нешто работа и не пишав ништо.

Ти си 21 таа е неколку години постара од тебе штом индицираш ,а не сакаш да спомнеш најмалку е 5 значи нема друштво, никаков социјален живот според тоа што го пиша и тебе те гледа како потенцијална жртва за сопруг.

Употребувај кондом, пази на плодни денови и не изигравај жиголо за кикиритки барем наплати за тоа солидно како Карло Бос во времето пред да снима филмови.
Jas sum 21 taa e 25, mislam deka ne me gleda kako potencijalen soprug,a i da me gleda taa kako potencijalen soprug jas sigurno deka nema da bidam so nea bidejki nema gram mozok..koristam zastita no se ima sluceno da imame seks i bez zastita...Se obidov da ja otkacam ama cimoli na telefon i pak istata prikazna ke se ubijam za tebe da vidis kolku te sakam i vise puknav :mad:

:pos: :pos: :pos:
Доволно си возрасен за да размислуваш за твоите постапки.
И нека не те вреѓа вистината,знам дека е болна....ама вистина е :toe:
Pa i ne treba da me vrejga vistinata ama
едит
Мислам дека реков нешто погоре,само да те потсетам повторно.
леандра
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Брат ти си серионзно загланев со неа:icon_conf
Пробај ако не полека полека да ја избегаваш,да видиш како ќе реагира.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Пушти ја нека се убие . Ако не знае како нека ме праша мене, ја ке и кажам како да се фрли под шини . Пун ми е курот од такви што се убиваат за љубов (не мислам само на девојки) а на крај после 2 штока играат у нечив скут на Беле Руже .

Не се замарај едноставно.Ако не сакаш да сте заедно кажи и дека си заљубен у друга која е исто заљубена у тебе,дека се гледате и дека си одговарате . Она ако ти рече дека ке се убие, речи и слободно нека иде ... ке видиш дека нема да се убие и дека стравот бил залуден:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom