Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
,насочи се повеќе кон она како работите се.
a kako se ? spored tebe site sto se vo vrska se samo zaradi seksot?? wow nekoj izdrzuvaat so godini zaedno samo zaradi seksot neli!! interesna pricina da se setas so nego poo celi denovi,da razgovaras,da mu pomagas samo zaradi seksot. aaaa da sigrno e zaradi toa

Секоја чест на убавите, функционални врски, али тука не ми се чини дека правиме муабет за нив.
a kako uspecaat tie ubavi i funkcionalni vrski?? zaradi seksot samo?? i pravime muabet za niv zosto deckoto bara devojce sto znae sto saka,kako na pr. vrska.
И знај потребата од секс била првичната зошто започнале, после... се навикнале еден на друг и продолжиле.:) .
nema vrska ova:nenene: mnogu vrski pocnale od drugi pricini a ovie sto gi vikas deka prvo zaradi seks pocnale pa.. cesto ne uspevaat

Како не се жените минлива работа?
ете кажа дека имал секој месец друга женска
мене тоа како за минливо ми се чини.
toj imal,ama saka sega sovet kako da si najde devojka sto ke mu odgovara!!i normalno deka sekoj mesec imal nova on ne bil vo vrska so niv tuku iskacale!

Денес има конкуренција, има можности разни, пичката нема толкава цена ко порано.
a sto nie na pazar sme najdeni pa i ceni imame!! da ne davaat i 3 za 100????

Ако ти не се гледаш себе си како објект за секс не значи дека машките не те гледаат така.... и ќе ти кажат што сакаш да слушнеш за да те легнат..
fintite za da ne legnete vi se stari i se poznavaat na 100 metri:rirtruyr

Освен ако не си некоја грда, тогаш никој нема да има потреба од тебе.
veruvaj deka poveke "grdite" se ponekogas posrekni vo ljubovta otkolku manekenkite
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Е па сега да ви го казам исходот од целата приказна:И пратив порака да се видиме кога ќе дојде зашто е во Гевгелија, но таа како одговор ми прати: Да не ја замарам веќе зошто си нашла дечко да не и направам проблеми. На тоа одговорив: Ок, ако ти така сакаш нема веќе да те замарам. Се разбирам али ова последново не можам како ми вика дека нашла дечко и да не ја замарам, а таа до вчера титкаше и чекасе порака порака да и пратам. Знам дека лаже само колку да ми врати за она што јас го направив. Да ме направи љубоморен али то ти е ,,Се во животот се враќа, се се плаќа" Кругот се врати. Ај сега чаос и фала за советите кои ми ги дававте до сега. Поздрав.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Aj i jas da se pozalam malku na ovaa tema... vaka e situacijata kaj mene... nemozam da si najdam zenska predizvik... so ke mi go odzeme vnimanieto... u poslednive 9 meseci smeniv 8 zenski i uste sum osamen... i se nerviram , so e problemot... sekoja vtora zenska gleda interes, korist ili pari... so e problemot so zenite u posledno vreme ... koga ke obrnes vnimanie , da bide interesno ... i za tebe i za nea, misli za zena ja sakas... a tolku li nemaat mal mozok deka mozebi covek e dinamicen i saka da zivee zivot... nekni mi se sluci so edno devojce, bevme na PainBall pa na kafe, sakav da ja zapoznaam, podobro, taa ne prestana da me prasuva kolkava plata zemam... a pa koga i kazav deka planiram u Germanija da idam, da ucam i rabotam... taa vednas postavi eden nevidliv dzid megu nas... ko bozem ja utre zaminuvam... zenski dajte komentari kade e problemot ... vo vas ili jas sum premnogu otvoren i ambiciozen...
ke vi dam poveke info, koga izlezam so devojce obicno praam nesto ne voobicaeno, ja vodam na bowling, paintball ko so kazav, tenis, odbojka na pesok, grcki , arapski ili kineski restorant, ideme sekoj den vo razlicen lokal... za da ne e dosadno.. i koga ke posvetis vnimanie odma mislat letnat deka sum po niv... i odma se pokazat vo pravo svetlo ...
I ISKRENO STO E PROBLEMOT SO DEVOJCINJATA DENES, ZNAETE LI STO SAKATE ???

Епа треба да се помириш дека во денешно време сите ги интересираат пари,коли и мотори...Али сепак биди сигурен дека има некои луѓе кои воопшто не ги интерсира тоа,само треба да ги најдеш:smir:.Ако сакаш:helou:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Aj i jas da se pozalam malku na ovaa tema... vaka e situacijata kaj mene... nemozam da si najdam zenska predizvik... so ke mi go odzeme vnimanieto... u poslednive 9 meseci smeniv 8 zenski i uste sum osamen... i se nerviram , so e problemot... sekoja vtora zenska gleda interes, korist ili pari... so e problemot so zenite u posledno vreme ... koga ke obrnes vnimanie , da bide interesno ... i za tebe i za nea, misli za zena ja sakas... a tolku li nemaat mal mozok deka mozebi covek e dinamicen i saka da zivee zivot... nekni mi se sluci so edno devojce, bevme na PainBall pa na kafe, sakav da ja zapoznaam, podobro, taa ne prestana da me prasuva kolkava plata zemam... a pa koga i kazav deka planiram u Germanija da idam, da ucam i rabotam... taa vednas postavi eden nevidliv dzid megu nas... ko bozem ja utre zaminuvam... zenski dajte komentari kade e problemot ... vo vas ili jas sum premnogu otvoren i ambiciozen...
ke vi dam poveke info, koga izlezam so devojce obicno praam nesto ne voobicaeno, ja vodam na bowling, paintball ko so kazav, tenis, odbojka na pesok, grcki , arapski ili kineski restorant, ideme sekoj den vo razlicen lokal... za da ne e dosadno.. i koga ke posvetis vnimanie odma mislat letnat deka sum po niv... i odma se pokazat vo pravo svetlo ...
I ISKRENO STO E PROBLEMOT SO DEVOJCINJATA DENES, ZNAETE LI STO SAKATE ???
Игнорирај ги навредените форумџики, ти си во право. Факт е дека 90% девојки се опишани во твојов случај. Некој при здрав разум може да го негира тоа?
Туку, неможам да ти дадам конкретен совет сега пред спиење, но можам да ти кажам дека си карактер што јас лично го поштовам и дека кога ќе го најдеш својот предизвик, ќе почувствуваш и имаш нешто за што може многу да сонуваат. Ако се сетам за поконкретен совет кој некако би ти помогнал, ќе пишам пак ... гуд лак!:smir:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Во дамнешно време жение ги интересирало дали имаш парна локомотива и благородничка титула. Претходно -- друго нешто, се до старото добро ловење на големи месни животињи у камено доба. Не бидете наивковци, секогаш жената кон тоа се ориентира и ќе го сака... Но, феминистките и такви насадија некои дебилни идеи како еднакви права. Пф, за 300 години кога ќе треба да се иде во војна со Вселенските Чудовишта од Орион сите Тарзани ќе имаат закажано депилација од 12 до 3 проследена со едночасовен педикир thus Земјата ќе гори како Содома и жените ќе вриштат на многу не феминистички начин. Го загубив малце следот на мисли. Упс машко сум. Sue me.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Хахаха, не знам на кого попрво да реплицирам во врска со проблемот на Орион. :):)
Бре, бре, види мајката, се најдоа навредени принцезите, а во принцези спаѓаат и машки (не мислам на Бада, тој е сарказам во движење :smir:). Кај видовте вие навреди, јас ништо такво не прочитав. И што му рипнавте сите?? По другите теми плачете кога ве лажат и ве играат, а кога некој има ваков искрен пристап, ондак е напорен.

Си кажа убаво човекот, сака да оствари подлабока врска и тоа е сосема во ред. Не сака нешто пролазно, површно, а ко што напиша и се труди да го најде. Што не значи дека сето тоа треба да биде и обврзувачко (не сака да ја жени), читајте го малку поубаво. Едноставно е човек кој знае и сака да ужива, опуштено, без притисоци и стресови, прашања од типот "where is this going", ама сепак да биде поставено на здрави и стабилни основи.

Орион бејби, ич да не ти чуе шо лафат овие овдека. Арен си и на место си, не е во тебе проблемот. Уживај во твојата динамична природа до даска, а кој не може да те прати, негов проблем. И не им се лути, туку прифати ги, повеќето луѓе немаат енергија на претек, едно ги уморува, друго се плашат од high velocity, не за друго, туку им пукаат ушните тапанчиња. :):) Сепак сите сме различни, нели? :)

Како што самиот кажа, повеќето не знаат што сакаат, а богами и не знаат да се опуштат и уживаат, како во грч да се постојано. Пристапот ти е многу ОК и искрен и не дозволувај негативните искуства да те декуражат. Барај и понатаму, ќе најдеш. Не се сите изгубени во ова лудо време на пари, секс и дрога. Сепак сеуште постојат луѓе кои знаат да ги ценат вистинските работи, луѓе со срце, јас барем познавам две полни шаки такви. Гледај нив да ги најдеш и држи ги блиску до тебе. :)
Мал совет. Не е до тоа дека премногу се трудиш да го направиш секој ден поразличен, тоа е ОК. Она што би ти кажала е дозволи и другата страна да истапи со некоја креативна идеја. Не ме разбирај погрешно, не велам дека си ги фатил за гуша и нема трте/мрте и не даваш право на избор, туку пробај да дадеш до знаење дека би сакал и таа понекогаш да даде некој предлог. Така многу полесно ќе оцениш колку е отворена, интересна, забавна, а во крајна линија и колку е заинтересирана за тебе. Бидејќи ако интересот постои и кај неа, ќе смисли нешто за заедничка забава, биди сигурен. Освен ако не е некоја шмизла, спонзоруша, материјалистка и слични некои епитети, ама па во краен случај таква не ти ни треба. Несигурна, слаба, башка ќе ти кидне на first sign of trouble. :smir:

П.С. Кољо, хахаха.... Кољо не си го продава* чифљикот, за тој што не го знае. :):) Тебе од сега ќе те викам Недоследност или Буцкало, кое ќе биде? :smir:

*без "ј" на крајот
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Е па сега да ви го казам исходот од целата приказна:И пратив порака да се видиме кога ќе дојде зашто е во Гевгелија, но таа како одговор ми прати: Да не ја замарам веќе зошто си нашла дечко да не и направам проблеми. На тоа одговорив: Ок, ако ти така сакаш нема веќе да те замарам. Се разбирам али ова последново не можам како ми вика дека нашла дечко и да не ја замарам, а таа до вчера титкаше и чекасе порака порака да и пратам. Знам дека лаже само колку да ми врати за она што јас го направив. Да ме направи љубоморен али то ти е ,,Се во животот се враќа, се се плаќа" Кругот се врати. Ај сега чаос и фала за советите кои ми ги дававте до сега. Поздрав.
Od iskustvo ke ti kazam, koga ne si vozvratil vnimanie na devojce, lesno ke ti izbega, zatoa sto toa vnimanie sto go bara ke go najde vo drug. Koga taa ti pruzala se ti si bil fraer i ladnokrven, ne si vratil poraka, ili ne si i pustal signal koga taa mozebi imala potreba od toa... toa gi povreduva devojcinjata... Sega, ako taa ja nasla svojata srekja, ostavi ja... moze ke e za moment, moze i da e vistinskata srekja, samo pouci se od svojata greska, i prodolzi ponatamu,nema potreba da ja preziras, sekoj bara srekja vo zivot, covek gubi nekogas, no treba da bides cvrst da pomines i niz ognot, toa e pravi KOJ SI.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Aj i jas da se pozalam malku na ovaa tema... vaka e situacijata kaj mene... nemozam da si najdam zenska predizvik... so ke mi go odzeme vnimanieto... u poslednive 9 meseci smeniv 8 zenski i uste sum osamen... i se nerviram , so e problemot... sekoja vtora zenska gleda interes, korist ili pari... so e problemot so zenite u posledno vreme ... koga ke obrnes vnimanie , da bide interesno ... i za tebe i za nea, misli za zena ja sakas... a tolku li nemaat mal mozok deka mozebi covek e dinamicen i saka da zivee zivot... nekni mi se sluci so edno devojce, bevme na PainBall pa na kafe, sakav da ja zapoznaam, podobro, taa ne prestana da me prasuva kolkava plata zemam... a pa koga i kazav deka planiram u Germanija da idam, da ucam i rabotam... taa vednas postavi eden nevidliv dzid megu nas... ko bozem ja utre zaminuvam... zenski dajte komentari kade e problemot ... vo vas ili jas sum premnogu otvoren i ambiciozen...
ke vi dam poveke info, koga izlezam so devojce obicno praam nesto ne voobicaeno, ja vodam na bowling, paintball ko so kazav, tenis, odbojka na pesok, grcki , arapski ili kineski restorant, ideme sekoj den vo razlicen lokal... za da ne e dosadno.. i koga ke posvetis vnimanie odma mislat letnat deka sum po niv... i odma se pokazat vo pravo svetlo ...
I ISKRENO STO E PROBLEMOT SO DEVOJCINJATA DENES, ZNAETE LI STO SAKATE ???
:) Orion te citam i se cudam...velish nemozesh da najdes zenska predizvik...i deka sekoja vtora e od interes, korist, pari itd...pa na site tie toa im bilo predizvik da najdat takov tip na maz koj gi ima site tie raboti...t.e. od koj ke imaat interes, korist i koj ke ima pari ili pak se vo potraga po maz koj bi gi ozenil...si se zaprashal li koj e tvojot predizvik...t.e. shto treba da poseduva edna devojka za da ti pasuva...tvoite postapki se ok...pravish se za da ne i bide dosadno i ednolicno sekoj den...toa sekoja devojka bi go sakala da go pravi nejziniot partner....no izborot na devojkite...tuka ti e greshkata...treba da gi ispitash tvoite kriteriumi za toa kakva devojka bi sakal da imash za da ne ti se sluci povtorno istoto, no vo sekoj slucaj imaj vo predvid deka nema idealno...i najubavo e ushte na pocetok da i dadesh do znaenje kakov navistina si da znae odredeni raboti za tebe i da ne ocekuva premnogu...tuku da go uziva vremeto pominato so tebe, pa shto ke bide ke bide....:) A isto i ti...opushti se malku...ako e sudeno da go najdesh svojot predizvik ke se sluci toa i bez da go barash....;)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Хахаха, не знам на кого попрво да реплицирам во врска со проблемот на Орион. :):)
Бре, бре, види мајката, се најдоа навредени принцезите, а во принцези спаѓаат и машки (не мислам на Бада, тој е сарказам во движење :smir:). Кај видовте вие навреди, јас ништо такво не прочитав. И што му рипнавте сите?? По другите теми плачете кога ве лажат и ве играат, а кога некој има ваков искрен пристап, ондак е напорен.
[/SIZE]
Оу јеа... :eek:jea:
Драгата Бисерка :) успеа да извлече злобна насмевка на моето лице, да протријам со рачињата и да се почуствувам како Mr. Burnes од Simpsons. Или вака нешто, :zlo:
Болдираното не води до онаа тема каде јас живци искинав, докажувајќи и покажувајќи кое што е... се сеќавате на [thread=10388]ТОА[/thread] ???
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
:) Orion te citam i se cudam...velish nemozesh da najdes zenska predizvik...i deka sekoja vtora e od interes, korist, pari itd...pa na site tie toa im bilo predizvik da najdat takov tip na maz koj gi ima site tie raboti...t.e. od koj ke imaat interes, korist i koj ke ima pari ili pak se vo potraga po maz koj bi gi ozenil...si se zaprashal li koj e tvojot predizvik...t.e. shto treba da poseduva edna devojka za da ti pasuva...tvoite postapki se ok...pravish se za da ne i bide dosadno i ednolicno sekoj den...toa sekoja devojka bi go sakala da go pravi nejziniot partner....no izborot na devojkite...tuka ti e greshkata...treba da gi ispitash tvoite kriteriumi za toa kakva devojka bi sakal da imash za da ne ti se sluci povtorno istoto, no vo sekoj slucaj imaj vo predvid deka nema idealno...i najubavo e ushte na pocetok da i dadesh do znaenje kakov navistina si da znae odredeni raboti za tebe i da ne ocekuva premnogu...tuku da go uziva vremeto pominato so tebe, pa shto ke bide ke bide....:) A isto i ti...opushti se malku...ako e sudeno da go najdesh svojot predizvik ke se sluci toa i bez da go barash....;)
Moj kriterioum za devojce,predizvik ... devojce sto zasluzuva da me zapoznae MENE kako licnost, devojce sto ima nasmevka na koja jas bi i dal zivot ;) , devojce sto ima custva, i sakam taa da e iskrena so mene, a ne da mi pravi srednoskolski igri, koj ke bide vrv, on e fin, mek, ke go zajbavam... toa se detski raboti... devojce sto e sozreano, i ne razmiskuva so predrasudi...
OK, site sme bile povreduvani i maski i devojcinja... ama poradi kompleksi od bivsi mene da mi kreva kosa , nemam namera.... toa sto se slucilo, se slucilo, nemozes da go smenis... mozes da se poucis od toa, i koga bi bil vo ista situacija , da razmislis , zrelo....
Toa e devojce predizvik... sozreano i realno ...
Problemot vo mene e sto mnogu lesno gi procenuvam devojcinjata... zatoa sto i pokraj se sto e na povrsinata, dusata na covekot go dava blesokot vo ocite ;)
 
Член од
10 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Се согласувам со тебе орион! но многу често и очите знаат да излажат! Има луѓе кои имаат не по една по 100 маски на лицето и за нив е потребно подолго време за да ги откриеш! ОД ЛИЧНО ИСКУСТВО ти зборувам!!!!:toe:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ова не е проблем туку сакав да ги прашам девојчињата (од понежниот пол) шо подарок се купува на девојка за заминување странство? дајте некој предлог пошто тапа сум... фала однапред.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
ова не е проблем туку сакав да ги прашам девојчињата (од понежниот пол) шо подарок се купува на девојка за заминување странство? дајте некој предлог пошто тапа сум... фала однапред.
Zavisi so podarokot , sto sakas da iskazes sprema devojceto... "Te sakam", "Seti se","Ke mi nedostigas"....
Sekoj podarok ima skrieno znacenje... Po moe mislenje pobaraj nekoj podarok vo vid na srce , vo koj ke moze da se skrie nesto... t.e. da stavi slika ili nesto... da ne e muzicka kurija... podarokot da ima nesto skrieno vo nego... ako go imas gledano filmot "The Ilusionist" ,nekoj podarok sto bi go dal toj efekt ;)...
Koga ke i bide tesko i ke e osamena tamu, da go pobara tvojot podarok i da se seti deka te ima, pokraj sebe .... ;)
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ќе побарам нешто, али од провинција сум, така да многу сум ограничен...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
ова не е проблем туку сакав да ги прашам девојчињата (од понежниот пол) шо подарок се купува на девојка за заминување странство? дајте некој предлог пошто тапа сум... фала однапред.
Биди оригинален и свој во подарокот. Нека биде тоа нешто што ќе ја потсетува на тебе, на некои убави мигови...
Некој привезок или алкичка, или пак некое сувенирче со убава посвета.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom