Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
:pos: З'ш бе ? Инаку ми помина треската , 4 дена ме држеше интензивно, се опуштив малку сега... но сеуште ме копка :)
Само си затрескан, ќе ти помине за неколку дена. Опушти се и излези во град(y)
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
18
Да тргнеше дечково со автостоп до Петерсбург, ќе оладеше пред да стигне таму. Прошетај низ град бе, ќе се полигавиш по некоја друга убавица па ќе плаќаш карта за градски автобус место за авион. Биди малце економичен.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
:pos: З'ш бе ? Инаку ми помина треската , 4 дена ме држеше интензивно, се опуштив малку сега... но сеуште ме копка :)
З'ш батко ти Мацедалиен ги јадеше тие гомна еднаш :)
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
Знај го тоа како лекција: девојката многу повеќе ќе те цени ако ја залапаш/задрапаш, отколку ако ја убедуваш на друг начин дека ја сакаш (подароци, љубовни изјави и слично).

Со лесно и со лекцијата при наоѓањето на новата девојка.

Поздрав.
Оваа може и ќе ми дадеше,али ја најглупо постапив.Али добро,искуство за друг пат.Криво ми е сега ептен,ама нема назад.Толку е со оваа веќе.Нека ме избрише и од фб и куртул.Фала,и поздрав..
 
O

Orion.

Гостин
Знај го тоа како лекција: девојката многу повеќе ќе те цени ако ја залапаш/задрапаш, отколку ако ја убедуваш на друг начин дека ја сакаш (подароци, љубовни изјави и слично).

Со лесно и со лекцијата при наоѓањето на новата девојка.

Поздрав.
Ми се допаѓа една девојка и незнам како да и пријдам.
Викаш да ја фатам за цицка ќе има бенефит?
 

jassum.mk

ИМАМ ПОЛОВА БОЛЕС БОЛЕМЕ К*УРО ЗА СЕ
Член од
23 јуни 2012
Мислења
25
Поени од реакции
3
ne 90% od zenskite me sakaat
--- надополнето: Jul 26, 2012 4:38 PM ---

ne me razbra taa nema pari i toa ne e vazno,ne e ubava samo e pametna
1.кога веќе имаш пари купи си ново огледало за да видеш дали си сварно убав на мајка
2. дури 90%од женските те сакаат тебе или твојте пари
3.кога веќе нее убава а е паметна таа сака вистински маж а не мамина маза и нарцист
:facepalm: размисли малце за твојте постапки
--- надополнето: Aug 2, 2012 4:14 AM ---
Пуши трева.
ако веќе делеш совет објасни му до крај подетално.
да не почне некоја детелина и сено да пуше што ќе јадат после кравите
 

Mr.Bear

"The prince of darkness is a gentleman!"
Член од
14 декември 2010
Мислења
128
Поени од реакции
118
Најчесто одбивам да прашувам луѓе надвор од кругот на познавање за совет од ваков калибар , но со оглед на тоа дека на сите другари осеќам сум им дошол преку онаквото од муабети , си решив да си ја кажам маката па ако ништо друго ќе си олеснам. Од тие што ќе видат , барам да ме осудите најискрено затоа што и сам знам каков сум кога се работи за љубов , и ако некој се прочита во моите зборови нека советува како знае и умее.Тешко се отворам емоционално и затоа често менувам партнери и летам од врска во врска ко мува без глава без да опипам во што се впуштам пред да биде доцна. Сменив три девојки во последнава година , најжално , сите од истото друштво каде ме гледаат како авторитет и сеуште се дружам со една од бившите. Со последните две се разделив мирно , без расправии , на моја иницијатива , добро пазев да не ги навредам или повредам при раскинувањето. Во друштвото ме гледаа како ѓубре некое време иако без нешто да кажат некако , најверојатно по заслуга на девојчето со кое сега идам ми простија. И немаше што да се прости , со сила не ги терав да одат со мене си велев сам на себе , да се оправдам дека не сум направил ништо лошо. И совеста не ме јадеше ниту ме јаде , но не сакам да сум ваков , бидејќи ми црпи енергија и истовремено моето однесување топло-ладно може лесно да го доведе друштвото во опасност. А сега , моментално сум на пауза и со оваа девојка и откако сме вратени од одмор си немаме направено ни м од муабет , по едно пораче и толку. Бевме во Охрид заедно , две друштва во два стана , едните мои стари пријатели од рано детство , а во другиот стан јас со девојката , бест фриендот и другарките. На почетокот ни беше супер , си делевме нежности , пијани се драпавме , абе бајка. Е , после 5-6 дена сето тоа летна во воздух , осетив притисок невиден од неколку мали работи кои станаа една голема , и накрај остатокот од одморот го минав во другиот стан кај пријателите напушен со минимален контакт. Накрај , дури и карти сменивме за да не се враќаме заедно , а последниот муабет кој го водевме заврши со тоа како јас сум во суштина полигамист и неможам без постојани промени. А она е прекрасна , знам дека не е до нејзе , дури и се согласи да бидеме во отворена врска некое време. Не сакам да сум ваков , со постојана потреба за вентилација кај други кога конечно осетив нешто спрема некоја. Знам дека сум и машко и млад , но доволно се сметам за паметен и искусен да спознаам кога треба да почнам со промена на карактерот , пред да повредам некој кој тоа не го заслужува.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ми се допаѓа една девојка и незнам како да и пријдам.
Викаш да ја фатам за цицка ќе има бенефит?
Да. Или ќе изедеш шлаканица и ќе знаеш дека тоа не го сака, или нема да изедеш и ќе знаеш дека имаш пат за да продолжиш и понатаму да ја фаќаш и не само тоа.
--- надополнето: 2 август 2012 во 10:57 ---
Најчесто одбивам да прашувам луѓе надвор од кругот на познавање за совет од ваков калибар , но со оглед на тоа дека на сите другари осеќам сум им дошол преку онаквото од муабети , си решив да си ја кажам маката па ако ништо друго ќе си олеснам. Од тие што ќе видат , барам да ме осудите најискрено затоа што и сам знам каков сум кога се работи за љубов , и ако некој се прочита во моите зборови нека советува како знае и умее.Тешко се отворам емоционално и затоа често менувам партнери и летам од врска во врска ко мува без глава без да опипам во што се впуштам пред да биде доцна. Сменив три девојки во последнава година , најжално , сите од истото друштво каде ме гледаат како авторитет и сеуште се дружам со една од бившите. Со последните две се разделив мирно , без расправии , на моја иницијатива , добро пазев да не ги навредам или повредам при раскинувањето. Во друштвото ме гледаа како ѓубре некое време иако без нешто да кажат некако , најверојатно по заслуга на девојчето со кое сега идам ми простија. И немаше што да се прости , со сила не ги терав да одат со мене си велев сам на себе , да се оправдам дека не сум направил ништо лошо. И совеста не ме јадеше ниту ме јаде , но не сакам да сум ваков , бидејќи ми црпи енергија и истовремено моето однесување топло-ладно може лесно да го доведе друштвото во опасност. А сега , моментално сум на пауза и со оваа девојка и откако сме вратени од одмор си немаме направено ни м од муабет , по едно пораче и толку. Бевме во Охрид заедно , две друштва во два стана , едните мои стари пријатели од рано детство , а во другиот стан јас со девојката , бест фриендот и другарките. На почетокот ни беше супер , си делевме нежности , пијани се драпавме , абе бајка. Е , после 5-6 дена сето тоа летна во воздух , осетив притисок невиден од неколку мали работи кои станаа една голема , и накрај остатокот од одморот го минав во другиот стан кај пријателите напушен со минимален контакт. Накрај , дури и карти сменивме за да не се враќаме заедно , а последниот муабет кој го водевме заврши со тоа како јас сум во суштина полигамист и неможам без постојани промени. А она е прекрасна , знам дека не е до нејзе , дури и се согласи да бидеме во отворена врска некое време. Не сакам да сум ваков , со постојана потреба за вентилација кај други кога конечно осетив нешто спрема некоја. Знам дека сум и машко и млад , но доволно се сметам за паметен и искусен да спознаам кога треба да почнам со промена на карактерот , пред да повредам некој кој тоа не го заслужува.
Колку години имаш? Ако си тинејџер, желбата да имаш повеќе девојки и повеќе секс е побитна отколку да имаш еден константен партнер. Ова е генерално, секако има различни табиети, но, според она што може да го сфатам, ти повеќе сакаш да се дружиш со сите, отколку со само една девојка и таа да ти биде најзначајна во твојот живот.

Како и да е, во твоето мислење не видов ниту едно прашање, туку само изнесување на факти. Ми се чини дека знаеш што треба да правиш и на тебе останува само да го направиш.

Инаку, не барај да те „осудуваат“ луѓето, зашто тоа само значи дека бараш внимание и бараш да бидеш во центарот на сè. Ако тоа го сакаш постојано, нормално е дека никоја нема да сака да остане покрај тебе, зашто и таа ќе сака да биде дел од центарот на твојот живот, а никоја нема да може да те дели со тебе самиот.

Затоа, почни да ги сметаш девојките, па и другарите, како човечки суштества, со нивни чувства и потреби, наместо на сите другари постојано да им зборуваш само за твоите. Ќе се изненадиш колку луѓето имаат суштина во себе и не се само она што се претставуваат дека се.


Поздрав и со лесно.
 
O

Orion.

Гостин
Да. Или ќе изедеш шлаканица и ќе знаеш дека тоа не го сака, или нема да изедеш и ќе знаеш дека имаш пат за да продолжиш и понатаму да ја фаќаш и не само тоа.
Или судска забрана за приближување
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Dobro siluvajne e ako i dades i vijagra ,jas koga imam potreba devojkata naoga nekoja racka i se vadi ,a ona koga ima potreba voglavno me siluva komu jas da se pozalam
Си избрал право место! На форум жали се, а јас не сум компетентна да ти одговорам!
Молам машиот дел од Кајгана да се произјасни!
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Dobro siluvajne e ako i dades i vijagra ,jas koga imam potreba devojkata naoga nekoja racka i se vadi ,a ona koga ima potreba voglavno me siluva komu jas da se pozalam
Биди муж чим ти смета тоа.... или ќе имате секс и кога ти сакаш ( само да не претереш со барањата) или ич нема да имате.... па ќе видиш како ќе ти преде ко маче и како ќе ти дава кога ќе и побараш....
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Пишувам у име на другар ми значи ситуацијава е следна.
Се запознал со девојчето пред едно 3 месеци,уште на прв поглед и фрлил око,е сеа тој е многу добар другар со неа,па некако не му е згодно да не биде одбиен или нешто у тој фазон,а пред некој ден,се распрашал за еден момак кој исто му е другар и ја свиѓал истата девојка,тој веќе бил у фаза на пуштање али оваа го игнорирала.Што да прави дали да почека уште некое време,или уште вечерва у акција да стапува?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom