Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ми треба еден совет !
За какви теми може да се збори на прв состанок(какви прашања да се поставуваат)?
Горан Стефановски има една прекрасна реченица напишано на оваа тема, вели (од прилика, не ја памтам до детал)

„Кога момче и девојче се заведуваат меѓусебно, тие зборуваат за сè освен за она коешто навистина им е на памет“.

Контекстот на реченицата од каде што ја земав е сосема друга, ама во случајов е совршена. Зборувај за она што знаеш да го зборуваш. Што и да е тоа, фудбал, мемиња, најнгег, фејсбук, комшии, продавница, само не и викај „еј може да те бацам“. Ако дојде до тоа, не ти треба текст, ти треба страст.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
И дај гледај резервирај маса една да не се шетате цела вечер по кафичи. :)
за маса ќе резервирам тоа е најмал проблем ама некако непријатно ми е да влегувам во ресторан со женска на тинејџерска воздраст:)
инаку планирам да закажувам за во петок состанок сега само се подготвувам:love:
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
за маса ќе резервирам тоа е најмал проблем ама некако непријатно ми е да влегувам во ресторан со женска на тинејџерска воздраст:)
инаку планирам да закажувам за во петок состанок сега само се подготвувам:love:
Што, срам ти е да дупиш?
И не знам дали ресторан ти е добра идеја, едно кафенце во фина атмосфера ќе заврши работа за прв пат.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
за маса ќе резервирам тоа е најмал проблем ама некако непријатно ми е да влегувам во ресторан со женска на тинејџерска воздраст:)
инаку планирам да закажувам за во петок состанок сега само се подготвувам:love:
Ajdeeeee....како мислиш да имаш врска со девојкава? Ако ти е само за секс, шо ја тупиш кај да ја носиш? Напиј ја само. Размисли ако сакаш врска, ке треба да ја носиш секаде. А она пак ке биде тинејџерка.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, јас некое време ги читав овие ваши прашања и одговори па се охрабрив и јас да прашам нешто за кое јас немам одговор, а се надевам вие да :)
Веќе подолго време сум заљубен во едно девојче кое е многу мило, се запознавме и за само неколку дена станавме добри "пријатели", често се среќаваме, често збориме на многу различни теми, и секогаш средбата поминува со многу смеење и забава, но сепак јас мислам дека таа не го приметува тое мое однесување на "набацување", многу пати сум се решил да и пријдам ама секој пат кога тргнувам застанувам и почнувам да зборувам за сркос друга тема и ова веќе паѓа во вода :(
ми треба ваше миселење, сепак и двајцата сме средношколци и сепак јас намеравам сериозна врска а не само еднаш и никогаш повеќе. Мојот проблем е што незнам како да и пријдам притоа да не испаднам смешен и "папучар" :\
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Здраво, јас некое време ги читав овие ваши прашања и одговори па се охрабрив и јас да прашам нешто за кое јас немам одговор, а се надевам вие да :)
Веќе подолго време сум заљубен во едно девојче кое е многу мило, се запознавме и за само неколку дена станавме добри "пријатели", често се среќаваме, често збориме на многу различни теми, и секогаш средбата поминува со многу смеење и забава, но сепак јас мислам дека таа не го приметува тое мое однесување на "набацување", многу пати сум се решил да и пријдам ама секој пат кога тргнувам застанувам и почнувам да зборувам за сркос друга тема и ова веќе паѓа во вода :(
ми треба ваше миселење, сепак и двајцата сме средношколци и сепак јас намеравам сериозна врска а не само еднаш и никогаш повеќе. Мојот проблем е што незнам како да и пријдам притоа да не испаднам смешен и "папучар" :\
леле мајко,ако другарите еднаш ти кажат папучар,ти пропаѓа светот!!! абе,ако си маж прав,ќе отидеш и ќе и кажеш у фаца,нема да се криеш,срамиш...биди директен што се вика...а за врска каква же имаш(ако испадне нешто) тоа ќе видите со тек на време...можеби она несака,можеби нема да ви иде....ама сепак...ништо нема да дознаеш без да пробаш
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
леле мајко,ако другарите еднаш ти кажат папучар,ти пропаѓа светот!!! абе,ако си маж прав,ќе отидеш и ќе и кажеш у фаца,нема да се криеш,срамиш...биди директен што се вика...а за врска каква же имаш(ако испадне нешто) тоа ќе видите со тек на време...можеби она несака,можеби нема да ви иде....ама сепак...ништо нема да дознаеш без да пробаш
не, не ми рекле затоа што и не сум се понашал така, а и немам зашто а за ова другово, знам дека нема ништо без да се проба али ми треба помош како тоа да го кажам :( тоа ми е најголемиот проблем :(((
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
не, не ми рекле затоа што и не сум се понашал така, а и немам зашто а за ова другово, знам дека нема ништо без да се проба али ми треба помош како тоа да го кажам :( тоа ми е најголемиот проблем :(((
ПАПУЧАР - Единствениот во друштвото кој има девојка.
Па сега ти види.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
ПАПУЧАР - Единствениот во друштвото кој има девојка.
Па сега ти види.
Фала ти што му појасни ;););)
не, не ми рекле затоа што и не сум се понашал така, а и немам зашто а за ова другово, знам дека нема ништо без да се проба али ми треба помош како тоа да го кажам :( тоа ми е најголемиот проблем :(((
дирекно бе брат,како да и го кажеш?! Можеш да ја однесеш на кафе,пица,прошетка (еве и времето ти е таман )..и успат да и кажеш дека нешто чуствуваш
ајде со Господ напред:cuc::cuc::cuc::cuc:
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
3
Здраво, јас некое време ги читав овие ваши прашања и одговори па се охрабрив и јас да прашам нешто за кое јас немам одговор, а се надевам вие да :)
Веќе подолго време сум заљубен во едно девојче кое е многу мило, се запознавме и за само неколку дена станавме добри "пријатели", често се среќаваме, често збориме на многу различни теми, и секогаш средбата поминува со многу смеење и забава, но сепак јас мислам дека таа не го приметува тое мое однесување на "набацување", многу пати сум се решил да и пријдам ама секој пат кога тргнувам застанувам и почнувам да зборувам за сркос друга тема и ова веќе паѓа во вода :(
ми треба ваше миселење, сепак и двајцата сме средношколци и сепак јас намеравам сериозна врска а не само еднаш и никогаш повеќе. Мојот проблем е што незнам како да и пријдам притоа да не испаднам смешен и "папучар" :\
Ne e grev da se sakam..!! No sepak i misli i na nejzinata reakcija otkako ke i priidesh... Mozebi ke se naluti i ne se znae kako ke go svati toa ... :/ Moze i da izgubish i dugarstvo so nea.... No sepak covek treba da se bori za ona sto vredi da go ima ako ona vredi togash borise za nea.. I nema veze toa sto vikash papucar samo ti znaci nisto poveke ti ne i bacuvash noze hehe ili slicno za da te racunaa kako papuchar .. Se nadevam mojot sovet ti pomogna
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ne e grev da se sakam..!! No sepak i misli i na nejzinata reakcija otkako ke i priidesh... Mozebi ke se naluti i ne se znae kako ke go svati toa ... :/ Moze i da izgubish i dugarstvo so nea.... No sepak covek treba da se bori za ona sto vredi da go ima ako ona vredi togash borise za nea.. I nema veze toa sto vikash papucar samo ti znaci nisto poveke ti ne i bacuvash noze hehe ili slicno za da te racunaa kako papuchar .. Se nadevam mojot sovet ti pomogna
Мене баш ова што Edinstvena 77 го напиша ми се случи.
Незнам како девојчево да се исплаши кога и кажав, ме избегнуваше и не ми збореше цели 7 месеци, за на крај после скоро една година конечно да ми прозбори.
Од тогаш сум повторно другар со неа, ја сакам, но не ја правам истата грешка.
Кога ќе размислам подобро да ми е другарка, јас ќе имам скриени чувства спрема неа, отколку да ја загубам.

Како и да е.

Со среќа.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Мене значи во мојот живот ми се нема слученоо да се заљубам. Премногу е лошо чувството кога не знајте како изгледа љубовта и се прачувам дали на некој му се случило истото???
Толку многу сакам да се затрескам во некоја жена, шо да не знам кај ми е глата само да трчам по неа, да му купвам подароци, да и ја покажвам љубовта на милион начини, да прам будала од себе за неа, ама никако не ми успева. Сите врски ми поминуват со презаситвање, а крајот на истите иди од чиста досада.
Лошо е ова чувство, а сакав да ги споделам моите мисли со вас поздрав
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Мене значи во мојот живот ми се нема слученоо да се заљубам. Премногу е лошо чувството кога не знајте како изгледа љубовта и се прачувам дали на некој му се случило истото???
Толку многу сакам да се затрескам во некоја жена, шо да не знам кај ми е глата само да трчам по неа, да му купвам подароци, да и ја покажвам љубовта на милион начини, да прам будала од себе за неа, ама никако не ми успева. Сите врски ми поминуват со презаситвање, а крајот на истите иди од чиста досада.
Лошо е ова чувство, а сакав да ги споделам моите мисли со вас поздрав
:) :) :)

Си ја бараш бељата а? :) Има една поговорка за ова, „Не си играј со огин, може да се изгориш“. Сеа, купви подароци...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Здраво, јас некое време ги читав овие ваши прашања и одговори па се охрабрив и јас да прашам нешто за кое јас немам одговор, а се надевам вие да :)
Веќе подолго време сум заљубен во едно девојче кое е многу мило, се запознавме и за само неколку дена станавме добри "пријатели", често се среќаваме, често збориме на многу различни теми, и секогаш средбата поминува со многу смеење и забава, но сепак јас мислам дека таа не го приметува тое мое однесување на "набацување", многу пати сум се решил да и пријдам ама секој пат кога тргнувам застанувам и почнувам да зборувам за сркос друга тема и ова веќе паѓа во вода :(
ми треба ваше миселење, сепак и двајцата сме средношколци и сепак јас намеравам сериозна врска а не само еднаш и никогаш повеќе. Мојот проблем е што незнам како да и пријдам притоа да не испаднам смешен и "папучар" :\
Залапај ја.

Ќе разбере.

Потоа, можеби ќе ја изгубиш како другарка, но ако типката не може да ти биде девојка, подобро е да не е во твоја близина, отколку да е, а да се гали, љуби и секса со друг тип.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom