Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Многу мрзам ко ќе рече не знам, ми иде да пукнам, да или не у к*рац.
 

M@Ce

Serial Coffee Drinker
Член од
26 април 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
I jas imam problem ... Vaka...Ima eden koj pred nekoe vreme mn me bendisvase i me molese da se fatime i mi velese deka me saka..i jas sakav da se fatime ama imav problem i nemozev...i toj cekase dur cekase i mu se smaci...i jas sega go resiv problemot ama toj sega e ladnokrven i mi izgleda deka neki...drugar mu mi veli deka sum zgresila i deka ne trebase da go ostam da ceka...Jas sea stvarno sakam da napram nesto so nego ama....toj ne bi sakal...
SOVET PLS :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
M@Ce напиша:
I jas imam problem ... Vaka...Ima eden koj pred nekoe vreme mn me bendisvase i me molese da se fatime i mi velese deka me saka..i jas sakav da se fatime ama imav problem i nemozev...i toj cekase dur cekase i mu se smaci...i jas sega go resiv problemot ama toj sega e ladnokrven i mi izgleda deka neki...drugar mu mi veli deka sum zgresila i deka ne trebase da go ostam da ceka...Jas sea stvarno sakam da napram nesto so nego ama....toj ne bi sakal...
SOVET PLS :)
Да не го замараш типот. Очигледно не те сака повеќе.

Најди си друг и сите ќе бидат среќни.

Каков проблем имаше бај д веј? Можеби ако тоа го објаснеше, ќе ти дадев некое по разумно решение.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
M@Ce напиша:
I jas imam problem ... Vaka...Ima eden koj pred nekoe vreme mn me bendisvase i me molese da se fatime i mi velese deka me saka..i jas sakav da se fatime ama imav problem i nemozev...i toj cekase dur cekase i mu se smaci...i jas sega go resiv problemot ama toj sega e ladnokrven i mi izgleda deka neki...drugar mu mi veli deka sum zgresila i deka ne trebase da go ostam da ceka...Jas sea stvarno sakam da napram nesto so nego ama....toj ne bi sakal...
SOVET PLS :)
Oчигледно поминал тој период кога дечкото бил јако загреан за тебе и можеби имал и некој чуства НО сеа веке тоа е доцна поминало и време.
ТИ сакаш да се вратиш на него и нешто да се случува мегу вас.
МОжеби доколку си му го објаснела твојот проблем во кратки црти или мегу редови и некако заеднички Ке сте се обиделе да најдете одредена солуција можеби и уште малку ке те почекал
Најубаво е да не се измачуваш непотребно НЕ велем ни да не се обидеш повторно да допреш до него..
Но времето е неминовно веке можеби среката ти е пред очи ..
Во секој случај срекно што и да решиш:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
M@Ce напиша:
I jas imam problem ... Vaka...Ima eden koj pred nekoe vreme mn me bendisvase i me molese da se fatime i mi velese deka me saka..i jas sakav da se fatime ama imav problem i nemozev...i toj cekase dur cekase i mu se smaci...i jas sega go resiv problemot ama toj sega e ladnokrven i mi izgleda deka neki...drugar mu mi veli deka sum zgresila i deka ne trebase da go ostam da ceka...Jas sea stvarno sakam da napram nesto so nego ama....toj ne bi sakal...
SOVET PLS :)
Па треба ако не друго да седните и да зборувате во 4 очи. Да знаеш на што си. А мислам дека ако е за тебе ке знае да те сослуша (ако си имала добра причина за да не се фатиш кога тој сакал) а можеби ке има и нешто? Којзнае? Во секој случај нема што да изгубиш така да пробај.
 

M@Ce

Serial Coffee Drinker
Член од
26 април 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ne e vazno so bese problemo sega toj e resen....Ama ne pomina mnogu vreme...pred 1 mesec bese to....Ne svakam....Ne mi izgleda na zainteresiran...ne ni me poglednuva poke a pred 1 mesec ne gi trgavme pogledite,si se smeskavme....Mozi podobro e da go zaboram a?Na kraj kraeva ne go sakam pa ...
Your opinion? :O
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Најубаво е да го заборавиш. Штом не го сакаш тоа полесно ќе ти е. Можеби некогаш ќе сте заедно, можеби не.. остави на случајност и не мисли на него.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
M@Ce напиша:
I jas imam problem ... Vaka...Ima eden koj pred nekoe vreme mn me bendisvase i me molese da se fatime i mi velese deka me saka..i jas sakav da se fatime ama imav problem i nemozev...i toj cekase dur cekase i mu se smaci...i jas sega go resiv problemot ama toj sega e ladnokrven i mi izgleda deka neki...drugar mu mi veli deka sum zgresila i deka ne trebase da go ostam da ceka...Jas sea stvarno sakam da napram nesto so nego ama....toj ne bi sakal...
SOVET PLS :)
vo moreto ima i drugi ribi:back:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Almighty Nane напиша:
vo moreto ima i drugi ribi:back:
Точно е дека има Риби али колку сНе ние добри рибари...
А и плитките риби пливаат на површина од морето
А тоа што е поубафко и попримамливо плива доле длабоко во морето
Од нас зависи каков плен ке бараме и каде и како ке ловиме нели ?!:back:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Хехе Скорпио, повторно со твоите споредби на работите со флора, фауна и слично.

Инаку што кур е совет - има други риби во морето? WTFF?
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Bada Bing! напиша:
Хехе Скорпио, повторно со твоите споредби на работите со флора, фауна и слично.

Инаку што кур е совет - има други риби во морето? WTFF?
pa jas seuste nemam sretnato covek sto ceeeellll zivot e so eden covek. i sovetot mi bese kako sto dosol ovoj, taka ke dojde i drug. :toe:
 
Член од
9 февруари 2006
Мислења
112
Поени од реакции
2
Луѓе мене ми треба помош!!!
не знам зашто ама некако не можам да останам во врска подолго од две недели, не раскинувам јас, тоа го прават девојките
некој совет?
 
Член од
28 април 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
luge eden sovet od mene...cenete se poveke za poveke da ve sakaat...go uvidov toa pred nekoe vreme,pa se osekam najubavo na svet...pomina vremeto koga ljubovta bese nesto sveto i vozviseno..vo dvaeset i prvi vek retko mozes da najdes covek so srce koe znae da ljubi..
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
coekot напиша:
Луѓе мене ми треба помош!!!
не знам зашто ама некако не можам да останам во врска подолго од две недели, не раскинувам јас, тоа го прават девојките
некој совет?
Сакаш искрено или да не те боли?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom