Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

N

Nessa Alcarin

Гостин
Ај помош некоj :)

Значи вака.. има 2/3 девојчиња што ми се добри другарки ама се океј.. И сеа сите 3 ми се свиѓаат.. И сакам нешто да биди..

Некој да ми кажи, како да се понашам кон нив ? Како да не се понашам ? Што да правам ? Што да не правам ? Што да им збрам ова она...
Is the third girl an underage midget?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ај помош некоj :)

Значи вака.. има 2/3 девојчиња што ми се добри другарки ама се океј.. И сеа сите 3 ми се свиѓаат.. И сакам нешто да биди..

Некој да ми кажи, како да се понашам кон нив ? Како да не се понашам ? Што да правам ? Што да не правам ? Што да им збрам ова она...
Оргии, таман сте.
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Ај помош некоj :)

Значи вака.. има 2/3 девојчиња што ми се добри другарки ама се океј.. И сеа сите 3 ми се свиѓаат.. И сакам нешто да биди..

Некој да ми кажи, како да се понашам кон нив ? Како да не се понашам ? Што да правам ? Што да не правам ? Што да им збрам ова она...
Машко што не знае што сака не заслужува да има девојка.

Прво. Треба да си дефинираш самиот што сакаш. (сакаш девојка, сакаш да ебнеш нешто, сакаш да се дружиш)
Второ. Треба јасно и недвосмислено на околината да ги претставиш своите намери. Да се “претставиш“ кој си што си, што бараш и што нудиш. Да знаат тие околу тебе и без да им кажеш на што се.
Трето. Јасно и недвосмилсено да и покажеш на девојката дека си заитересиран баш за неа.

Паѓаш уште на точка 1, така да беспредметно е понатамошно советување.
Порасни уште малку, изгради се како личност, додефинирај се, па рашај за точка 2 и 3.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Добро еве да речиме веќе имам една одбрано... Пишуваме 2/3 пати во неделата.. Кога ќе се видиме прајме муабети ова она.. Прашањево ми е што да правам за да ме засака....
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Добро еве да речиме веќе имам една одбрано... Пишуваме 2/3 пати во неделата.. Кога ќе се видиме прајме муабети ова она.. Прашањево ми е што да правам за да ме засака....
Ова ти е исто како да прашаш:
- Серев, што да правам за да не ми смрди газот ?
И ај сега....
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Добро еве да речиме веќе имам една одбрано... Пишуваме 2/3 пати во неделата.. Кога ќе се видиме прајме муабети ова она.. Прашањево ми е што да правам за да ме засака....
download8989.jpg
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
114
Поени од реакции
139
Здраво
Ги читам советите од членовите и повеќето се во стилот "остави ја барај нешто ново" а многу малку советуваат "бори се за неа, не ја оставај".
Значи во дилема сум периодов. Се гледавме неколку месеци без никакви очекувања меѓу нас, без дефиниран однос. Меѓутоа убаво ми беше со неа и сакав само да уживам во времето поминато со неа. Е сега направив една грешка после којашто таа се чувствуваше навредено мислеше дека ја правам будала. После тоа ми рече дека не ме гледа повеќе со истите очи и дека сум се однесувал многу незрело. Одтогаш се разделивме и неконтактираме веќе 7-8 дена. На моменти си велам дека ќе ја заборавам, на моменти ме фаќа криза и размислувам што се можевме да бидеме. Во дилема сум дали да се борам за неа. Оставив периодов да се смири ситуацијата па сега се мислам дали да ја исконтактирам пак. Се прашувам дали и таа мисли на мене како што и јас мислам на неа и дали ме очекува да и се јавам за да го поправам тоа што го заебав.
Ќе ве молам за совети.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво
Ги читам советите од членовите и повеќето се во стилот "остави ја барај нешто ново" а многу малку советуваат "бори се за неа, не ја оставај".
Значи во дилема сум периодов. Се гледавме неколку месеци без никакви очекувања меѓу нас, без дефиниран однос. Меѓутоа убаво ми беше со неа и сакав само да уживам во времето поминато со неа. Е сега направив една грешка после којашто таа се чувствуваше навредено мислеше дека ја правам будала. После тоа ми рече дека не ме гледа повеќе со истите очи и дека сум се однесувал многу незрело. Одтогаш се разделивме и неконтактираме веќе 7-8 дена. На моменти си велам дека ќе ја заборавам, на моменти ме фаќа криза и размислувам што се можевме да бидеме. Во дилема сум дали да се борам за неа. Оставив периодов да се смири ситуацијата па сега се мислам дали да ја исконтактирам пак. Се прашувам дали и таа мисли на мене како што и јас мислам на неа и дали ме очекува да и се јавам за да го поправам тоа што го заебав.
Ќе ве молам за совети.
Кога некој ќе постави некое глупаво прашање, нема друг одговор пријателе.
Ама толку за тоа.
Е сега во твојов случај и ти самиот викаш дека сте биле во недефиниран однос, ама сепак ти било убаво.
Не знам што и каква грешка си направил, ама се надевам дека не е нешто што не може да се поправи.
Мој совет до тебе е тоа и јас самиот што би го направил. Ако ми било убаво и сум сакал да поминувам време со неа, сега би и се јавил, и би се договорил да се видиме, каде што би и кажал дека сакам нешто посериозно со неа, а не само вака да не знам на што сум, зошто можеби од друга страна она се чувствувала и навредена поради фактот што не сте на ништо сериозно.
Ова ти е мој совет, ти посакувам среќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom